سیب و خواص آن

سیب

سیب به عنوان میوه ای محبوب یاد می شود که در آن ویتامین ها و مواد معدنی بسیار یافت می گردد.

به طور کلی میوه ها ویتامین  ها و مواد معدنی بسیاری را در خود جای می دهند. به طور مثال سیب متوسط در حدود 4 گرم فیبر را در خود جای داده است و فواید بسیاری را داراست که در این جا به بررسی برخی از این فواید می پردازیم

ضد سرطان و ضد کلسترول

سیب توانایی بسیار بالایی برای جلوگیری از رشد سرطان در بدن شما دارد و بدن شما را از شر سلول های سرطانی ایمن نگه می دارد که از برترین مزایای آن ضد سرطان بودن آن به شمار می رود. دانشمندان انجمن تحقیقات سرطان آمریکا با توجه به تحقیقی که انجام داده اند متوجه شدند که مصرف سیب تا حدود 23 درصد از ابتلا به سرطان پانکراس را در بیماران کاهش داده است و ترکیب هایی که در پوست سیب وجود دارند، نشان می دهد که پوست سیب هم پتانسیل رشد در برابر سلولهای سرطانی را دارد. سیب با توجه به مقدمه ای که گفته شد، سرشار از فیبر می باشد که به هنگام مصرف این ماده غذایی ، فیبر ها با چربی های روده رقابت می کنند که این رقابت، کاهش جذب لیپوپروتئین و سطح کلسترول بد را به دنبال دارد و در افزایش جذب (HDL)، چربی لیپو پروتئین و کلسترول نیز تاثیرگذاراست که این باعث تنظیم و یا از بین رفتن کلسترول های مضر در بدن می شود.

سیب و فوایدش

سیب و فوایدش

تقویت ایمنی و جلوگیری از آلزایمر

سیب دارای آنتی اکسیدان هایی می باشد که بیشتر در سیب نوع قرمز یافت می شود که این آنتی اکسیدان ها در تقویت سیستم ایمنی بدن تاثیرگذار است و دفاع طبیعی بدن به وجود می آید. سیب سرشار از ویتامین C می باشد که خواص ضد التهابی را داراست و به همین دلیل از تقویت کننده های سیستم ایمنی شناخته می شود. با توجه به آزمایشاتی که انجام شده است نشان داده شد که مصرف منظم سیب باعث افزایش دوز بالای انتقال دهنده های عصبی به نام استیل کولین می شود. در آلزایمر، سلول های مغز آسیب می بینند که مصرف سیب می تواند به بهبود این سلول های آسیب داده کمک کند و نوشیدن آب سیب تاثیر بیشتری دارد. 

جلوگیری از آسم و درمان دیابت

فیتوکمیکال ها و پلی فنول ها، مواد شیمیایی ای می باشند که خواص درمانی را در سیب ایجاد می کند و می توانند به بهبود آسم، مشکلات تنفسی و بهبود عملکرد کلی ریه ها کمک کنند.با توجه به تحقیقات کودکانی که آب سیب به طور مداول مصرف می کنند، کمتر در معرض خط ابتلا به حملات آسمی و مشکلات تنفسی می شود. در سیب رادیکال های آزاد بی اکسیژن وجود دارد که به مبارزه با دیابت می پردازد و در نوسانات قند خون را ثابت می کند و موجب درمان دیابت می گردد. میزان بالای فیبر محلول، پکتین موجود در سیب، به وسیله انتقال قند به جریان خون به میزان کم، به کنترل قند خون کمک می کند.

دیگر مزایای سیب

سندروم روده تحریک پذیر باعث اسهال، یبوست، درد شکمی می گردد که برای کنترل این علائم، باید از غذاهای لبنی پرهیز کنید.در درمان این سندروم باید از خوراکی ها و غذاهای فیبر دار و سیب به شدت استفاده کنید. در مواد غذایی ما به مقدار زیاد سم وجود دارد که برای تخلیه این سم ها، کبد مسئولیت آن را دارست و باید آن را تخلیه کند لذا با مصرف سیب شما باید در سم زدایی کبد خود کمک کنید.پارکینسون، یک نوع بیماری است که سلول های عصبی تولید کننده دوپامین مغز را می شکننند.آنتی اکسیدان های موجود در سیب، مانع از این شکستن ها می شوند.

نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید