لیلا بلوکات از همسر آخناتون تا قمر الملوک

لیلا بلوکات

یکی از بازیگران مطرح سینما و تلویزیون کشور ما، لیلا بلوکات است . لیلا بلوکات با بازی در سریال یوسف پیامبر، معروف گشته و هم اکنون شاهد هنرنمایی او در سریال از یادها رفته هستیم. با تانما همراه شده تا با لیلا بلوکات بیشتر آشنا شویم.

یکی از بازیگران مشهور تلویزیون و سینما لیلا بلوکات است که با بازی در یوسف پیامبر، بسیار معروف گشت. لیلا بلوکات متولد 4 آذر 1359 از تهران می باشد که لیسانس خود را در رشته طراحی فرش گرفته و دارای دو خواهر و یک برادر است. از علاقمندی های وی می توان به روانشناسی، اسب سواری و ورزش اشاره کرد. در خصوص انتخاب رشته خانم بلوکات، داستانی وجود دارد چرا که وی ازدوران دبیرستان به بازیگری علاقه مند بود و تصمیم او این بود که حرفه بازیگری را دنبال کند اما زمانی که قصد ثبت نام برای هنرستان صدا و سیما را داشت، متوجه شد که مهلت ثبت نام تمام شده است لذا در رشته فرش ادامه تحصیل داد. وی در دانشگاه نیز تا مقطع کارشناسی، طراحی فرش خواهند. با تانما و بیوگرافی لیلا بلوکات، همراه شوید!

لیلا بلوکات

لیلا بلوکات

لیلا بلوکات و بازیگری

لیلا بلوکات، برای دنبال کردن علاقه مندی خود، کلاس هایی برای دوره بازیگری خود نزد استادانی نظیر امین تارخ، میکائیل شهرستانی گذراند و ورکشاپ بازیگری مرحوم سمندریان را شرکت کرد. فعالیت هنری لیلا بلوکات کم کم از سال 1377 با تئاتر های کودک در فرهنگسرا آغاز شد. لیلا بلوکات در سال 77 به وسیله بازی در تئاتر ها بود که به دنیای بازیگری رو آورد. وی برای اولین بار در سریال روز های زندگی که اثری از سیروس مقدم بود، وارد قاب تلویزیون شد و لیلا بلوکات در یوسف پیامبر که در سال 87 پخش گردید، به اوج شهرت خود رسید. لیلا بلوکات در این سریال، نقش همسر آخناتون را بازی می کرد و اما در ابتدا قرار بود  که او در نقش زلیخا برای این سریال بازی کند اما بخاطر سانحه رانندگی این نقش به کتایون ریاحی سپرده شد.

لیلا بلوکات و از یادها رفته

لیلا بلوکات و از یادها رفته

لیلا بلوکات معتقد است که وی علاقه وافری به خانواده اش دارد و رابطه خوبی را نیز با آن ها برقرار کرده است. در خصوص خانواده او باید گفت که خواهر بزرگ تر وی، نیوشا بلوکات است که فارغ التحصیل مهندسی برق و متاهل، میترا بلوکات فارغ التحصیل رشته ایرانگردی و جهاگردی و برادرش نیز نقشه کشی صنعتی خوانده ست. وی همواره می گوید که موضوع ازدواج در اولویت زندگی امروزش نیست و معتقد است که ازدواج، مقوله است که نمی توان برنامه ریزی خاصی برای آن انجام داد و انسان به صورت ناخودآگاه با آن درگیر می شود. وی در ورزش بسیار فعال است و از اعضای ثابت تیم والیبال هنرمندان به شمار رفته و سوارکاری را نیز به صورت حرفه ای انجام می دهد. وی می گوید که بار ها به دلیل بینی کوچک و گونه برجسته مورد قضاوت قرار گرفته است و بیشتر کارگردانان فکر می کنند که هیچ جای صورت وی، برای خودش نیست اما لیلا بلوکات هیچ گونه جراحی و حتی تزریق ژلی نداشته است.

بیوگرافی لیلا بلوکات

بیوگرافی لیلا بلوکات

لیلا بلوکات می گوید که از دوران کودکی نسبت به کمک کردن به دیگران بسیار مشتاق بوده است و در خاطراتش گفته است که در دوران دبیرستان زمانی که متوجه شد که یکی از دوستانش برای تهیه جهیزیه مشکل دارد لذا با کمک همکلاسی ها، دوست و آشنا پول جمع کرده و برای آن فرد جهزیه خریده است و همین موضوع سبب شد تا لیلا بلوکات به صورت جدی تری، وارد حوزه کمک رسانی شود. وی موسس خیریه مهر لیلا است که هدف این موسسه کمک به بیماران ام اس، سندروم دان، مبتلا به سرطان و بچه های بی سرپرست و معلول می باشد.

لیلا بلوکات

لیلا بلوکات

جالب است بدانید که لیلا بلوکات سرپرست 6 دختر و 2 پسر معلول است و در کل به سالم زندگی کردن علاقه زیادی دارد. چرا که به قول خودشان از زمانی که به مفید و مضر بودن خوردنی ها، آگاهی پیدا کرده بود، بسیاری از مواد غذایی را حذف و جایگزین مواد مفید تر کرده است. او به خواندن کتاب های تاریخی و روانشناسی علاقه مند است و عاشق سفر کردن می باشد.هم اکنون نیز با توجه به پخش سریال های ماه رمضانی شاهد حضور لیلا بلوکات در از یادها رفته هستیم که نقش قمر الملوک در از یادها رفته را دارد.

لیلا بلوکات

لیلا بلوکات

لیلا بلوکات

لیلا بلوکات

لیلا بلوکات

لیلا بلوکات

لیلا بلوکات و تیپ متفاوتش

لیلا بلوکات و تیپ متفاوتش

لیلا بلوکات در آلمان

لیلا بلوکات در آلمان

نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید