ایکس باکس  جدید ماکروسافت خوانشگر دیسک ندارد

اخبار جدید دنیای کنسول ها از ایکس باکس جدیدی می گویند که در آن خوانشگردیسک وجود ندارد و تنها از دانلودهای دیجیتال خود استفاده می کند ،این ایکس باکس جدید که ایکس باکس وان 2019 نام دارد در سال 2019 توسط ماکروسافت عرضه می شود.

این به این معنیست که کنسول جدید شما دیسک‌هایی را که از قبل خریده‌اید را نمی‌تواند بخواند؛ با این حال، مایکروسافت احتمالا برنامه‌هایی برای تعویض دیسک‌های فیزیکی با کد دانلود دیجیتال اجرا کند.

ایکس باکس

چندی پیش شایعاتی پخش شد مبنی بر اینکه مایکروسافت برنامه‌ی عرضه‌ی یک کنسول مخصوص استریمینگ دارد و احتمال داده می‌شد که در سال 2020، دو کنسول جدید توسط مایکروسافت عرضه شود: یک کنسول استریمینگ و یکی هم کنسول نسل بعد معمول. اما ظاهرا برنامه‌های مایکروسافت برای سخت افزار خود به اینجا ختم نمی‌شود.

ایکس باکس

ممکن است در اینجا سوالی با این مضمون پیش بیاید که هدف مایکروسافت از این اقدام چیست؟ کارشناسان احتمال می‌دهد که این کار دو دلیل داشته باشد: کاهش هرچه بیشتر قیمت ایکس باکس وان – احتمالا در بازه‌ی کمتر از 199 دلاری – و هم‌چنین تست واکنش بازار به کنسولی که کاملا دیجیتالی شده و در صورت مثبت بودن، در نسل‌های بعدی به صورت کلی کنسول‌های خود را فقط با قابلیت اجرای بازی‌های دیجیتال عرضه کند.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید