یکی از کارگردانان معروف سینمای ایران ، وحید نفر است که از جمله دیگر فعالیت های او در حوزه هنر می توان به نویسندگی، صداپیشگی، عروسک گردانی و بازیگری تلوزیون، سینما و تئاتر اشاره کرد. وحید نفر دارای مدرک کارشناسی بازیگری از موسسه آموزش عالی سوره تهران ١٣٨٣ و کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتراز دانشکده هنرهای زیبای تهران ١٣٨٦ است. از مهم‌ترین آثار وحید نفر می‌توان به بازیگری در فیلم اینجا بدون من، فیلم قندون جهیزیه و سریال معمای شاه اشاره کرد. در خصوص زندگی شخصی وی اطلاعات دقیقی در دست نیست!

وحید نفر

وحید نفر

وحید نفر بازیگر سینما و تلوزیون ایران، برای اولین بار در سال 82 بود که در فیلم بیست و یک اینچ به کارگردانی ابوذر صفاریان، فعالیت هنری خود را آغاز کرد. البته موفق ترین فیلم وی در آن سال ها فیلم اینجا بدون من بود که این فیلم به کار گردانی بهرام توکلی و در سال 1389 به روی پرده رفت. وحید نفر در فیلم اینجا بدون من ، نقش مهمی را بازی کرده است و به عنوان تجربه موفقی در بازیگری برای او به شمار می رود که درکنار بازیگرانی نظیر فاطمه معتمدآریا ، نگار جواهریان ، صابر ابر و پارسا پیروزفر بر تجارب او افزود.

وحید نفر

وحید نفر

یکی از پرکارترین بازیگر هایی که در سینما و تئاتر وجود دارد و از مجموع 422 بازیگری که طی سال جاری در نمایش های اجراشده تئاتر شهر حضور داشتند، وحید نفر بود که با بازی در نمایش های چل گیس به کارگردانی حسین جمالی در تالار چهارسو ،کلنل به کارگردانی خیرالله تقیانی پور در تالار اصلی ، هملت و دن کیشوت به کارگردانی تاجبخش فناییان در تالار اصلی و مرگ آسید کاظم به کارگردانی محمد محقق در تالار سایه به عنوان پرکارترین بازیگر نمایش های به صحنه رفته که در تالار های مختلف مجموعه تئاتر شهر طی سال ۹۶ معرفی شده اند.

وحید نفر در تئاتر

وحید نفر در تئاتر

آثار وحید نفر

وحید نفر با هنرمندان بسیاری تجربه کاری دارد اما جالب اسبت بدانید که این بازیگر با نگار جواهریان 2 مرتبه، گوهر خیراندیش 2 مرتبه، رضا ثاقب رای 2 مرتبه، آزاده اسماعیل‌خانی 2 مرتبه و محمدعلی نجفی 2 مرتبه بیشترین همکاری را داشته‌ است. وحید نفر در آثار خود، 71 درصد آثار سینمایی داشته است و 29 درصد آثار وی تلوزیونی بوده است و از 7 اثری که در کارنامه دارد، 5 اثر وی در فیلم های سینمایی با نام های فیلم والدراما، فیلم قندون جهیزیه، فیلم آذر ، شهدخت، پرویز و دیگران، فیلم اینجا بدون من و فیلم بیست و یک اینچ بوده است و در 2 اثر در تلویزیون با نام‌های سریال نجوا و سریال معمای شاه بازی کرده است.آثار مهمی در بیوگرافی وحید نفر وجود دارد و فیلم اینجا بدون من به عنوان محبوب ترین اثر وی در بیوگرافی او شناخته می شود و کمترین امتیاز نیز مختص فیلم والدراما است. وحید نفر در نجوا به خوبی توانست بدرخشد.فعالیت حرفه ای وحید نفر مربوط به سریال نجوا می باشد.

وحید نفر

وحید نفر

جوایز وحید نفر

او جایزه ی اول بازیگری مرد از جنشواره تک نفره برای بازی در نمایش عاشقی و در سال 1385 گرفت. جایزه ی اول بازیگری مرد از بخش نمایش نامه خوانی دهمین جشنواره ی تئاتر دانشجویی برای نمایش دل سگ در سال 1386 گرفت. یکی از جوایزی که وی گرفت، مرتبط با جایزه ی عروسک گردانی بود که از پنجمین جشنواره تئاتر بانوان گرفت و به عنوان اثر برتر بیست و ششمین جشنواره فجر و اثر برتر دوازدهمین جشنواره ی بین اللمللی عروسکی برای نمایش سودا دخت در سال 1387 شناخته شد. جایزه‌ی سوم بازیگری مرد ازسومین جشنواره‌ی نمایش‌ نامه‌ خوانی نیاوران برای بازی در نمایش «پیانو» و جایزه‌ی بازی و عروسک‌گردانی از دوازدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی عروسکی برای نمایش علی بابا و چهل دزد بغداد از دیگر جوایز وی بوده است.

وحید نفر

وحید نفر

وحید نفر

وحید نفر

وحید نفر

وحید نفر

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید