بیوگرافی و عکس های جدید لیندا کیانی بازیگر سینما و تلویزیون

لیندا کیانی

از آنجایی که بازیگران سریال پایتخت همگی در مطبوعات و نشست های مختلف به وفور درباره این مجموعه صحبت و مصاحبه کرده بودند به گزینه ای رسیدیم که در این مدت نه مصاحبه کرده و نه راضی به حضور در نشست های مختلف شده یعنی لیندا کیانی بازیگر نقش شعله.

لیندا کیانی متولد 23 شهریور ماه 1359 در شهر آبادان می باشد.وی تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد فلسفه و منطق ادامه داده است.

وی بازیگری و کارهای هنری را با حضور در کلاس های بازیگری تحت نظارت محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان آغاز نمود . وی همچنین در کلاس های فن بیان مرحوم سمندریان و مهتاب نصیر بود نیز شرکت کرده است.وی یک خواهر و 4 برادر دارد.

عکس لیندا کیانی و برادرش

 

تصویر لیندا کیانی و برادرزاده هاش

 

وی بازیگری را با نقش کوتاهی در فیلم گارد ساحلی شروع نمود و پس از آن در سال 86 و 87 با بازی در مجموعه های ساعت شنی به کارگردانی بهرام بهرامیان و سریال روز حسرت به کارگردانی سیروس مقدم  توانست به خوبی شناخته شود.

دغدغه وجود خدا

در کودکی تنها دغدغه فکری ای که داشتم وجود خد بود شب و روز را دنبال چگونگی وجود خدا می گشتم، هزار سوال بی جواب در اینباره داشتم که هیچ کس پاسخی برای آنها نداشت برای همین به سمت فلسفه رفت تا جواب سوالاتش را بگیرید.

دوره بازیگری و شروع

فعالیت هنری خود را با حضور در کلاس های بازیگری زیر نظر استادانی چون محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان شروع کرد و با معرفی آقای شریفی نیا به سریال ساعت شنی در سال 1386 در نقش مهتاب برای اولین بار به ایفای نقش پرداخت

شانس بازیگری در کودکی

فکر می کنم 9 سالم بود که یکی از دوستانم من را به جشن تولدش دعوت کرد برای رفتن به تولد دوستم آماده شده بودم که خیلی اتفاقی برنامه مان تغییر کرد و قرار شد که همراه مادرم به یک مهمانی دیگر بروم البته خیلی اصرار کردم که همراه مادرم نروم ولی فایده ای نداشت و در نهایت مجبور به رفتن شدم از خانه که خارج شدیم یک گروه فیلم برداری مشغول کار بودند ظاهرا این گروه دنبال دختری هم سن و سال من بودند برای همین به محض اینکه من را دیدند با مادرم صحبت کردند و آدرس و شماره تلفن منزل را در اختارشان قرار دادیم اتفاقا همان زمان چندین عکس هم از من گرفتند مادرم آن موقع خیلی خوشحال شد اما قسمت اینطور بود که قبل از تماس گروه فیلم برداری آدرس ما تغییر کند و آنها دیگر دسترسی به من نداشته باشند.

شایعه ازدواج

لیندا کیانی و ایمان حضرتی

 

شایعه ازدواج لیندا کیانی و ایمان حضرتی تا جایی پیش رفت که دیگر همه باور کرده بودند که این دو با هم ازدواج کرده اند. در مدتی که این شایعه ایجاد شد هیچ یک از این هنرمندان واکنشی به آن نشان نداد تا اینکه لیندا کیانی در موردش صحبت کرد.

چرا اینقدر در سینما کم فروغی و در تلویزیون پرفروغ؟

سینمایی‌هایی که به من پیشنهاد می‌شود اینقدر معمولی است که ترجیح می‌دهم در یک سریال خوب بازی کنم تا یک فیلم معمولی. الان دچار یک ترس بزرگ از بازی کردن در سینما شده‌ام، اینقدر روی پیشنهادهای سینمایی ام فکرح و تحقیق می‌کنم که در نهایت هر بار به این نتیجه می‌رسم که نروم بهتر است. حس می‌کنم در سینما یک ذره بین خیلی قوی روی کار آدم است که هر چقدر هم خوب باشی ممکن است به خاطر کم کاری بقیه زیر سوال بروی. من تجربه این را داشته‌ام که به خاطر یکی دوتا از کارهای سینمایی‌ام که خودم هم می‌دانم خیلی بد بوده زیر خنجر انتقادات وحشتناک رفتم. روی تیم خیلی حساس شده‌ام.

روی فیلمنامه به شدت زوم می‌کنم و همینطور بازیگرانی که قرار است با آن‌ها کار کنم. وقتی می‌بینیم که بازیگران تراز اول با سر پیشنهاد بازی در کارهای سیروس مقدم را در تلویزیون می‌پذیرند خب چرا باید بیایم و ریسک کنم و در سینما کاری را بپذیرم که آخرش اتفاق دلچسبی از آب درنمی‌آید؟

در قسمت اول «پایتخت» حضور نداشتی و به همین خاطر دوست دارم بدانم که کدام یک از کاراکترهای قسمت اول را بیشتر از همه دوست داشتی؟

من آن سال عیدت نتوانستم ببینم اما بعد از آن دی وی دی اش را گرفتم و 3-2 بار هم دیدم و خیلی دوستش داشتم. همه آدم‌های این خانواده را دوست دارم؛ از نقی تا ارسطو تا باباپنجعلی و مهربانی‌های هما.

علاقه به شعرهای فروغ و حسین پناهی

ایشان علاقه خاصی به اشعار فروغ دارد و عکسی از وی نیز منتشر شده که همیشه سری به مزار فروغ فرخزاد می زند و از دوستان صمیمی سحر قریشی است همچنین وی به دیدار حسین پناهی نیز رفته و بازیگر و شاعر محبوبش می باشد.

 

با ما همراه باشید تا در ادامه تصاویری از  را مشاهده کنید.

تصویر زیبای لیندا کیانی

لیندا کیانی

عکس سلفی لیندا کیانی

کودکی لیندا کیانی

تیپ جنجالی لیندا کیانی

لیندا کیانی و مادرش

لیندا کیانی در جشنواره فجر

لیندا کیانی با برادر و همسرش

 

مجموعه های تلویزیونی لیندا کیانی

ماتادور
ساعت شنی
روز حسرت
رستگاران
وضعیت سفید
پایتخت۲
تا ثریا

مهرآباد    
سال‌های ابری 
نفس گرم
پشت بام تهران
کشیک قلب 
چرخ و فلک 

پرستاران

سریالهای لیندا کیانی

( بهرنگ توفیقی – ۱۳۹۴ )

سریال نفس گرم (محمد مهدی عسگرپور – ۱۳۹۴ )

سریال سال های ابری (مهدی کرم پور- ۱۳۹۳)

سریال مدینه ( سیروس مقدم – ۱۳۹۳ )

سریال ماتادور(فرهاد نجفی- ۱۳۹۲)

سریال مهرآیاد (سید فرید سجادی حسینی – ۱۳۹۲ )

سریال پایتخت ۲ – نقش خانم فدوی ( سیروس مقدم – ۱۳۹۱ )

سریال تا ثریا ( سیروس مقدم – ۱۳۹۰ )

سریال وضعیت سفید ( حمید نعمت ا… – ۱۳۹۰ )

سریال رستگاران  – نقش رویا ( سیروس مقدم – ۱۳۸۸ )

سریال روز حسرت -نقش معصومه  (سیروس مقدم – ۱۳۸۷ )

سریال ساعت شنی – نقش مهتاب (بهرام بهرامیان – ۱۳۸۶ )

سریال گارد ساحلی ( محسن شاهمحمدی- ۱۳۸۲)

نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید