امید قالیباف مشاور رسانه ای نوبخت شد. معاون رئیس‌جمهور درحالی‌ خبرنگار مخالف دولت تدبیر و امید را به‌عنوان مشاور رسانه‌ای خود منصوب کرد که صداوسیما بر سیاست‌های ضد دولتی خود اصرار داشته و حیاط‌خلوتی برای جریان تندرو و یاران سابق احمدی‌نژاد جهت تخریب دولت در بخش‌های مختلف خبری و برنامه‌های گفت‌وگو محور و ... ساخته است.

این انتخاب سؤال‌برانگیز محمد باقر نوبخت که تا پیش‌ازاین سخنگوی دولت نیز بوده است دو گمانه و احتمال را تقویت می‌کند، یک اینکه دولت و صدا سیما به توافقی رسیده‌اند که البته از تنش موجود و برنامه‌های تخریبی صداوسیما این گمانه بسیار ضعیف است و دو اینکه رئیس سازمان برنامه‌وبودجه تلاش می‌کندسفره خود را از دولت جدا کرده تا از زیر ضرب و تخریب صداوسیما خلاص شود.

منصوب شدن قالیباف مشاور نوبخت

این اقدام محمدباقر نوبخت در حالی است که دولت برای مقابله با هجمه پرفشار رسانه‌ای معاندان خارجی و مخالفان داخلی نیاز به همگرایی و انسجام درونی داشته تا بتواند در حوزه اطلاع‌رسانی متناسب و متحد عمل کند، تبدیل کردن حوزه‌هایاطلاع‌رسانی به جزیره‌های پراکنده جز ضربه زدن به پیکره دولت حاصل دیگری نخواهد داشت.

نوبخت و قالیباف

مشاور نوبخت امید قالیباف

اگرچه اصلاح‌طلبان و اعتدالیون از رئیس‌جمهورخواسته‌اند تا حوزه اطلاع‌رسانی دولت را تقویت کند این اقدام معاون رئیس‌جمهور نه در جهت تقویت اطلاع ‌رسانی دولت بلکه موجب دور کردن حامیان و دوستداران دولت است. اشتباهاتی ازاین‌ دست بی‌گمان از منافع و ارتباط شخصی سرچشمه می‌گیرد و هیچ نگاه فراحوزه‌ای و کلانتر آن لحاظ نشده است.اگرچه او به‌عنوان یک مدیر مختار است تا انتخاب‌های خودش را داشته باشد اما این انتخاب هزینه‌ها بسیاری به‌جا می‌گذارد. دور شدن دوستداران و حامیان دولت از آن و بی‌توجهی به توانمندی و شایستگی آن‌ها موجب ناامیدی و سرخوردگی شده که در تصمیم‌گیری آینده آن‌ها قطعا خودش را نشان می‌دهد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید