مکرون و روحانی هفته آینده در نیویورک دیدار می کنند 

مکرون و روحانی سه آینده آینده در حاشیه در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با یکدیگر دیدار می‌کنند. انتظار می‌رود موضوع برجام از محورهای دیدار روحانی و مکرون باشد.

 مکرون همچنین در نظر دارد عصر دوشنبه با «دونالد ترامپ » رئیس جمهوری آمریکا دیدار کند و پس از آن در ضیافت شامی با حضور «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد حضور یابد.

انتظار می‌رود موضوع برجام از محورهای دیدار روحانی و مکرون باشد.

پیش از این خبرگزاری کیودو خبر داده بود که «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن نیز در تدارک دیدار با رئیس جمهوری ایران در حاشیه اجلاس مجمع عمومی است.
به گفته این رسانه، نخست وزیر ژاپن در این دیدار که برای ششمین سال متوالی انجام می‌شود، از روحانی خواهد خواست که ایران به اجرای تعهدات برجامی خود ادامه دهد.

هفتاد و سومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد از 18 سپتامبر (27 شهریور) در نیویورک آغاز به کار کرده است.
پیش از این وزارت امور خارجه ایران اعلام کرده بود که رئیس جمهوری اول مهر ماه برای سخنرانی و تبیین مواضع ایران درخصوص آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی به آمریکا سفر خواهد کرد.
برگزاری این مجمع با ریاست دوره‌ای آمریکا در شورای امنیت این سازمان همزمان شده است و به همین جهت، واشنگتن درصدد سوءاستفاده از اختیارات خود و برگزاری نشستی با موضوع ایران برآمده بود.
با این وجود، روزنامه واشنگتن پست اخیرا به نقل از منابع آگاه نوشت که دولت آمریکا از برگزاری نشست مذکور عقب نشسته است، چرا که از تبعات آن و آشکار شدن اختلافات عمیق میان این کشور و متحدانش بیمناک است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید