سریع ترین خودروی الکتریکی در کرواسی طراحی شد 

سریع ترین خودروی الکتریکی  جهان توسط شرکت خودروسازی Rimac  در کرواسی طراحی شد اگر اخبار جدید دنیای خودرو را پیگیری می کیند در این مطلب از تانما همراه شوید تا هم  با این سریع ترین خودروی الکتریکی جهان آشنا شوید و هم   تصاویر سریع ترین خودروی الکتریکی جهان را ببینید .

 این شرکت کروات ابر خودروی الکتریکی طراحی کرده که می تواند در ۱.۸۵ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر برساند و به این ترتیب از «تسلا رودستر» هم سریع تر است.

ب شرکت خودروسازی Rimac از طرح اولیه یک ابرخودروی الکتریکی خودرران در نمایشگاه اتومبیل ژنو رونمایی کرده است. این خودرو مجهز به موتوری با قدرت ۱۹۱۴ اسب بخار است و می تواند به سرعت خارق العاده ای دست یابد.

سریع ترین خودروی الکتریکی

طرح اولیه این شرکت کروات Concept Two نام گرفته و در ۱.۸۵ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر می رساند. همچنین به گفته شرکت بیشترین سرعت آن ۴۲۰ کیلومتر برساعت است.

در صورت تایید ادعاهای مذکور، Concept Two سریعترین خودروی الکتریکی جهان خواهد بود. به عبارت دیگر این خودرو حتی از «تسلا رودستر» نیز سریعتر است. زیرا رودستر سرعت خود را در ۱.۹ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رساند.

به هرحال باتری ۱۲۰ کیلووات ساعتی این خودرو با یکبار شارژ می تواند ۶۴۰ کیلومتر را طی کند.

سریع ترین خودروی الکتریکی

شرکت سازنده ادعا می کند باتری خودور حاوی ۷ میلیون سلول لیتیومی است و در ۳۰ دقیقه ۸۰ درصد شارژ می شود.

طرح اولیه مذکور مجهز به فناوری شناسایی صورت است و راننده می تواند با یک نگاه به خودرو، درهای آن را باز کند.

Concept Two دارای قابلیت های «سطح چهارم خودران» است و به عبارت دیگر می تواند بدون اپراتور انسانی در تمام جاده ها حرکت کند.

شرکت کروات تصمیم دارد ۱۵۰ دستگاه Concept Two بسازد.

سریع ترین خودروی الکتریکی

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید