کوتاه و خواندنی از سوگل خلیق و فعالیت هنری اش

سوگل خلیق

سوگل خلیق از جمله بازیگران نوجوان در تئاتر، سینما و تلوزیون است که به تازگی در سریال نجوا بازی کرده است که در این جا بیوگرافی کوتاهی از زندگی شخصی و فعالیت هنری وی را مورد بررسی قرار می دهیم.

سوگل خلیق متولد 16 آبان سال 79 است که به عنوان بازیگر تازه کار در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است . وی فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی تئاتر بوده و از بازیگری تئاتر به سینما و سپس به تلویزیون راه پیدا کرده است. وی لیسانس کارگردانی را از دانشگاه تهران اخذ نمود و سپس در کلاس های بازیگری خانم تهمینه میلانی و امین تارخ شرکت کرده است  .وی بازیگری را همراه با دوران دانشجویی خود شروع کرده و به عنوان کارگردان در تئاتر تواسنت تجربه هایی را به دست بیاورد اما اولین ورود وی به سینما با فیلم دو و در سال 1393 بود. فیلم دو به کارگردانی و نویسندگی سهیلا گلستانی و تهیه کنندگی و بازیگری پرویز پرستویی بود. وی تجربه بازی در تئاتر نمایش را در کارنامه هنری خود دارد و در کنار آن علاقه زیادی به نویسندگی دارد. در ادامه به بررسی بیوگرافی سوگل خلیق می پردازیم.

سوگل خلیق

سوگل خلیق

سوگل خلیق و عکس جدید او

سوگل خلیق و عکس جدید او

در سال 1395 بود که سوگل خلیق با سریال پرواز در ارتفاع صفر با نقش شیرین و به کارگردانی عبدالحسین برزیده اولین بار به تلوزیون آمد. در کنار بازی در تئاتر در سینما نیز فعالیت دارد و این شانس وجود دارد که نفش های متفاوتی را در تئاتر بازی کند. سوگل خلیق سال 97 در سریال نجوا بازی کرد و در این سریال نقش دختری هم سن خود را ایفا می کند که موقعیت های خاصی را در آن اجرا می کند. این بازی مسیر هنری او را عوض کرده است. خانوم خلیق هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد.سوگل خلیق در سینمایی دو نیز بازی کرده است.

عکس خاص سوگل خلیق

عکس خاص سوگل خلیق

سوگل خلیق بازیگر سریال نجوا

سوگل خلیق بازیگر سریال نجوا

سوگل خلیق در مصاحبه هایی که داشته است اعلام کرد که تئاتر در اولویت قرار دارد و البته او گفته است که بازیگری در تئاتر نمی تواند منبعی برای تامین مالی برای او باشد اما وی همواره علاقه خود به تئاتر را در رده اول قرار می دهد و سپس به سمت سینما و تلوزیون خواهد رفت. سوگل خلیق از معدود بازیگرانی بود که در اولین تجربه بازیگری اش با هنرپیشه های مشهور از جمله پرویز پرستویی و به مهرانه میهن ترابی هم بازی شده است.

خاص ترین عکس سوگل خلیق

خاص ترین عکس سوگل خلیق

سوگل خلیق پس از بازی در فیلم دو پیشنهاد بود که از آقای داریوش غذبانی پیشنهاد بازی در فیلم خماری را دریافت کرد ،فیلمی که در سال ۱۳۹۴ تولید و بر روی پرده سینما رفت. اولین تجربه بازیگری سوگل خلیق در تلویزیون مربوط به سریال پرواز در ارتفاع صفر به کارگاردانی عبدالحسین برزیده است.سوگل خلیق در سریال پرواز در ارتفاع صفر نقش شیرین همسر کیومرث را بازی می کند و همبازی شاهرخ استخری است  و موضوع این سریال جنگ دفاع مقدس علیه رژیم بعث عراق بوده که در ان بهاره ریاحی و حدیثه تهرانی نیز نقش بازی کرده اند.

عکس اینستاگرامی سوگل خلیق

عکس اینستاگرامی سوگل خلیق

سوگل خلیق در تئاتر

سوگل خلیق برای انتخاب نقش، فرمول ثابتی ندارد و با توجه به گفته های این بازیگر، معیار های متفاوتی را مد نظر قرار می دهد که گاهی این معیار ها، چالش بازیگری اوست. سوگل خلیق در حال حاضر مجرد است و گفته است که هم اکنون تمام فکر او بر روی کارگردانی و بازیگریست.وی در نمایش‌هایی نظیر؛ «قصه‌ی ظهر جمعه» محمد مساوات، «روزهای بی‌باران» امین بهروزی، «خانه آقای کرمی» امیر اخوین و «او شمال من، جنوب من، شرق و غرب من بود» محمد ولیزادگان، بازی کرده‌است. سوگل خلیق در نجوا به خوبی درخشیده و توانسته نظر ها را به سوی خود جلب کند.

سوگل خلیق در تئاتر

سوگل خلیق در تئاتر

سوگل خلیق

سوگل خلیق

نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید