بیشترین استفاده ای که از روغن نارگیل می شود با اهداف آرایشی است. به عنوان مثال برای پاک کردن آرایش چشم ، به این صورت که پنبه را به کمی روغن نارگیل آغشته کرده و به آرامی به اطراف چشم ها یا روی پوست خود بمالید تا آرایش پاک شود. بعد از آن نیز حتما صورت خود را با آب بشویید. در ادامه به چند استفاده موثر از روغن نارگیل اشاره می کنیم.

خواص معجزه آسای روغن نارگیل برای رفع چین و چروک صورت

ماساژ با روغن نارگیل

خواص روغن نارگیل برای پوست

روغن نارگیل و خواص شگفت انگیز آن

روغن نارگیل با ایجاد یک لایه محافظ بر روی پوست، مزیتی برای پوستهای خشک به حساب می آید. روغن نارگیل به خوبی به پوست آب رسانی می کند بی آن که در پوست هر نوع گرفتگی ایجاد کند. ماساژ روزانه با روغن نارگیل جریان خون را به پوست بهبود می بخشد و درخشش طبیعی حاصل از سلامتی را به آن می دهد.

روغن نارگیل یک مرطوب کننده روزانه

متخصصان زیبایی به قدرت مرطوب کنندگی روغن نارگیل ایمان دارند. این روغن سریع تر از لوسیون های دیگر جذب شده و ماندگاری آن نیز روی پوست بیشتر است. روغن نارگیل را می توانید به تنهایی یا همراه با روغن های طبیعی دیگر استفاده کنید.

خواص روغن نارگیل برای پوست

روغن نارگیل برای پوست

روغن نارگیل به عنوان مرطوب کننده لب

یکی از ساده ترین استفاده های روغن نارگیل برای لب هاست. می توانید روغن نارگیل را با نوک انگشتان بر روی لب ها بمالید و از خشک شدن لب هایتان جلوگیری کنید.

روغن نارگیل به عنوان کرم بعد از شیو

اگر پوست حساس دارید، می توانید بعد از شیو کردن از روغن نارگیل برای مرطوب کردن پوست خود استفاده کنید.

روغن نارگیل برای برنزه شدن پوست

روغن نارگیل دارای SPF نیست، اما اگر از روغن برای برنزه کردن پوست خود استفاده می کنید، روغن نارگیل توصیه می شود. گفته می شود روغن نارگیل با حفظ رطوبت پوست به برنزه شدن پوست کمک می کند و این امر سوختگی و پوسته پوسته شدن کمتری را در پی خواهد داشت.

خواص نارگیل

نارگیل و خواص شگفت انگیز آن

آرایش پاک کن

روغن نارگیل می تواند به عنوان پاک کننده ی طبیعی آرایش مورد استفاده قرار گیرد. خانم ها می توانند از روغن نارگیل برای پاک کردن آرایش صورت و چشم خو استفاده کنند.

درمان بیماری های پوستی

تحقیقات نشان داده که روغن نارگیل برای درمان چندین بیماری پوستی مانند آکنه، پسوریازیس و اگزما مفید است. علاوه بر این روغن نارگیل زخم های پوستی را بهبود می بخشد.

درمان آکنه و جوش صورت

روغن نارگیل با از بین بردن باکتری و قارچ های پوستی می تواند به درمان آکنه و جوش صورت کمک کند.

کرم ضد پیری

ویتامین ای موجود در روغن نارگیل از پیری زود رس و چروک پوست صورت جلوگیری می کند. همچنین پروتئین های موجود در روغن نارگیل پوست را سالم تر و جوان تر می کنند.

چگونه از روغن نارگیل برای پوست استفاده کنیم؟

در هوای خنک روغن نارگیل می تواند مثل کرم جامد باشد اما اگر کمی گرم شود به شکل مایع در می آید. برای مراقبت از پوست مقدار مناسبی روغن نارگیل جامد یا مایع را روی کف دست خود بگذارید و سپس کف دست خود را به آرامی روی قسمت مورد نظر ماساژ دهید.

سم زدائی صورت با روغن نارگیل

سم زدائی کلید حفظ درخشش طبیعی پوست است و روغن نارگیل ماده ای افسانه ای است که نه تنها سم زدائی می کند بلکه رطوبت پوست را متعادل می کند تا درخشش طبیعی آن حفظ شود. برای این کار، 1/4 لیوان روغن نارگیل را با همان مقدار جوش شیرین مخلوط کنید و برای رسیدن به یک محلول کاملا شخصی، چند قطره اسانس مورد علاقه خود را به آن بیفزائید، و در رحمت را به روی خود باز کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید