معایب و مزایای بوتاکس موچیست ؟+روش انجام بوتاکس مو

بوتاکس مو شرایطی ایجاد می کند که موهای آسیب دیده را ترمیم وبه حالت قبل برگردانید بوتاکس موضعی بدون عوارض می باشد ودر سالن های زیبایی به راحتی قابل انجام است بوتاکس کردن مو در حقیقت یک نوع نرم کردن ورطوبت رسانی عمیق به ساقه موها است .

زیبایی وخوش حالتی موها تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد، اگر موهای شما موخوره دارد ویا در اثر رنگ کردن های بسیار صدمه دیده است با بوتاکس کردن موهای خود این مشکلات بر طرف کنید .

بوتاکس مو چیست ؟

بوتاکس مو چیست برخی متخصصان بر این باور هستند که با ارائه بوتاکس مو به ابداع روشی شده اند که با از بین بردن آسیب ها و شکنندگی های موجود در بافت خشک مو، و با پرکردن منافذ آن ؛ می توانند مو را ترمیم می کنند . این روش جدید بوتاکس مو نام دارد و یک درمان جدید است که می تواند فرصتی دوباره برای داشتن موهایی زیبا به شما بدهد ،

بوتاکس مو به این دلیل به این نام شناخته می شود که عملکردی شبیه به بوتاکس مورد استفاده برای رفع چروک پوست است ، دارد .

بوتاکس مو

بوتاکس مو

همانطور که سم ضعیف شده بوتاکس درصاف کردن پوست چروک موثر می باشد، این مواد نیز چون باعث صاف شدن موی آسیب دیده می شوند از آن به عنوان بوتاکس مو یاد می شود بوتاکس مو یک درمان بسیار مناسب جهت ترمیم موهای آسیب دیده است که مواد مصرفی در این روش صد درصد ارگانیک است.

لازم به ذکر است که سم بوتولینوم که اصلی ترین ماده ی بوتاکس است در بوتاکس مو، وجود ندارد . یکی از مزیت های اصلی استفاده از بوتاکس این است که با استفاده از آن می توانید بدون نیاز به کوتاه کردن مو ، موخوره های ، مو را را تا حد زیادی از بین ببرید؛ وموهایی زیبا وصاف داشته باشید. بوتاکس مو از موادی چون ، پروتئین ها، آمینو اسیدها، ویتامین ها و لیپید ها تشکیل شده است. بوتاکس مو درحقیقت یک فرایند درمانی قوی بشمار می رود ، که فیبر مو را با فیلرهایی مثل کراتین پوشش می دهد. به موجب بوتاکس مو، تمامی نقاط نازک و شکننده مو پر و به تارهای آن استحکام می بخشد وباعث حجم دهی بسیار زیبایی به موها می شود .

بوتاکس مو محتوی روغن خاویار، ویتامین B5، ویتامین E و کلاژن است. مرطوب کردن، تغذیه کردن، ترمیم و احیای و بازگردانی مو به حالت اول از وظایف اصلی بوتاکس می باشد .ضمنا ، بوتاکس مو سبب می شود ،تا مو ها را براق و صاف شده و ، وز مو را نیز رفع می کند .

انواع روشهای بوتاکس مو

انواع روشهای بوتاکس مومی توان به بوتاکس موی تزریقی و بوتاکس مو موضعی اشاره کرد :

بوتاکس تزریقی هر چند که از طرف سازمان غذا وداروی آمریکا مورد تایید واقع نشده است زیرا در آن از سم بوتولونیوم استفاده می شود اما افرادی هستند که تمایل به انجام این روش برای بازیابی موهای خود دارند،برخی بر این باورند که بوتاکس موی تزریقی سبب درمان موها شده وبرعکس بوتاکس موی موضعی که فقط بخشی از موها را درمان می کند

موجب درمان اساسی آسیب دیدگی مو می شود یکی از فواید تزریق بوتاکس مو این است که افرادی که در ناحیه سر دچار تعریق زیاد می شوند وموهای آنها همیشه ظاهری چرب وچسبناک دارد می توانند با تزریق بوتاکس مو از فواید آن در این زمینه بهره ببرند به این صورت که با تزریق به پوست سر،غددعرق ریز کم کار شده و در نتیجه، شخص عرق ریزی کمتری را تجربه خواهد کرد ، و همین امر سبب می شودکه فواصل شستشوی موها زیاد شود .

بوتاکس مو

بوتاکس مو

ازبوتاکس موی تزریقی می توان برای درمان موهای چرب و وز استفاده کرد ولی پس از سه ماه بوتاکس جذب بدن می شود وتاثیر خود را از دست می دهد. بعضی بر این باورند که بوتاکس موی تزریقی سبب تقویت ریشه مو می شود البته به یاد داشته باشید که هنوزاین مطلب ثابت نشده است .

دربوتاکس موی موضعی استفاده از سم بوتولونیوم وجود ندارد وبا مواد کاملا طبیعی وبه صورت موضعی موهای آسیب دیده را صاف و بافت شکننده ی مو را پر می کنند. بوتاکس موضعی از یک فرمول غنی پیروی می کند که مواد مغذی را به داخل سطح آسیب دیده ساقه مو وارد کرده و مو را از داخل و بیرون ترمیم می کند.

بوتاکس موضعی مو در مقایسه با کراتین درمانی موها که در آن از فرمالدئید استفاده می شود، در آن مواد شیمیایی مضرمصرف نمی شود. بوتاکس موضعی مو بسیار بی خطر است و اثر عالی لایه برداری مواد تشکیل دهنده آن، به درمان بیماری های پوست سر، چون شوره و پسوریازیس کمک می کند.

افرادمناسب بوتاکس مو چه کسانی هستند

افراد مناسب بوتاکس مو بیشترین کسانی که مناسب استفاده ازاین روش هستند، افرادی می باشند که موهایی کدر وبد حالت ،مجعد وخشک دارند افرادی که موهای آن ها با رنگ کردن و استفاده از دستگاه های حرارتی (اتوی مو ، سشوار ) دچارصدمه و آسیب شده است نیز می توانند از درمان های تقویت کننده بهره ببرند وبهتر است از بوتاکس موی موضعی در چنین مواردی بهره جست .

ولی افرادی که تعریق در ناحیه سر آنها زیاد است وموهای آنها زود به زود چرب شده مناسب بوتاکس موی تزریقی هستند .

به طور کلی افراد مناسب بوتاکس مو را عبارتند از :

بوتاکس مو

بوتاکس مو

1- موهای وزو بد حالت

2- افرادی که تمایل دارند موهایی صاف وزیبا داشته باشند

3- اشخاصی که ازداشتن موخوره رنج می برند

4- موهای نازک، کم حجم و کدر

5- موهای آسیب دیده

افراد نامناسب بوتاکس مو

1- برای کودکان انجام بوتاکس مو توصیه نمی شود

2- کسانی که به حساسیت وآلرژی مبتلا هستند گزینه مناسبی برای این روش نخواهند بود . توصیه می شود پیش از انجام این روش با متخصص پوست مشورت کنید و یا قبل از استفاده برای مشخص شدن واکنش بدن به این ماده مقدار کمی از آن را بر روی مو تست کنید.

3- خانم های باردار به هیچ عنوان مناسب برای استفاده از این روش نیستند وهمانطور که می دانید آنها در این دوران باید از مواد آلرژی زا دور باشند .

عوارض بوتاکس مو

عوارض بوتاکس مو شامل مواردی است که قصد داریم آن را مرور کنیم. تزریق بوتاکس علاوه بر هزینه ای زیادی دربر دارد ویک روش درمانی کوتاه مدت نیز بشمار می رود وفقط 2 تا 3 ماه از چرب بودن ، فرشدگی وکدری مو جلوگیری می کند وبه مرور تاثیر جود را از دست می دهد ،

بوتاکس مو

بوتاکس مو

پس ازگذشت زمان یاد شده شاهد کاهش چشمگیر تاثیرگذاری بوتاکس در مقایسه با اثرات اولیه ی آن خواهید بود . طبق گفته متخصصان دفعات استفاده از بوتاکس مو، دو تا سه بار در سال است واگر بیشتر انجام شود این روش روی پوست سر نتیجه ای عکس خواهد داشت.

مراحل انجام بوتاکس مو

مراحل بوتاکس مو و روش انجام بوتاکس مو به این صورت است که شخص متقاضی انجام بوتاکس مو به مراکز زیبایی مراجعه می کند و یا فراورده های بوتاکس مو را تهیه کرده و درمنزل استفاده می کند . به خاطر داشته باشید درمان برروی موهای تمیز انجام می شود. اولین گام در روش بوتاکس موی سر، شستشوی موها با شامپوی مخصوص این کار است.دقت کنید از نرم کننده نباید استفاده شود.

بوتاکس مو

بوتاکس مو

شانه زدن مو و تقسیم بندی آن بعد از شستشو انجام می پذیرد. به طور مستقیم ، مواد بوتاکس موی سر بر روی موها زده می شود و برای اینکه مواد بهتر جذب شود متخصص این کار موها را به آرامی ماساژ می دهد.بعد از این مراحل مدت 20 تا 90 دقیقه زمان لازم است تا مواد بر روی مو اثر کند

نظر آرایشگران ممکن است متفاوت باشد برخی ابتدا موها را بشویند و سپس موها را خشک و صاف کنند. در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند برای اینکه مواد بوتاکس مو به عمق موها نفوذ کند، همانطور که مواد روی آن است مو را خشک و صاف کنند .در آخر شما شاهد نتیجه فوق العاده ی بوتاکس مو خواهید بود.

نکته مهم در این مورد این است که استفاده از شامپو ونرم کننده ی مخصوص پس از بوتاکس درمانی موها، برای ماندگاری نتایج ضروری است.

ماندگاری بوتاکس مو چیزی حدود 2 تا 4 ماه می باشد که با سپری شدن زمان ذکر شده از تاثیرات آن نیز کاسته می شود .

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید