رکورد مارادونا پس از 32 تکرار شد 

تکرار رکورد مارادونا پس از 32 سال در جام جهانی 2018 از اخبار خاص  این جام جهانی است . خبر ها حاکی از این است که  مهاجم تیم ملی بلژیک با دو گلی که در پیروزی قاطع شیاطین سرخ مقابل تونس به ثمر رساند، رکورد اسطوره آرژانتین را تکرار کرد.

روملو لوکاکو با دو گلی که در پیروزی 5 بر 2 شب گذشته (شنبه) تیم ملی بلژیک مقابل تونس به ثمر رساند، پس از 32 سال به اولین بازیکنی تبدیل شد که در دو بازی متوالی در جام جهانی دو گل می‌زند.

او که در بازی نخست بلژیکی‌ها (پیروزی 3 بر صفر مقابل پاناما) هم دو گل زد، رکوردی را تکرار کرد که دیه‌گو مارادونا در جام جهانی 1986 – همان سالی که آلبی‌سلسته قهرمان جام جهانی شد – به ثبت رساند.

لوکاکو همچنین با این دو گل در کنار کریستیانو رونالدوی چهار گله در صدر جدول برترین گلزنان جام بیست‌ویکم قرار گرفت.

پله و گارینشا دو اسطوره برزیل، گری لینکر برنده کفش طلای جام جهانی 1986، ماریو کمپس از آرژانتین، گرد مولر اسطوره آلمان و اوزه بیو اسطوره تیم ملی پرتغال دیگر بازیکنانی بوده‌اند که سابقه زدن دو گل در دو بازی متوالی جام جهانی را دارند.

لوکاکو در جریان بازی بلژیک مقابل تونس دچار مصدومیتی جزئی هم شد، اما او امیدوار است که به بازی روز پنجشنبه این هفته تیمش مقابل انگلیس برسد.

مهاجم منچستریونایتد که کمتر از یک ساعت در زمین بازی حضور داشت، گفت: خوشبختانه من مصدومیت‌هایم را سریع پشت سر می‌گذارم. ببینم تا فردا وضعیتم چگونه می‌شود و نظر کادر پزشکی تیم چیست. خودم اما خیلی نگران نیستم و بابت بازی مقابل انگلیس خیالم راحت است. بازی جالبی می‌شود، چون اکثر بازیکنان حاضر در میدان با یکدیگر هم‌تیمی هستند، اما وقتی بازی شروع شود دیگر این مسائل مهم نیست و ما باید برای کشورهای‌مان بجنگیم.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید