یک آژانس مسافرتی در سایت تخفیفان تبلیغاتی را انجام داده است و با قیمت های پایین و به نرخ های امروزی ارزان تر از بقیه تورهای مسافرتی بلیت می فروخت یکی از مسافران این تور مسافرتی می گوید که در فرودگاه استانبول وقتی بلیت هایمان را نشان دادیم گفتند که این بلیت های شرکت یزدان گشت تقلبی می باشد و معتبر نمی باشد.

تور مسافرتی در سایت تخفیفان

‌یکی از مسافران که از این آژانس مسافرتی تور مسافرتی به کشور ترکیه را خریداری کرده بود، در گفت‌وگو ، ‌بیان کرد: از وب‌سایت تخفیفان که سال‌ها در زمینه معرفی تورهای گردشگری فعالیت می‌کند و معتبر است با تور مورد نظر خود آشنا شدیم و به دلیل اینکه نسبت به نرخ‌های امروزی به صرفه‌تر بود آن را انتخاب کردیم.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه نرخ تور مسافرتی برایم بسیار عجیب بود با آژانس مسافرتی مذکور تماس حاصل کردم و اطلاعاتی را که آن آژانس مسافرتی ابراز می‌کرد هر دفعه به شکل متفاوتی بود.

آگهی در سایت تخفیفان

این مسافر خسارت‌دیده گفت:‌ با توجه به این شک خود با سایت تخفیفان که آگهی در آن درج شده بود، تماس حاصل کردم و طی آن تماس به من اطمینان دادند که تمامی آگهی‌هایی که در سایتشان درج می‌شود با ارائه مجوزهای قانونی صورت می‌گیرد و معتبر هستند و با تأکید آن‌ها بر اعتبار این آژانس مسافرتی اقدام به خرید تور مورد نظر کردم.

تور مسافرتی

آژانس مسافرتی

وی تصریح کرد: زمانی که مدارک خود را به آژانس مسافرتی مذکور ارسال کردم و قراردادها را برای ما ارسال کردند به قالب سر برگ‌ها که فاقد لوگو بود، معترض شدم که از سوی آژانس گفتند قالب سربرگ‌هایمان به همین صورت است و بعد از نوشتن قرارداد مهر می‌شوند.

این مسافر اظهار کرد: مجدداً به دلیل شرایط پیش آمده و شک به قیمت‌ها با سایت تخفیفان تماس حاصل کردم و به من اطمینان خاطر دادند که آژانس‌های مسافرتی که در این سایت آگهی ثبت می‌کنند مجوزهای لازم را به آن‌ها ارائه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: پس از اطمینان خاطر و ارسال فرم‌ها مورد نظر در زمان پیگیری آژانس مسافرتی مذکور اعلام کرد که پرواز قشم ایر جای خالی نداشته و پرواز از سمت شرکت ترکیش ایر انجام می‌شود و هیچ هزینه اضافی در این قبال نیز دریافت نمی‌شود و هزینه‌های اضافی را خود آژانس پرداخت می‌کند.

بلیت های پرواز قشم ایر

این مسافر خسارت‌دیده اضافه کرد: زمانی که بلیت‌های به دستمان رسید، مشاهده کردیم بلیت‌ها پرواز قشم ایر هستند و زمانی که پیگیر شدیم گفتند از شرکت قشم ایر تقاضای سهمیه کرده‌ایم و آن‌ها با این تقاضا موافقت کرده‌اند.

وی افزود مقصد ما شهر استانبول بود اما زمانی که به فرودگاه مراجعه کردیم گفتند بلیت‌های شرکت “یزدان گشت” تقلبی بوده و معتبر نیستند و روزهای قبل نیز چنین مشکلی را داشته‌اند.

این مسافر گفت: در حال حاضر نیز با توجه به استعلاماتی که از سایت تخفیفان گرفته بودیم به آن‌ها رجوع کردیم که مسئولین آن سایت ابراز می‌کنند ما تنها واسطه معرفی هستیم و مسئولیت دیگری نداریم.

در این خصوص رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان هرمزگان در گفت‌وگو گفت: خریداران تور مسافرتی مختلف از سایت‌های اینترنتی باید به نماد اعتماد الکترونیکی سایت مورد نظر توجه داشته باشند و اگر این نماد را نداشته باشد یا تاریخ آن منقضی شده باشد ما به خریداران منع از خرید تور مورد نظر را پیشنهاد می‌کنیم.

شهرام داوری تصریح کرد: افرادی که از سایت‌های غیرمجاز تورهای مسافرتی را خریداری کرده‌اند و خسارت‌دیده‌اند، می‌توانند شکایت خود به همراه مدارک و شواهد را به پلیس فتا و یا سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ارجاع دهند.

وی افزود: این افراد همچنین از طریق سازمان تعزیرات حکومتی نیز می‌توانند شکایت خود را تنظیم کنند و ارجاع دهند و این سازمان نیز به سرعت این موضوع را پیگیری می‌کند.

قیمت پایین تورهای مسافرتی

داوری افزود: متأسفانه افراد به دلیل قیمت پایین چنین تورهایی فریب می‌خورند و به عدم اعتبار این برگزارکنندگان توجهی ندارند.

تور مسافرتی

جعلی بودن تور مسافرتی

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی هرمزگان اضافه کرد: سایت‌هایی که تبلیغات تورهای مختلف را انجام می‌دهند باید نظارت بر آگهی‌های خود را داشته باشند و خدمات ارائه شده از سوی آگهی‌دهنده را باید بررسی کنند و این موضوع در حیطه کاری و توان ما نیست که بر تمام آگهی‌های اینترنتی تورها نظارت کنیم و تنها اگر استعلامی صورت بگیرد، می‌توانیم آن را بررسی کنیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تورهای مسافرتی بسیار زیاد شده‌اند و حتی اشخاص نیز تور برگزار می‌کنند که از نظارت یک مجموعه خارج است و شهروندان باید بسیار آگاهانه اقدام به خرید کنند.

داوری با بیان اینکه سفرهای خارجی در ماه مهر با شروع سال تحصیلی کمتر می‌شود و این رکود را هر ساله در این فصل شاهد هستیم، ادامه داد: استقبال ما بیشتر ورود مسافر به کشور است و با توجه به آب‌وهوای خوب هرمزگان در این فصل پیش‌بینی ما ورود مسافران کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و اروپا برای بازدید از استان به خصوص جزایر قشم و هرمز در این فصل بیشتر است.

وی در پایان گفت: با توجه به کاهش ارزش ریال سفرهای مختلف کاهش یافته‌اند ولی ما امیدواریم قیمت ارز به ثبات برسد و تجار ایرانی که برای خرید به کشورهای دیگر می‌روند نیز بتوانند در شرایط بهتر به تجارت بپردازند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید