تاثیر بی نظیر سیب زمینی جهت جوانسازی پوست

لک های پوستی این زشت های قهوه ای که بودن انها به خصوص روی پوست صورت چقدر ناراحت کننده است . لک های پوستی روی صورت علاوه بر اینکه از زیبایی ظاهری خانم ها می کاهند اعتماد به نفس انها هم تحت شعاع قرار می دهند و شاید خیلی از شما با آنها دست به گریبان بوده اید .

سیب زمینی یک گیاه یک ساله است که ما از غده های موجود در ریشه آن استفاده می کنیم. سیب زمینی خواص درمانی و تغذیه ای فراوانی دارد که با خوردن آن از خواصش استفاده می کنیم ، علاوه بر اینها به تازگی متخصصان پوست اعلام کرده اند آب سیب زمینی با جوش ها مقابله و پوست را شفاف می کند و پف زیر چشم را از بین می برد، در واقع خوراکی است که مثل وایتکس پوست را سفید و روشن می کند.از خواص سیب زمینی حاوی آنزیمی است که به عنوان سفید کننده طبیعی عمل می کند و باعث روشن شدن پوست می شود. به مرور زمان لکه هایی که بر اثر نور خورشید به وجود می آید و قسمت سیاه دور چشم، کم رنگ می شود. به گفته متخصص پوست برای نتیجه گرفتن از این روش ، نیاز به زمان است.لذا میشود از ماسک سیب زمینی استفاده نمود.

انواع ماسک های سیب زمینی

ماسک آب سیب زمینی برای لک های صورت

سیب زمینی را می توانید به صورت حلقه ای یا رنده شده استفاده کنید . سیب زمینی هیدروکربنات زیادی داشته که در سفید و شفاف کردن پوست بسیار موثر است و البته می تواند لک های پوستی را هم از بین ببرد .

ماسک سیب زمینی جهت لکهای صورت

یک سیب زمینی را حلقه کرده و حلقه ها را روی پوست صورت خود بگذارید یا اینکه بعد از رنده کردن عصاره ان را صاف کنید و با پنبه روی پوست صورت و محل ملاسماها بمالید و بگذارید نیم تا یکساعت بماند و بعد با آب سرد بشویید ماسک سیب زمینی در سفید شدن و شفاف شدن پوست هم بسیار تاثیر دارد .

ماسک آب سیب زمینی و شیر برای پوست های تیره

برای درست کردن این ماسک می توانید از دو راه استفاده کنید . یک سیب زمینی کوچک را رنده کرده و اب آن را بگیرید و با مقداری شیر مخلوط کرده و آرام روی پوست خود و قسمتهای که لک دارد بمالید . این کار را در هفته چندین بار تکرار کنید  یا اینکه سیب زمینی را حلقه حلقه کرده و حلقه های آن را روی پوست صورت و جاهایی که لک دارد بگذارید برای نیم ساعت بماند و بعد با آب سرد بشویید بعد از چند هفته واقعا نتیجه شگفت انگیز خواهد بود.

ماسک سیب زمینی و خیار

مقداری آب سیب زمینی و آب خیار را باهم مخلوط کنید سپس مخلوط این دو مایع را به اطراف چشم و پوست صورت خود بزنید و بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را بشویید. مخلوط این دو نوع میوه پف چشم و خستگی چشم را از بین می برد.

ماسک سیب زمینی و گلاب

با استفاده منظم از این ماسک لکه های تیره پوست شما از بین می روند و پوست سفید و روشنی خواهید داشت.

مواد لازم

 سیب زمینی : ۱ عدد
گلاب : به میزان لازم
آب لیمو : به میزان لازم (برای پوست های چرب )
عسل : به میزان لازم (برای پوست های خشک )

طرز تهیه ماسک سیب زمینی و گلاب

ابتدا یک عدد سیب زمینی را رنده کنید سپس مقداری گلاب به سیب زمینی اضافه کنید و گلاب و سیب زمینی را به خوبی باهم مخلوط کنید تا به شکا خمیر در آیند. اگر شما دارای پوست چرب هستید چند قطره آب لیمو به مخلوط سیب زمینی و گلاب اضافه کنید و اگر دارای پوست خشک هستید مقداری عسل به مخلوط سیب زمینی و گلاب اضافه کنید.
ماسک سیب زمینی و گلاب را بر روی پوست تمیز صورت خود به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید.

آیا این مطلب مفید بود؟ 12
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید