مختصری از بیوگرافی ریحانه پارسا :

ریحانه پارسا در اسفند ۱۳۷۷ در یک خانواده ۵ نفره در تهران به دنیا آمده است. شغل پدرش آزاد و مادرش خانه دار است و دو خواهر کوچکتر از خودش دارد. او دیپلم نمایش از هنرستان سوره است. بازی را از هنرستان شروع کرده است. در برنامه گفت که به تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک اعتقادی ندارد و قصد ادامه تحصیل ندارد!

ریحانه پارسا در رابطه با زندگی شخصی‌اش می‌گوید: « توی زندگی عادی‌ به شدت آدم تنها و خونه‌نشینی هستم. در طول روز کار خاصی‌ام نمی‌کنم و سعی می‌کنم دورم خلوت باشه تا توی آرامش باشم. بیشتر اوقات می‌نویسم. امیدوارم روزی در نوشتن هم اتفاقات خوبی برایم بیفتد.»

ریحانه پارسا

زندگی نامه ریحانه پارسا

زندگی هنری

از آثار ریحانه پارسا می‌توان سریال پدر را نام برد. وی در عرصه تآتر نیز فعالیت‌هایی دارد اما فعالیت حرفه ای خود را از تئاتر و کارهای تآتر هنرستان سوره شروع کرد و با بازی در سریال پدر در نقش لیلا برای اولین بار جلوی دوربین رفت و شناخته شد.

ریحانه پارسا در مورد نحوه انتخابش برای سریال پدر در خندوانه اینگونه توضیح داد:

«در ابتدا قرار بود که بازیگری به نام سوگل خلیق این نقش را بازی کند اما با انصراف ناگهانی او در حالی که ۲۴ ساعت تا شروع کار مانده بود گروه سازنده سریال پدر به دنبال یک بازیگر جایگزین بودند که دستیار آقای توفیقی من را برای این کار انتخاب کردند.

فردای آن روز من با پدرم به دفتر کارگردان رفتم و گویا که من نزدیک ترین گزینه برای این نقش تشخیص داده شدم. ۸ اسفند ما به دفتر آقای توفیقی رفتیم و ۱۰ اسفند من جلوی دوربین بودم!»

ریحانه پارسا

لیلا در سریال پدر

ماجرای ازدواج ریحانه پارسا

چندی پیش ریحانه پارسا با انتشار عکس حلقه در اینستاگرامش با این متن: «گر هیچ نباشد چون تو باشی.. ممنون از تبریکاتون و تشکر ویژه از جواهری باران بابت طراحی زیبای حلقه هامون»

پس از چندی در روز  13 بدر و در حالی که کشور و هم وطنان درگیر سیل و مشکلات بودند نوشت: «که دروغ ۱۳ بود  ، که دروغ ۱۳ هست ، که دروغ ۱۳ خواهد بود ….. که مجرد است»

گمانه زنی هایی نیز در رابطه با همسر ریحانه پارسا زده شد برخی سایت‌ها به اشتباه همسر وی را روزبه حصاری معرفی کردند.

ریحانه پارسا

ریحانه پارسا

بعد از مدتی تصاویر جنجالی ریحانه پارسا در فضای مجازی دست به دست شد و سرو صدای زیادی به پا کرد. این اتفاق زمانی بود که سریال پدر تمام شد و ریحانه پارسا بعد از پاک کردن تصاویر لیلا از صفحه‌ی اینستاگرامش وجه دیگری از خودش را عیان کرد. جنجال تصاویر مدلینگ ریحانه پارسا تا جایی بود که حامد عنقا با انتشار عکس لیلا در صفحه‌ی اینستاگرامش نوشت: « ما عاشق نقش‌ها می‌شویم نه نقش پردازان» 

 حامد عنقا در رابطه با حواشی پیش آمده میگوید: «بعد از انتشار عکس های ریحانه پارسا در اینستاگرام، فشار وحشتناکی روی من و عوامل سریال بود.جهت اطلاع بگم همه مراسم های تقدیر که از طرف سازمان و نهادهای مختلف قرار بود انجام شود و حتی تاریخ و ساعتشان هم معین شده بود، کنسل شد»

ریحانه پارسا با انتشار پستی در اینستاگرام درباره تصاویر تازه منتشر شده از خود ضمن تشکر از عوامل سریال پدر نوشت: “ریحانه پارسا دختری که از الان تا همیشه اگر کسی میشناستش به واسطه‌ی سریال پدر هست (این رو هیچ وقت یادش نمیره) از همین پست میگم اگر این روز‌ها عکسی دیده شده که فرقِ زیادی با تصویرِ این ماه‌های اخیر داره بی هیچ جبهه گیری خاصی و موضع داشتن بوده و هست صرفا توجیهی است که ریحانه هیچ شباهت (ظاهری) به لیلای دیده شده نداره.”

تصاویر مدلینگ ریحانه پارسا

تصاویر مدلینگ ریحانه پارسا

حواشی ریحانه پارسا به همین چا ختم نمی‌شود. این خانم بلند پرواز چندی پیش با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش رسول صدر عاملی را هدف قرار داد؛ریحانه پارسا تصویری از رسول صدرعاملی را در اینستاگرام منتشر کرد و درباره انتخاب نشدنش برای فیلم جدید این کارگردان به نام “ سال دوم دانشکده من ” نوشت:

«با سلام‌ و احترام، من ریحانه ۱۹ سال دارم، دو سالِ پیش نوشتم من ریحانه ۱۷ سال دارد میشود برای من اتفاق! مدتی نه کم نه زیاد با این رویا هر شب به خواب رفتم!

امشب بعد از دیدنِ فیلم، دیدم که چه درست من ریحانه ۱۷ سال نداشتم من تکرارِ اتفاقِ سال‌ها پیش نیستم اما لبخند به لب دارم، با جانُ دل نشستم به تماشای دخترانی که یک ماه شب به شب با هم رویا بافتیم برای یک هدف!

کنارِ هم به ناچار می‌خندیدیم اما حالمون از هم برای اون روزها خوب نبود و نیست. اولین تشکر از شما بابت درسی که بهمون دادین، سینما بی رحمه، دومین سینما بی‌رحمه، سومین سینما بی‌رحمه. ممنون که باعث اشک و شاید حسرتِ یک دوره ما شدی، ممنون که اینقدر واقعی، تلخ عین حقیقت با ما رفتار شد.

کوتاه می‌کنم ممنونم که انتخاب نشدم، شما ثابت کردین انتخاب نکردنتون هم باعث رشد میشه و کمک است و قوت قلب، امشب نوشتم برای خودم، برای شما، برای ۴۰ نفر از طرف یکی از آن ۴۰ نفر کاندید نهایی آخرین اثر رسول صدرعاملی‌.»

پست ریحانه پارسا

پست ریحانه پارسا

آدرس اینستاگرام ریحانه پارسا

اینستاگرام ریحانه پارسا با نام کاربری reyhaneparsaa فعال است.

تصاویر ریحانه پارسا

ریحانه پارسا

ریحانه پارسا

تصاویر ریحانه پارسا

تصاویر ریحانه پارسا

ریحانه پارسا در خندوانه

ریحانه پارسا در خندوانه

تصاویر مدلینگ ریحانه پارسا

عکس های مدلینگ ریحانه پارسا

ریحانه پارسا

ریحانه پارسا

ریحانه پارسا

ریحانه پارسا

ریحانه پارسا

ریحانه پارسا

ریحانه پارسا

ریحانه پارسا

ریحانه پارسا

ریحانه پارسا

ریحانه پارسا

ریحانه پارسا

 

آیا این مطلب مفید بود؟ 2
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید