تاریخ انتشار : 1397/08/23

آموزش «اشاره کردن» به ربات ها

ربات ها

محققان کره ای با کمک هوش مصنوعی به رباتی آموخته اند مانند انسان هنگام صحبت کردن دست های خود را حرکت دهد. این امر سبب می شود برقراری ارتباط میان انسان و ربات آسان تر شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی‌میل، دانشمندان با کمک هوش مصنوعی به یک ربات یاد داده‌اند مانند انسان هنگام صحبت کردن، دست‌های خود را حرکت دهد. ربات ها آموزش می بینند هنگام صحبت از حرکت دست استفاده کنند.برای این منظور آنها از ویدئوهای افراد در حال سخنرانی استفاده کردند. سیستم عامل اندروید روبات استفاده از حرکات اشاره به مخاطب و خودش را آموخت.آموزش «اشاره کردن» به ربات هاآموزش «اشاره کردن» به ربات ها

آموزش حرکت اشاره کردن به ربات ها

به گفته محققان کره‌ای که این تحقیق را انجام داده‌اند، ساخت روبات‌هایی با قابلیت اشاره مانند انسان، سبب می‌شود برقراری ارتباط با آنها طبیعی‌تر شود. آنها با کمک یک نرم‌افزار ماشین یادگیری این روبات را ساخته‌اند. محققان ۵۲ ساعت سخنرانی‌های TED talks را برای نرم‌افزار نمایش دادند.

ربات ها

آموزش حرکت دست در ربات ها

محققان مرکز تحقیقاتی الکترونیک و مخابرات در دائجون کره جنوبی در این باره نوشته‌اند: افراد هنگام صحبت کردن دست‌هایشان را حرکت می‌دهند تا قصد خود یا موضوعی را به‌طور زنده‌تر توضیح دهند. روبات‌ها نیز می‌توانند این رفتار را از انسان بیاموزند.

بازدید: 28
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید