تزریق چربی چیست ؟وبرای چه کسانی مناسب است

تزریق چربی فرایندی برای زیبا سازی صورت وبدن می باشد که تقریبا پیشرفت خوبی در زمینه جراحی پلاستیک ، داشته است ، جالب است بدانید که روش تزریق چربی جدید نیست و برای اولین بار در سال 1893 اتوگرافت چربی آزاد برای پر کردن نواقص بافت نرم مورداستفاده قرار گرفت، و همچنین بکار بردن واستفاده از چربی شکم خود بیمار برای رفع نواقص ناحیه فک تحتانی و چانه در سال 1909انجام گرفت .

در آغاز قرن بیستم سعی برای رفع سایر مواردی چون ، آتروفی نیمه صورت و نواقص سینه انجام گرفت، اما گسترش روش تزریق چربی صورت تا ابتدای دهه هشتاد یعنی برابر با زمانی که عمل لیوساکشن رایج شد ) به تاخیر افتاد.

تزریق چربی یکی از راه های جوانسازی است که از ،چربی به عنوان یک فیلر مورد استفاده قرار می گیرد. حجم دهنده های پوستی، یا فیلر گروهی از مواد تزریقی می باشند که با وارد شدن به لایه ای از پوست ، سبب حجم دهی و جوانسازی پوست می شوند.

فیلرها انواع گوناگونی دارند در ایران استفاده از فیلر بیشتر با نام تزریق ژل شناخته می شود. باید بدانید که ژل ها فقط یکی از انواع فیلرهای مورد مصرف هستند ، که تزریق چربی هم در گروه فیلرها قرار می گیرد.

تزریق چربی

تزریق چربی

درروش تزریق چربی از چربی های خود بدن فرد برای ایجاد حالت مناسب اندام استفاده می شود، و این امر باعث کاهش حساسیت و، واکنش بدن می شود واثر تزریق چربی ماندگاری بیشتری نسبت به دیگر روش ها دارد

لازم به ذکر است که اگر تمام موارد بهداشتی واصول درمانی تزریق چربی رعایت شود عوارض بسیار کم ومختصری خواهد داشت .

در تزریق چربی معمولا چربی از شکم یا پهلو و یا ران ها برداشته و به نواحی مورد نظر فرد تزریق می گردد نواحی تزریق چربی می تواند ( گونه ، لب و پشت دست ، ران و باسن ، سینه) باشد

که با تزریق به افزایش سایز ورفع چین چروک و رفع بد فرمی اندام مورد نظر می انجامد ، وظاهری جوان تر وزیبا تر به عضو مورد تزریق می دهد .برای تزریق چربی می تواند با تشخیص پزشک متخصص انجام گیرد .

افراد مناسب تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی

افراد مناسب برای تزریق چربی افرادی هستند که قسمتی از صورت یا اندام آنها دچار کاهش حجم شده وهدف این افراد از تزریق چربی افزایش حجم کلی یا پر کردن قسمت هایی از بدن است که دچار کاهش حجم شده اند.

همانطور که گفتیم رایج ترین نواحی تزریق چربی شامل( پشت دست، صورت ( چانه ، لب ها ، گونه )، افتادگی های پوستی (بعد از لیپوساکشن یا زخم شدن) و همچنین حجم و فرم دهی به سینه و باسن است.

تزریق چربی در صورتی انجام می شود که تمام این در بدن شخص به میزان لازم چربی وجود داشته باشد که متخصص بتوانید چربی ها را از ناحیه ی چربی دهنده به قسمت دیگر انتقال دهد.

افراد مناسب برای انجام تزریق چربی:

  • اشخاصی که به بیماری های سیستم گردش خون مبتلا نباشند.
  • بدن شخص باید در وضعیت سلامت عمومی خوبی قرار داشته باشد .
  • فرد باید نسبت به نتیجه تزریق چربی انتظارات واقعی و روحیه ای مثبت داشته باشد .

بزرگ سازی سینه

تزریق چربی

تزریق چربی

اگر شما مایل به بزرگ سازی سینه خود هستید . بهترین مورد پیشنهادی برای شما تزریق چربی درناحیه سینه است اما دقت کنید برای انجام تزریق چربی در سینه ، شینه شما باید شکل و بافت پوستی مطلوبی برخوردارباشد.

در شرایطی که افتادگی سینه ها زیاد بوده، قوام پوست سینه ضعیف است و شما تمایل به افزایش حجم زیادی در این ناحیه دارید تزریق چربی روش چندان مناسبی برای شما در رسیدن به هدف تان نخواهد بود.

اما اگر در گذشته ایمپلنت سینه انجام داده اید و اکنون قصد دارید فرم یا حجم سینه ها را بهبود ببخشید، می توانید از تزریق چربی استفاده کنید. در مواقعی که بعد از ایمپلنت، کمی ناهماهنگی در فرم ظاهری سینه ها مشاهده می شود بهترین راه رفع این نواقص استفاده از روش تزریق چربی است .

در اثر لامپکتومی به خاطر سرطان سینه، پستان ها دچار ایراد شده باشند، تزریق چربی یکی از روش های بسیار مناسب برای حجم دادن و برطرف کردن نقص ایجاد شده در سینه ها خواهد بود.

جوانسازی دست

تزریق چربی

تزریق چربی

جوان سازی دست ها در ایجاد ظاهری زیبا وجوان بسیار موثر است دست ها عضوی هستند ، که درطول زندگی هر فرد تقریبا همه کارها با آن ها انجام می شود . همین موجب می شود زودترمبتلا به پیری شود.

یکی از روش های پر فایده برای رفع نقص به وجود آمده روی دست ها، تزریق چربی است. تزریق چربی یک تکنیک عالی برای از بین بردن چروک و درمان افتادگی روی پوست دست است و زیبایی وشادابی را دوباره به دست هایتان بازمی گرداند

در روش تزریق چربی به ناحیه دست پزشک بعد از تزریق، دست های فرد را ماساژ داده تا تمام چربی به صورت یکنواخت توزیع شود. پزشک ماساژ بعد تزریق را به صورت عمیق انجام نمی دهد و برای رسیدن به نتیجه مطلوب معمولاً به ۲ تا ۴ جلسه ی درمانی نیاز است .

تزریق چربی برای جوانسازی پوست دست سبب ، افزایش حجم و پوشاندن عروق و تاندون ها که در سطح پوست است می شود، این مشکل در سنین بالا ایجاد شده واستفاده از این روش بسیار مناسب است .

عوارض تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی

عوارض تزریق چربی چیست از آن جا که تزریق چربی یکی از روش های جوان سازی است که بسیار ایمن بوده وعوارض کمی به دنبال خواهد داشت .

در تزریق چربی به وجود آمدن عوارض جانبی زیاد وشدید بسیار نادر است. بعضی از این عوارض که عادی وطبیعی می باشد، مانند : ورم و کبودی، در ناحیه تزریق که فرد نیاز به مصرف دارو برای برطرف شدن ندارد وحداکثر تا 14 روز این تورم وکبودی از بین خواهد رفت .

در جلسه ی مشاوره مربوط به عوارض و مشکلات احتمالی که در تزریق چربی وجود دارد به طور کامل برای فرد توضیح داده می شود . بعضی از این مشکلات به شرایط خود فرد بستگی دارد و بعضی دیگر هم هم در بین تمام روش های کم تهاجمی جوانسازی مشترک هستند .

در زیر فهرستی از عوارض احتمالی که در تمام روش های جوانسازی کم تهاجمی و عمل های جراحی وجود دارد را مرور می کنیم . لازم به ذکر است که در تزریق چربی، احتمال وقوع این عوارض بسیار کم است.

  • ایجاد حساسیت و واکنش آلرژیک به بی حسی موضعی مورد مصرف در تزریق
  • به وجود آمدن عفونت که البته بسیار نادر است
  • بروز بی حسی واختلال در حس پوستی که باید گفت این مشکل گذارا وبه سرعت درمان پذیر است .
  • ایجاد اسکاردر محل تزریق که این مشکل خیلی کم به وجود می آید .
  • ممکن است در فرد تحت درمان، واکنش آلرژیک به چربی تزریقی به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی وایمنی ایجاد شود
  • اگر پزشک تجربه کافی ومهارت لازم در امر تزریق نداشته باشد سبب ایجاد صدمه به ساختارهای عمق پوست می شود .
  • واحتمال نرسیدن به نتایج مطلوب که این موضوع هم سبب نیاز به جلسات درمانی بیشتر خواهد شد .

مزایای تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی

مزایای تزریق چربی چیست؟ احتمال واکنش های آلرژی زا بسیار کم خواهد شد چون چربی مشتق از خود بدن فرد است برخلاف پرکننده های پوستی جایگزین «مشابه با مشابه» می شود

ماندگاری نتیجه انتقال چربی زیاد است وانتقال چربی یک راه غیرتهاجمی برای رسیدن به جوان سازی صورت است.

تزریق چربی در محو کردن چین وچروک ودیگر عیب های پوستی به میزان قابل توجهی موفق بوده است چین و چروکها و سایر نواقص پوست را کاهش می دهد . همچنین با تزریق چربی فرد جوانی از دست رفته خود را باز می یابد واین مهم در بازگشت اعتماد به نفس در فرد بسیار اهمیت دارد تزریق چربی قادر است با نمای خوشایند و دلپذیر، و ظاهر جوانتر به هدیه کند .

زمانی که چربی با بقیه فیلرهای بافت نرم مقایسه می شود، بیشتریت مزایا مربوط به این موضوع است که مواد تزریقی جزئی از از بدن خود فرد است و صد در صد طبیعی خواهد بود و احتمال ایجاد واکنش حساسیت زا دربدن در برابر آن بسیار کم است .

در شرایطی که برای افزایش حجم عضو مورد نظر تزریق باید عمقی یا حجمی بیشتر از 10 سی سی صورت گیرد تزریق چربی بهترین گزینه برای این مورد است .

احتما ل دارد که تزریق چربی به تنهایی یا با روش هایی مانند لیفت صورت یا ابرو انجام شود.

ازدیگر مزایای چربی ، وجود مقدار مناسبی از آن در بیشتر افراد است

ماندگاری ودوام چربی از اکثر از فیلرهای قابل جذبی چون (هیالورو نیک اسید) بیشتر است.

قیمت مناسب روش تزریق چربی در برابر عوارض کم وضمنا قابل تکرار بودن به کرات این روش از دیگر مزایای آن است .

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی

تزریق چربی

ایجاد خط خنده وچین وچروک در اطراف چشم می تواند برای هر کس آزار دهنده باشد شما با استفاده از چربی های شکمی، ران و سایر نقاط خود بدن خود قادر به رفع این نواقص خواهید بود . در تزریق چربی این امکان وجود دارد که با انتقال چربی به نواحی ، خطوط بین بینی و دهان چروک ها ی این قسمت را به حداقل ممکن برسانید، در از بین بردن افتادگی پوست هم بسیار موثر واقع می شود و چین و چروک پیشانی را هم کم می کند. شما با تزریق چربی می توانید لاغری صورت را از بین ببرید با به کار بردن این روش گونه ها و لب را بسته به تمایل خود حجیم و برجسته ترکنید .

درمورد تزریق چربی به صورت وبدن باید ذکر کرد که ، چربی تزریق شده از چربی بدن خود فرد گرفته می شود بنابراین روشی غیر تهاجمی می باشد وبا استفاده از این روش وانتقال چربی به صورت ، صورت هیچگونه واکنش و حساسیتی بروز نخواهد داد و صورت ، مواد تزریق شده را مواد خارجی وبیگانه خطاب نخواهد کرد ، تزریق چربی به صورت دارای ماندگاری طولانی است و همین موضوع باعث رضایت افراد شده است .
در روش تزریق چربی به صورت تزریق چربی به ،کمک سوزنی بسیار نازک انجام می شود و بافت های چربی بدن فرد را به صورت وی ، با ظرافت بسیار زیاد و بی حسی موضعی تزریق و انتقال می دهند.
به دلیل خون رسانی عالی در بافت صورت نسبت به بقیه بدن تزریق چربی در صورت بسیار ماندگار است صورت همین امر سبب شده تا سلول های چربی تزریق شده همیشه زنده بمانند و زیبایی و جوانی را در صورت فرد همیشه زنده نگهدارند . یکی از مواردی که در ماندگاری چربی صورت بسیار اهمیت دارد زمان مناسب انتقال چربی به موضع است.

جراحان پلاستیک عالی رتبه پوست و زیبایی به این مورد اشاره دارند که با روش تزریق چربی به صورت می توان ، برای افزایش حجم در تمام نواحی دارای گودی وافتادگی صورت مانند ، گونه ، چانه ، زیر چشم ، خط لبخند ، پشت چشم و بالای چشم ، بالا بردن ابرو ها با تزریق چربی انجام داد و با استفاده از تزریق چربی تمام چین و چروک و شلی پوست را به طور کامل از بین ببرید ، استقبال زیاد بانوان از روش تزریق چربی به صورت به دلیل ایجاد زیبایی وهمینطور کمتر نشان دادن سن بوده است .


ازموارد مورد توجه در تزریق چربی دقت در انجام این روش است


باید ذکر کرد که معاینه دقیقی توسط متخصص پوست از فرد به عمل می آید و بعد با توجه به شرایط بدنی ،او چربی لازم از طریق سوزنی نازک برداشته می شود ، عموما برداشت از ران صورت می گیرد ولی با توجه به شرایط بعضی از افراد ممکن است چربی از باسن و شکم نیز برداشته شود .

منتقل کردن چربی به صورت، مزایای بسیاری دارد ؛ مثلا باعث برجسته شدن گونه ها ،از بین بردن خطوط پیری، از بین بردن چروک اطراف چشم،

زاویه سازی و فرم دهی فک، نرم شدن پوست صورت، رفع چین و چروک، رفع خط اخم، رفع خط لبخند، پرتر کردن لب ها، بهبود فرم چانه، رفع بیشتر فرورفتگی های صورت و محو اسکارهای روی پوست صورت می شود.


از مزایای تزریق چربی به صورت باید به این نکته اشاره کرد که تزریق چربی به صورت شکل و حالتی کاملا طبیعی به شخص می دهد و زیبایی بسیار طبیعی را به فرد خواهد بخشید .

تزریق چربی به زیر چشم

تزریق چربی

تزریق چربی

نقش چشم ها در ایجاد صورتی زیبا وجوان بسیار زیاد است. ولی بیشترافراد،و حتی افراد جوان، با مشکل گودی و سیاهی دور چشم روبرو هستند . پیشنهاد موثر وکاربردی برای این افراد تزریق چربی است. با تزریق چربی سیاهی زیر چشم و گودی زیر چشم محو می شود .

بیشترین عارضه ای که می توان بعد از انجام این روش از آن یاد کرد کبودی زیر چشم است که حدودا 14 روز بعد از تزریق بین می رود. تزریق چربی برای درمان واز بین بردن گودی و سیاهی دور چشم یک روش بسیارامن و موثر است.

تزریق چربی به لب

تزریق چربی

تزریق چربی

برای داشتن لب هایی برجسته وزیبا تزریق چربی به لب روشی موثری است که به یاری آن لب هایی بسیار برجسته تر و شاداب تر خواهید داشت و شما این حق انتخاب را دارید که این عمل را به صورت منفرد بر روی لب بالایی یا لب پایینی و یا بر روی هر دو لب انجام دهید .

یکی از مهم ترین موارد در صورت که در زیبایی چهره فرد بسیار تاثیر گذار است فرم وشکل لب ها است . برجسته کردن لب ها با تزریق چربی می تواند مشکلات زیر را در چهره ی فرد برطرف کند:

از بین بردن باریکی لب بالا وپایین ، برجسته نبودن وکم بودن حجم لب ها و باریک شدن و ناپدید شدن لب ها در موقع خندیدن

پس از تزریق چربی به لب، سلول های چربی راه جدیدی برای تغذیه خود در بدن ایجاد می کنند. وقتی این خون رسانی به طور صحیح انجام پذیرد شرایط برای ماندگاری چربی تزریق شده مهیا می شود .

اما این احتمال می رود که درصدی ناچیزی از چربی تزریق شده توسط بدن پس زده شود، به همین جهت گاهی نیاز به تزریق ترمیمی می باشد.

تزریق چربی به لب با اینکه دشوار انجام می شود، در برابر دیگر روش ها ازعوارض و مشکلات کمتری برخوردار است. روش تزریق چربی که چربی دریافتی از بدن خود فرد دریافت می شود، 50 درصد آن در هفت روز اول جذب شده و دوباره لازم به تزریق چربی دارد.

روش تزریق چربی به دلیل نبودن جسم خارجی اگر عفونتی هم به وجود آید نیز جذب خواهد شد.

تزریق چربی به گونه

اشخاصی که تمایل به بهبود حالت چانه ی خود را دارند، احتمال دارد مجبور به استفاده از عمل جراحی شوید. افرادی که چانه ی آن ها فقط مشکلات کوچکی دارد، بهتر است بدون قرار گرفتن تحت عمل جراحی و به کمک روش تزریق چربی که خیلی کم عوارض تر است استفاده کنند .

روش تزریق چربی بسیار سریع انجام شده و مدت زمان بهبودی آن ها بسیار کوتاهتر است. تزریق چربی بدون جراحی چانه، یک روش مناسب و مقرون به صرفه برای کسانی است که می خواهند بدون قرار گرفتن در معرض خطرات عمل جراحی، ظاهری دل نشین تر داشته باشند.

افراد مناسب برای تزریق چربی چانه کسانی هستند که دارای چانه های کوچک و ضعیف، می باشند و می توانند با استفاده از روش تزریق چربی در چانه ، تعادل در ظاهر صورت خود راایجاد کنند .

افرادی که به دلایل ارثی و یا در طی یک حادثه دچار بدشکلی های چانه شده اند، می توانند با استفاده از این روش، بدون تحمل درد و قرار گرفتن در معرض خطرات عمل جراحی، ظاهر چانه ی خود را تا حد قابل توجهی بهبود بخشند.

بهتر است قبل از تزریق چربی به ناحیه چانه به مدت دو روز بعد از عمل از مصرف رقیق کننده های خون (آسپیرین، ویتامین ای) خودداری کنید، زیرا داروهای رقیق کننده خون باعث ایجاد کبودی زیاد در محل تزریق می شوند استفاده از قرص های آرنیکا زیر نظر پزشک مربوطه نیز قبل از درمان میزان کبودی را کاهش می دهد.

آیا تزریق چربی دردناک است نسبت به عمق تزریق مورد نیاز ممکن است کمی دردناک باشد. اما ، بیشتر فیلرهای پوستی محتوی بی حسی موضعی هستند که میزان درد را به حداقل می رساند. پزشک می تواند از کرم های بی حسی نیز استفاده کند.

نحوه تزریق چربی به ران

در تزریق از چربی خود فرد استفاده می شود . عموما این چربی ها از ناحیه شکم و پهلو ها برداشته می شود. برای این کار از روش لیپوماتیک یا لیپوشاکشن استفاده می شود. به این شکل که سوراخ های ریزی روی ناحیه شکم ایجاد می کنند و با استفاده از لوله های بخصوصی چربی های این قسمت که با ارتشاعات خاصی جدا شده اند ، خارج می کنند.

بعد از کشیدن چربی ها آن را تصفیه می کنند تا خون آبه از آن جدا شود ، سپس این چربی ها به ناحیه بغل ران تزریق می شود. چون چربی از بدن خود شخص برداشته شده است و طبیعی است خطری وی را تهدید نمی کند . البته باید تزریق به وسیله متخصص انجام شود.

در مقابل افرادی که به دنبال تزریق چربی به این ناحیه از بدن هستند ، افرادی می باشند که که از ران های بزرگ خود خسته شده اند آنها می توانند با ساکشن چربی های اضافی ران خود را به شکل دلخواه درآورند . از چربی برداشته شده از قسمت ران می توان به صورت ، دست و حتی باسن تزریق کرد.

مزایای تزریق چربی

یکی از بهترین مزایای تزریق چربی این است که این چربی از بدن خود فرد گرفته می شود و ایجاد حساسیت و آلرژی در بدن فردبه حداقل می رسد . که آلرژی در دیگر روش های تزریق و سایر فیلر های غیر طبیعی مشاهده می شود .

دیگر مزایای این روش این است که چربی های اضافی فرد برداشته می شود و شخص علاوه بر داشتن شکم واندام ایده آل وزیبا تزریق چربی اضافی به عضو دلخواه هم خواهد داشت . همچنین تزریق چربی ماندگاری بیشتری نسبت به بقیه ی روش ها چون تزریق ژل دارد.

تزریق چربی به پیشانی

یک سوم چهره را پیشانی، تشکیل می دهد و از لحاظ زیبایی پیشانی باید کمی برآمده باشد و پیشانی صاف سبب کاهش میزان زیبایی فرد می شود.

خیلی از افراد به پیشانی مثل بقیه اجزای صورت خود توجهی نمی کنند و زمانی که در اثر بالا رفتن سن و یا سایر فاکتورها متوجه چین و چروک های در قسمت پیشانی خود می شوند ،

برای از بین بردن این چین وچروک به روش های مختلف متوسل می شوند ، دلیل به وجود آمدن چین و چروک در پیشانی، ماهیچه پیشانی است که از جلوی سر تا ابروها را در بر می گیرد که این مشکل هم در زنان وهم در مردان شیوع دارد .

عضلات پیشانی وظیفه بالا بردن ابروها را به عهده دارد و برای ابراز احساسات فرد از آن کمک می گیرد ؛ و با این اوصاف باعث بوجود آمدن خطوط و چین و چروک های به شکل موازی بر روی پیشانی می شود.

روش های متنوعی برای درمان چین و چروک پیشانی وجود دارد مثل لیفت پیشانی، تزریق بوتاکس ، تزریق چربی ... از میان تمام این روش ها، تزریق چربی با داشتن کمترین عوارض و اثرات جانبی بهترین پیشنهاد برای از بین بردن چروک هااست.

با تزریق چربی به پیشانی خطوط موازی وخط اخم از بین می رود و با ایجاد یک حجم مناسب درپیشانی ، زیبایی خاصی به پیشانی فرد خواهد بخشید .

زمان مناسب برای تزریق ژل موقعی است که متوجه چین و چروک هایی در سطح پیشانی خود شده اید

و برای ایجاد یک حجم زیبا در پیشانی صاف می توان از تزریق چربی استفاده کرد . مراحل تزریق چربی به چانه نیز به روند است.

مزایای تزریق چربی به پیشانی

رفع چین و چروک های پیشانی ، افزایش حجم پیشانی های صاف ، تزریق چربی های کاملا طبیعی به پیشانی ، احتمال بسیار کم واکنش آلرژیک بدن نسبت به چربی ها ، نتایجی بسیار ماندگار ، تزریق چربی باعث افزایش زیبایی صورت شما می شود ، تزریق چربی ابعاد صورت شما را تغییر می دهد ، همزمان با تزریق چربی در پیشانی می توان در سایر اجزای صورت هم چربی تزریق کرد ، جوانی صورت ، از بین رفتن خطوط اخم

ماندگاری تزریق چربی

تزریق چربی در بخش های که کمتر تحریک می شوند و خون رسانی بیشتری وجود دارد ، بیشترین مدت ماندگاری تزریق چربی به صورت در نواحی زیر پیشانی، زیر چشم، گونه و پشت دست مشاهده می شود. و کمترین ماندگاری نیز مرتبط با خط اخم و لب است.

تزریق چربی و ماندگاری آن به مهارت پزشک جراح، چگونگی برداشتن چربی و تصفیه چربی ها ، روش و محل تزریق بستگی دارد. از یک فرایند به نام پیوند سلول های کوچک چربی (میکرو چربی) هر چند روش تهاجمی تری نسبت به حالت عادی تزریق چربی است،

اما به شما این اطمینان می رود که درصد بیشتری از چربی های تزریق شده توسط بدن پذیرفته می شود.

پس از تزریق، سلول های چربی راه جدیدی برای تغذیه آنها در بدن ایجاد می شود و به این ترتیب با خون رسانی به خود در بدن ماندگار می شوند.

در چنین شرایطی نتیجه عمل تقریبا ماندگار و طولانی است. اما احتمال داردکه درصدی از چربی تزریق شده توسط بدن کنار زده شود این مشکل سبب نیاز به تزریق چربی را در عضو مورد نظر تشدید می کند

میانگین عمر مفید تزریق چربی، می تواند از شش ماه تا دو سال متغییر باشد . اما معمولا اگر خون رسانی به شکل فعال در عضو مورد نظر انجام شود نتایج حاصل از تزریق دائمی خواهد بود.

بهترین مکان چربی گیری برای تزریق ؛ ناحیه داخلی ران می باشد.ولی استفاده از چربی باسن و شکم نیز منبع خوبی برای دریافت چربی وتزریق آن به محل های مورد نظر مناسب است .

ضمنا رعایت یک اصل کلی گرفتن چربی از ناحیه هایی است که نسبت به رژیم غذایی مقاومت دارند چربی گیری از این مناطق ارجحیت دارد. وجود خون در سلول های چربی باعث تخریب زودتر این سلول ها می شود دارد.پس باید چربی به خوبی تصفیه شود .

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید