لاغری فرایندی است که برای هر فردی می تواند سخت و طاقت فرسا باشد برای این که بتوانید رژیم غذایی لاغری خود را هیجان انگیز تر کنید ، می توانید از اسموتی لاغری استفاده کنید . اسموتی ها سریع و آسان آماده می‌شوند و پر از میوه های تازه و اسیدهای چرب اشباع نشده هستند که چربی های شکمی شما را تحت تاثیر قرار می دهند.  استفاده از این اسموتی های سیر کننده و غلیظ برای صبحانه ، ناهار و یا میان وعده مناسب بوده و می‌توانند در تناسب اندام شما کمک کننده باشند . در اینجا قصد داریم تا روش های تهیه برخی از نمونه های اسموتی لاغر کننده را بررسی کنیم تا در یک لاغری با اسموتی را تجربه کنید .

طرز تهیه اسموتی های رژیمی

اسموتی کره بادام زمینی

اسموتی لاغری کره بادام زمینی یکی از اسموتی های خوشمزه و لاغر کننده است .برای تهیه این اسموتی به یک دوم پیمانه شیر بدون چربی ، یک دوم پیمانه ماست ساده بدون چربی دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی ترجیحاً طبیعی یک ، یک قاشق غذاخوری عسل و چهار تکه یخ احتیاج دارید . پس از فراهم کردن مواد لازم مواد را در داخل مخلوط کن ریخته و آن را هم بزنید تا نرم شود . پس از مدتی می توانید این اسموتی را در لیوان ریخته و آن را سرو کنید . ارزش غذایی که این اسموتی برای شما به ارمغان می آورد ، ۳۶۶ کالری در کنار آن 6 گرم پروتئین ، ۴۰ گرم کربوهیدرات ، ۳ گرم فیبر ، ۳۲ گرم شکر ، ۱۶ و نیم گرم چربی و ۵۰ میلی گرم سدیم است .

اسموتی کرفس

همه شما کرفس را به عنوان یک ماده چربی سوز می دانید . برای تهیه اسموتی مخصوص چربی سوز با کرفس نیاز به ساقه کرفس ، سیب سبز ، اسفناج تازه ، خیار ، زنجبیل تازه ، جعفری تازه و آبلیموی ترش و زنجبیل در یک لیوان احتیاج دارید . برای تهیه این اسموتی سیب سبز خرد شده ، اسفناج خرد شده ، ساقه کرفس خرد شده ، خیار خرد شده ، یک بند انگشت زنجبیل تازه و مخلوط آب لیمو ترش و زنجبیل را در یک مخلوط کن ریخته و به هم بزنید و سپس می‌توانید اسموتی خود را سرو کنید .

اسموتی لاغری لیمو

اسموتی لاغری لیمو

اسموتی چای سبز

چای سبز از مواد مناسب برای رژیم لاغری و اسموتی لاغری به شمار می‌رود چرا که کافئین موجود در آن به چربی سوزی ، به ویژه در ناحیه شکم و پهلو کمک می کند . برای تهیه اسموتی چای سبز می توانید از یک چهارم فنجان آناناس خرد شده یخ‌زده ، یک چهارم فنجان انبه خرد شده یخ‌زده ، یک دوم فنجان سیب زرد خرد شده ، چهار قاچ پرتقال ، ۴ عدد هویج کوچک خرد شده و یک فنجان دمنوش چای سبز استفاده کنید . به این منظور تمامی موارد ذکر شده را به همراه فنجان چای سبز دم کشیده در مخلوط کن بریزید و خوب به هم بزنید تا صاف و یکدست شود .

اسموتی انبه

انبه از میوه های خوش طعم و محبوب بسیاری از افراد است و استفاده از ان به عنوان اسموتی لاغری می تواند رژیم غذایی شما را هیجان انگیز تر کند . برای تهیه اسموتی انبه یک چهارم پیمانه انبه برش خورده ، یک چهارم پیمانه آووکادوی رسیده ، یک دوم پیمانه آب انبه یک چهارم پیمانه ماست وانیلی ، یک قاشق غذاخوری آب‌لیموی تازه ، یک قاشق غذاخوری شکر و شش تکه یخ احتیاج پیدا خواهید کرد . برای تهیه اسموتی انبه تمامی مواد را در مخلوط کن بریزید و به هم بزنید تا ترکیب نرمی ایجاد شود . سپس آن را در یک لیوان پایه بلند ریخته و می توانید سرو کنید . اگر نیاز به پروتئین بیشتری دارید استفاده از دو اسکوپ پودر پروتئین می تواند اسموتی شما را برای ورزش مناسب تر کند .

اسموتی لاغری سیب

اسموتی لاغری سیب

اسموتی سیب

سیب ماده غذایی خوشمزه است که در رژیم غذایی بسیاری از افراد وجود دارد اما مصرف روزانه سیب می تواند برای شما خسته کننده باشد . در اینجاست که اسموتی لاغری سیب به کمک شما می‌آید . برای تهیه اسموتی لاغری سیب به یک دوم پیمانه شیر سویا یا شیر ساده ، ۱۷۰ گرم ماست وانیلی ، یک عدد سیب متوسط خرد شده ، ۲ قاشق غذاخوری کره بادام زمینی ، یک قاشق چای خوری ادویه پای سیب و یخ احتیاج دارید . تمامی این مواد را در داخل مخلوط کن ریخته و پس از یک دقیقه ترکیب کردن آن ، آماده نوشیدن است .دقت کنید که این اسموتی ۴۸۲ کالری دارد و می‌تواند به عنوان یک میان وعده کامل استفاده شود . چرا که در آن ۱۹ گرم پروتئین و ۷۱ گرم کربوهیدرات مشاهده می شود .

اسموتی لاغری آناناس

ترکیب یک پیمانه شیر سویا ، 100 گرم آناناس یخ و یک قاشق غذاخوری روغن دانه کتان طبیعی اسموتی لاغری آناناس را برای شما به ارمغان می آورد . لازم است که همه این مواد به مدت یک دقیقه با یکدیگر ترکیب شوند و در انتها روغن دانه کتان به آن افزوده شود . کالری این اسموتی ۲۷۱ است و در آن 9 گرم پروتئین مشاهده می شود .

اسموتی لاغری خوشمزه

اسموتی لاغری خوشمزه

اسموتی شکلات و تمشک

شکلات می تواند یک وعده غذایی رژیمی هم به شمار رود ، اگر چه در بسیاری از رژیم ها مصرف شکلات منع شده است اما استفاده از آن می‌تواند یک میان وعده کامل را برای شما به ارمغان بیاورد . برای درست کردن اسموتی شکلات به همراه تمشک نیاز به نصف فنجان شیر سویا ، ۱۷۰ گرم ماست وانیلی ، یک فنجان تمشک تازه ، یک چهارم فنجان چیپس شکلات و یک مشت یخ یا یک فنجان تمشک یخ زده دارید . پس از مخلوط کردن تمامی موارد در حدود یک دقیقه ، می توانید آن را در لیوان بریزید و با قاشق سرو کنید .

اسموتی لیمو و پرتقال

اسموتی لیمو و پرتقال دارای ۴۲۰ کالری است که در آن ۱۸ گرم پروتئین مشاهده می‌شود و می‌تواند ۳ گرم از فیبر بدن شما را تامین کند . برای تهیه اسموتی لیمو و پرتقال نیاز به یک فنجان شیر خامه گرفته یا شیر سویا ، ۱۷۰ گرم ماست لیمو یک قاشق غذاخوری ، روغن کتان و یک پرتقال متوسط پوست کنده به همراه یک مشت یخ احتیاج دارید . برای تهیه آن همه مواد را با هم دیگر مخلوط کرده و سپس بر روی لیوان بریزید و آن را سرو کنید .

اسموتی لاغری

اسموتی لاغری

اسموتی توت فرنگی

اسموتی توت فرنگی و هویج در لاغری شما تاثیر بسیاری دارد . چرا که مقادیر بالای مواد مغذی در گوجه فرنگی بهبود متابولیسم بدن افزایش انرژی کمک کرده و در لاغری و کاهش وزن شما تاثیر گذار خواهد بود . برای تهیه این اسموتی به دو عدد هویج متوسط ، یک عدد گوجه فرنگی متوسط ، یک عدد ساقه کرفس ، یک دوم قاشق چای خوری ، پودر فلفل سیاه ، یک قاشق چایخوری آب لیموترش تازه و یخ به مقدار دلخواه احتیاج خواهید داشت . با ترکیب این مواد و هم زدن آن تا صاف و یکدست شدن ، می توانید اسموتی لاغری خود را آماده کنید . اسموتی هلو و شیربادام شیر بادام مقادیری مواد مغذی بالایی را در خود جای داده است که با جلوگیری از پرخوری سبب لاغری و کاهش وزن می شود . به همین دلیل اسموتی هلو و شیر بادام می‌تواند در لاغری تاثیر گذار باشد . برای تهیه اسموتی شیر و بادام یک هلو بزرگ ، یک فنجان شیر بادام خانگی و یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی را با یکدیگر مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا صاف و یکدست گردد .

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید