افسانه کمالی بازیگری که کارگردان شد

افسانه کمالی

افسانه کمالی یکی از بازیگران تلویزیون و سینما به شمار می رود که از جمله آثار سرشناس وی می توان به سریال سایه بان اشاره کرد. این روز ها افسانه کمالی، کارگردانی نمایشی با نام ماجرای عجیب سگی در شب را برعهده گرفته است که در تانما تصمیمی بر آن گرفتیم تا بیوگرافی این بازیگر را بررسی کنیم.

افسانه کمالی ، بازیگر سینما و تلویزیون ، متولد 19 خرداد ماه سال 77 در تهران است. وی در دبیرستان رشته تجربی خوانده و در سال 84 از دانشگاه شهید بهشتی موفق به دریافت لیسانس زیست شناسی شده است. او در سال 90 رتبه دوم کنکور کارشناسی ارشد را به دست آورده و در رشته فیزیولوژی پزشکی، داشنگاه تربیت مدرس به تحصیل پرداخته و هم اکنون فارغ التحصیل همین رشته است. نام اصلی وی افسانه کمالیان اراکی است. او پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی خود با توجه به علاقه اش به بازیگری از سال های 93 تا 94، دوره های بازیگری را گذرانده و با توجه به علاقه و استعدادی که در این زمینه داشته، سریعا وارد عرصه حرفه ای سینما و تلویزیون شده است. افسانه کمالی می گوید زمانی که در موسسه کارنامه، دوره خود را به پایان رسانده، آقای همایون اسعدیان برای فیلم جدیدش در سال 94 فراخوانی صادر کرده و وی در این فیلم تست داده و از بین چندین نفر برای فیلم یک روز به خصوص انتخاب شده است.

نگاهی به آثار افسانه کمالی

اولین تجربه حرفه ای افسانه کمالی در یک روز به خصوص رقم می خورد که وی با بازیگرانی نظیر مصطفی زمانی، فرهاد اصلانی، پریناز ایزدیار و محسن کیایی همبازی بوده است. افسانه کمالی در خانواده ای کم جمعیت و 4 نفره متولد شده است که برادر کوچک تری به نام بابک دارد. افسانه کمالی در سایه بان نیز بازی حرفه ای داشته است که اولین تجربه او در تلویزیون به شمار رفته و سریالی بود که از شبکه دو پخش گردید. سارای سریال سایه بان، همان افسانه کمالیست که در این نقش، دختریست که بیماری قلبی دارد و از خانواده ای طبقه متوسط است که پس از فوت پدرش، برادرش سهراب خرج خانواده را می دهد. وی در این سریال، می خواهد با همکار خود آرمان ازدواج کند و برادر وی به سحتی، جهیزیه ای برای خواهرش آماده می کند. شبی که همه خانواده بیرون بودند، دزدی تمامی جهیزهی سارا را می برد که این خود ماجرای سریال را می سازد.

بیوگرافی افسانه کمالی

بیوگرافی افسانه کمالی

جالب است بدانید که افسانه کمالی از همان ابتدا که پا به عرصه هنر گذاشته است توانسته در جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشد و فیلمی که وی در آن بازی کرده بود و در این جشنواره حضور پیدا کرد، فیلم یک روز به خصوص بود که در آن با مصطفی زمانی، همبازی شده بود. این بازیگر ادعا کرده است که همبازی بودن با فرهاد اصلانی و مصطفی زمانی، کمک زیادی برای او بوده است  و همینطور به دلیل پزشک بودن و داشتن اطلاعات پرشکی، در این نقش، بهتر بازی کرده است.

افسانه کمالی

افسانه کمالی

سریال سایه بان در آذر ماه 96 از شبکه دو پخش گردید. از دیگر آثار افسانه کمالی در تلویزیون می توان به سر دلبران اشاره کرد که سریالی مناسبتی برای ماه رمضان بوده و از شبکه یک پخش گردید. وی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است. با توجه به گفته های افسانه کمالی، او ترجیح می دهد که به سراغ تجربه هایی برود که سبب قوی تر شدن او شده و نکات جدیدی را به وی بیاموزد. بسیاری معتقدند که افسانه کمالی، شباهتی انکارناپذیر با لیلا حاتمی دارد و وی از این موضوع ابراز افتخار کرده است. او الگوی بازیگری خود را خانوم مریل استریپ نامیده است و از بازیگران ایرانی ، خانوم ترانه علیدوستی و لیلا حاتمی کیا از دیگر الگوهای وی هستند.

افسانه کمالی

افسانه کمالی

جدیدا افسانه کمالی نمایس ماجرای عجیب سگی را کارگردانی می کند که به زودی در عمارت نوفل لوشاتو به روی صحنه خواهد رفت که هماهنگی و مشاوره آن تحت نظر علی شمس بوده است. اجرای این نمایش ساعت ۲۱ خواهد بود و هم اکنون پیش فروش بلیت آن نیز آغاز شده است. در نمایش افسانه کمالی آهنگساز و طراح صدا بابک کیوانی، طراح صحنه امید اکبری، طراح لباس دینا یوسف پور، طراح گریم ثمین سالک، طراح حرکت سروش کریم نژاد، طراح گرافیک محمد شمس و غزاله رمضانی، طراحی و ساخت موشن گرافیک علی فتحی، طراح نورافسانه کمالی هستند.‌ از جمله بازیگران این نمایش می توان به شای لین اسداللهی، رویا دعوتی، فرزام رنجبر، صبا سرور، علی پویا قاسمی، علی نجفی اشاره کرد که نمایشی بر اساس رمان ماجرای عجیب سگی در شب به نویسندگی مارک هادون را اجرا می کنند.

بیوگرافی افسانه کمالی

بیوگرافی افسانه کمالی

افسانه کمالی

افسانه کمالی

افسانه کمالی

افسانه کمالی

بیوگرافی افسانه کمالی

بیوگرافی افسانه کمالی

کارگردانی افسانه کمالی

کارگردانی افسانه کمالی

افسانه کمالی و بازی او

افسانه کمالی و بازی او

افسانه کمالی و بازی او

افسانه کمالی و بازی او

افسانه کمالی

افسانه کمالی

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید