کرونا یک بیماری ویروسی است که درمان مشخصی ندارد اما برای پیشگیری و کاهش علائم و بهبود آن می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. تانما در این مطلب دمنوش های ضد کرونا را به شما معرفی می کند؛

دمنوش های ضد کرونا

1-دمنوش ترخون

یک قاشق چای خوری از ساقه و برگ خشک شده ترخون را با یک لیوان آب جوش داخل قوری بریزید و به مدت پانزده دقیقه بر روی شعله غیر مستقیم قرار دهید تا دم بکشد. پس از صاف کردن ، آن را با عسل یا نبات شیرین کنید و میل نمایید. خوردن دو فنجان از آن در طول روز مجاز می باشد.

2-دمنوش گل محمدی

یک قاشق غذاخوری گل سرخ را به همراه یک قاشق غداخوری چای سیاه یا چای سبز در یک قوری به همراه آب در دمای 80 درجه ریخته به مدت 15 الی 20 دقیقه دم کنید. چای یا دمنوش گل سرخ را می توانید همراه با عسل میل کنید.

دمنوش های ضد کرونا

دمنوش گل محمدی

3-دمنوش مرزنجوش

مصرف آن برای تقویت بدن در برابر عفونت ها بسیار موثر است. 1 قاشق غذاخوری مرزنجوش ،2 لیوان آب جوش و نبات ترکیب کنید و بنوشید.

4-دمنوش پونه کوهی

آب را بجوشانید و از روی حرارت بردارید و بعد پونه را در آن قرار دهید و اجازه دهید 5 دقیقه بماند بعداز صافی رد کنید و با عسل ترکیب کرده و بنوشید.

5-دمنوش نعناع

دست های خود را شسته و سپس برگ های نعناع تازه را بشویید و چند تکه کنید. شما می توانید به این چای از گیاهان دیگر نیز به دلخواه خود اضافه کنید. سپس برگ های خورد شده نعنا را در قوری بگذارید و کمی آب ریخته و بگذارید تا جوش بیاید. اجازه دهید به مدت حدود ۳-۷ دقیقه با حرارت متوسط دم بکشد. بسته به غلظت چای نعناع، شما می توانید میزان نعناع را کمتر و یا بیشتر کنید. پس از آن چای نعناع شما آماده است.

6-دمنوش گل پنیرک

در یک قوری 2 گرم گل پنیرک و یک لیوان آب سرد می ریزیم و اجازه می دهیم تا 5 دقیقه بجوشد ، سپس در حالیکه این چای در حال جوش است روی آن یک لیوان آب می ریزیم و بعد از یک ربع آن را صاف می کنیم و این چای مفید را می نوشیم.

دمنوش ضد کرونا

دمنوش گل پنیرک

7-دمنوش قدومه شیرازی

از قدومه عمدتاً به عنوان نرم کننده سینه، برطرف کننده سرفه و ملین استفاده می شود. در طب گذشته از قدومه به عنوان خلط آور و ضدالتهاب استفاده می کرده اند. یکی از خواص قدومه شیرازی درمان سرفه های خشک و خونی است. رای بازشدن صدا برای آواز و رفع التهابات گلو، مقداری از قدومه را در آب جوش و کمی نبات دم کرده، جرعه جرعه مصرف نمایید.

8-دمنوش چای سفید

آب را پس از جوشانیدن مدتی بگذارید تا کمی خنک و دمای آن به 70 تا 80 درجه سانتی گراد برسد. یک پیمانه چای سفید را در قوری یا لیوان مخصوص ریخته و آب جوشیده 70 درجه را روی آن بریزید و به مدت پنج دقیقه بدون هیچ حرارتی به صورت در بسته بگذارید تا دم بکشد و آماده شود. سپس آن را از صافی عبور دهید و نوش جان کنید.

9-دمنوش چای کوهی

در یک لیوان آب جوش یک قاشق مربا خوری پر از چای کوهی ریخته و با قاشق خوب به هم بزنید سپس یک نعلبکی را به مدت 20 دقیقه روی آن قرار دهید تا دم بکشد و بعد آن را صاف کرده و با کمی عسل میل کنید.

10-دمنوش کاکوتی

1 گرم کاکوتی خشک شده را در یک فنجان آب جوش بریزید و بگذارید 10 دقیقه بماند تا دم بکشد. دمنوش کاکوتی آماده است، می توانید با یک قاشق چای خوری عسل طبیعی بنوشید.

11- دمنوش چای سبز

پس از جوشیدن آب، اجازه دهیم در حدود 2 الی 3 دقیقه آبجوش خنک شود و سپس به چای سبز اضافه کنیم. پس از اضافه کردن چای سبز اجازه دهید تا در حدود 3 دقیقه دم بکشد و باید توجه داشت برای بهبود کیفیت دمنوش بهتر است روی فنجان در این 3 دقیقه پوشیده شده باشد.

12-دمنوش آویشن

جهت آماده کردن یک فنجان از این دمنوش تنها دو شاخه از آویشن کافی است.
پس از اضافه کردن آبجوش به آویشن، روی فنجان را پوشانده و در حدود 5 دقیقه تامل می کنیم. پس از گذشت 5 دقیقه می توان برگ های آویشن را به وسیله صافی جدا کرد و سپس نوشید.

دمنوش ضد کرونا

دمنوش آویشن

13-دمنوش دارچین

چوب دارچین را در داخل فنجان قرار داده، آبجوش را بر روی چوب دارچین ریخته و روی فنجان را برای 10 دقیقه می پوشانیم تا هیچ هوایی رد و بدل نشود.
در صورت تمایل می توانید از شیرین کننده هایی مثل عسل استفاده کنید.

14- دمنوش عناب

10تا 15 عدد عناب را در آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه دم و سپس از صافی رد کنید. از آن جا که عناب شیرین است، نیاز به شیرین کردن دمنوش آن ندارید اما می توانید از عسل و نبات نیز استفاده کنید.

15-دمنوش بابونه

بابونه خشک شده را در یک فنجان بریزید. روی آن آب جوشیده بریزید.اجازه دهید 3 دقیقه بماند تا دم بکشد. می توانید روی آنرا بپوشانید تا زودتر و بهتر دم شود یا اگر از لیوان های مخصوص دمنوش استفاده می کنید درب آن را بگذارید. همچنین می توانید بابونه به تعداد بیشتری در قوری بریزید و پس از آماده شدن در فنجان بریزید. سپس به کمک چای صاف کن آنرا در فنجان بریزید. بنابه ذائقه تان می توانید مقداری عسل یا آب لیموی تازه داخل آن بریزید. و بعد این دمنوش خوش عطر و پرخاصیت را نوش جان کنید.

16-دمنوش اسطوخودوس

برای تهیه این محصول، کافی است 3 قاشق چایخوری جوانه اسطوخودوس تازه را در محفظه چای قوری ریخته و روی آن یک فنجان آب جوشیده بریزید. قوری را برای دم کشیدن، ده دقیقه روی بخار بگذارید و شب ها میل کنید.

17-دمنوش ترکیبی چوب دارچین و زنجبیل و چای ترش

این دمنوش نیز یکی از بهترین ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن است.

18-دمنوش ختمی و زوفا

دمنوش گل ختمی و زوفا نیز جزء دمنوش های مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن هستند.

19-شربت گلاب و عرق نعنا

1. آب و شکر را در قابلمه ای ریخته و روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید.

2. برگ های نعنا را پس از شستن به صورت درشت خرد کنید و در شربت بریزید.

3. حرارت را کم کنید و اجازه دهید شربت ریز جوش بزند و غلیظ شود، سپس دانه های هل را اضافه کنید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه دیگر بجوشد.

4. در انتها آبلیمو و گلاب را به شربت اضافه کرده و حرارت را خاموش کنید، سپس روی درب قابلمه، دمی قرار دهید.

5. پس از چند ساعت که شربت خنک شد، آن را صاف کنید و در بطری شیشه ای در یخچال نگهداری کنید.

6. هنگام مصرف، شربت غلیظ را با آب و یخ رقیق کرده و نوش جان کنید.

دمنوش ضد کرونا

شربت عرق نعنا و گلاب

20-چای ضد ویروس کرونا

1. 2عدد لیمو

2. 1 عدد پرتقال

3. 1 فنجان عسل

4. یه زنجبیل خیس به اندازه یه گردو

5. 1 قاشق غذاخوری زردچوبه

برای پیشگیری از کرونا (یاهرنوع ویروسی) حتما این نوشیدنی(چای) را آماده کنید و روزی حداقل یک مرتبه نوش جان کنید تا بدنتان را مقاوم کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید