تاریخ انتشار : 1397/09/03

تیغ پرویز بر رگ زندگی آلا

سوء استفاده جنسی

آلا نام زنی است که مورد سوء استفاده جنسی ،مالی و حیثتی قرار گرفته است و پرویز که او را در فضای مجازی به دام انداخته است این روزها زندگی آلا را تیره و تاریک ساخته است.

همه چیز از سوء استفاده پرویز از  آلاء

آلا نام زنی است که مورد سوء استفاده جنسی و مالی و حیثتی قرار گرفته و پرویز که او را دفضای مجازی به دام انداخته است این روزها زندگی آلا را تیره تاریک ساخته است

«آلا» هنوز باور نداشت چه بلایی سرش آمده. وقتی یادش می افتاد که «پرویز» در آن ملاقات چه حرف هایی به او زد تنش می لرزد. اگر شوهرش از این ماجرا بو می برد باید چه کار می کرد...

آنقدر می ترسید که حتی تلفنش را خاموش کرده بود. با خودش عهد بست که دیگر به خواسته های «پرویز» تن ندهد... اما بالاخره اتفاقی که از آن می ترسید رخ داد و زندگی اش زیر و رو شد.

این زن 32 ساله در حالی که بی وقفه اشک می ریخت به افسر پلیس فتا گفت: «چند ماه پیش با همسرم اختلاف شدید پیدا کردم. آن روزها فقط می خواستم او را فراموش کنم و به آرامش برسم. روزهای اول در شبکه های اجتماعی پرسه می زدم و عضو گروه های عجیب و غریب می شدم. این شرایط ادامه داشت تا اینکه روزی در صفحه خصوصی ام، فرد ناشناسی به نام «حنانه» برایم پیامی فرستاد.

من، این زن را نمی شناختم اما حرف هایش جالب و جذاب بود و من ظرف چند روز به او اعتماد کردم. «حنانه» در آن روزهای تنهایی همدم و سنگ صبورم شده بود و کم کم از همه مشکلاتم خبردار شد. یعنی خودم همه را به او گفتم. چند باری برایم عکس فرستاد و من هم چند عکس خانوادگی برایش ارسال کردم. همه چیز عادی به نظر می رسید تا اینکه یک روز «حنانه» از من خواست همدیگر را حضوری ببینیم. من هم که بدم نمی آمد او را از نزدیک ببینم و بیشتر بشناسم، پیشنهادش را قبول کردم و قرار گذاشتیم. روز ملاقات در نقطه ای خلوت از پارک نشسته و منتظر دیدن «حنانه» بودم که ناگهان مردی به سمتم آمد و کنارم نشست.

دستپاچه شده بودم. خواستم از آنجا بروم که ناگهان او گفت: «آلا، کجا می روی؟ من «حنانه» هستم.» با شنیدن این حرف تنم لرزید اما باز هم باور نکردم تا اینکه او با شماره «حنانه» مقابل چشمان خودم به گوشی ام زنگ زد. من شوکه بودم اما او برای همه چیز برنامه ریزی کرده بود. حتی جایی که برای ملاقات مان انتخاب کرده بود آنقدر خلوت بود که هیچ کس حتی صدای داد و فریادم را نمی شنید. او مدام به من نزدیک می شد و در برابر مقاومت های من شروع به تهدید کرد گفت عکس هایی از من دارد که اگر به خواسته اش تن ندهم با آنها آبرویم را می برد. بعد از چند دقیقه وقتی به خواسته اش رسید هر چه پول و طلا همراهم بود را از من گرفت و رفت.

اما گفت باید هر وقت می گوید پیشش بروم. من که حسابی ترسیده بودم به خانه برگشتم اما جرأت نداشتم آن اتفاق وحشتناک را برای کسی تعریف کنم. شماره اش را مسدود کردم. فکر می کردم اگر جواب تلفنش را ندهم بعد از مدتی پی کارش می رود. اما یک روز همسرم عصبانی و ناراحت وارد خانه شد و در حالی که فریاد می کشید پوستری را به من نشان داد که یکی از عکس های من در میهمانی خانوادگی در آن چاپ شده بود. چند روز بعد هم بنری جلوی در خانه مان انداخته بودند که همان عکس در آن دیده می شد.»

 

سوء استفاده جنسی

این زن جرعه ای آب نوشید و ادامه داد: «هیچ کس به جز من نمی دانست چه کسی این بلا را سرم آورده است. تصمیم گرفتم با «پرویز» تماس بگیرم. اما او وقتی صدایم را شنید شروع به داد و بیداد کرد و گفت: «وقتی تلفنت را جواب نمی دهی همین می شود. اگر می خواهی بدتر از این سرت نیاید باید هر جا که من می گویم بیایی...» گریه می کردم و با التماس می خواستم که دست از سرم بردارد که او با جمله «خودت خواستی» گوشی را قطع کرد. چند روز بعد پیامی از او در شبکه های مجازی دیدم که تا مرز جنون پیش رفتم.

مرد شیاد با اسم و عکس من گروهی ساخته و مرا به عنوان زنی بدنام معرفی کرده بود. او همان روز به همسرم هم زنگ زده بود و با ارسال این پیام به او گفته بود که با من در ارتباط است. تمام آبرو و اعتماد چندین ساله ام از بین رفت، شوهرم می خواست مرا بکشد. شانس آوردم که زنده ماندم.» با شکایت این زن، شناسایی و دستگیری «پرویز» در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت و با ردیابی متهم در یکی از شهرهای استان مأموران پلیس او را شناسایی و دستگیر کردند.

«پرویز» پس از دستگیری به جرم خود اعتراف کرد و مدعی شد تنها برای رسیدن به پول دست به این اقدام بی شرمانه زده بود.

 

اینترنت محیطی است که براحتی می توان در آن دروغ گفت و تصویری آرمانی و خلاف واقع از خود ارائه کرد، حتی این امکان نیز وجود دارد که یک نفر، با هویت ثابت، با چندین نفر رابطه برقرار کند بدون اینکه کسی از این قضیه با خبر شود. مطمئناً رابطه ای که در فضای مجازی شکل می گیرد، فرصت شناخت عمیق را به شما نخواهد داد.

در بسیاری از پرونده ها سوء استفاده از تصاویر زنان و دختران با انگیزه هایی مانند درخواست های نامشروع، اخاذی، انتقام و آزار روحی رخ می دهد. با ریشه یابی این شرایط می توان دریافت که اعتماد نابجا در فضای مجازی سبب بروز مشکلات مختلف شده است که در این میان قربانیان زن درصد بالاتری دارند. در چنین شرایطی بهترین راه و نخستین اقدام مراجعه به پلیس یا ثبت هر گونه مورد مشکوک در بخش فوریت های سایبری پلیس فتا (گزارش های مردمی) به آدرس cyberpolice.ir است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید