مالزی جاذبه های زیبا و متنوع زیادی دارد که همه ساله گردشگران زیادی به این کشور سفر می کنند و از جاذبه های آن لذت می برند در مالزی پارک ملی لمبیر هیلز وجود دارد که از مهم ترین جاذبه های گردشگری مالزی به شمار می رود در ادامه با این پارک ملی آشنا شوید.

این محل در سال ۱۹۷۵ در فهرست پارک های ملی ثبت شد

 

پارک ملی لمبیر هیلز

پارک ملی معروف لمبیر هیلز در امتداد جاده میری-بینتولو، در ۳۶ کیلومتری جنوب غرب شهر میری در ساراواک، واقع در شرق مالزی ، قرار داره.

این محل در سال ۱۹۷۵ در فهرست پارک های ملی ثبت شد و مساحتش برابر با ۶,۹۵۲ هکتاره. حدود ۱,۱۷۳ گونه مختلف از درختان با ۲۸۶ نسل و ۸۱ خانواده درختی در این پارک وجود دارن که لامبیر رو به یکی از متنوع ترین جنگل های مالزی تبدیل کردن.

این پارک از مهم ترین جاذبه های گردشگری مالزی

 

حیوانات وحشی، به خصوص میمون، خرس آفتاب، پانگولین و خفاش هم در قسمت های عمیق تر پارک پیدا می شن. بهتره صبح ها از پارک دیدن کنید، زیرا زمان زیادی خواهید داشت تا در امتداد مسیرهای مختلف پارک قدم بزنید.

جاذبه اصلی این پارک آبشارهای زیباشه که نزدیکترین آنها به نام آبشار لاتاک تنها ۰.۱۸ کیلومتر با ابتدای مسیر فاصله داره. از دفتر پارک ۲۰ دقیقه پیاده روی داره. اگر در طول مسیر برای تماشای گیاهان و جانوران جنگلی شگفت انگیز توقف کنید، طی کردن این مسیر بیشتر طول خواهد کشید. این پارک از مهم ترین جاذبه های گردشگری مالزی به حساب میاد.

بهترین زمان برای سفر به مالزی

بهترین زمان برای سفر به بیشتر مناطق مالزی، بین ماه مارس و اوایل اکتبر است. زمانی که میزان بارندگی و رطوبت بسیار کمتر است البته آلودگی هوا که غالبا ناشی از آتش‌سوزی در جنگل‌های اندونزی است، هوا را مه‌آلود و برخی از پروازها را لغو می‌کند.

ماه‌های ژانویه و فوریه هم با وجود بارندگی، برای سفر مناسب هستند چرا که فستیوال‌های متعددی در این فصل برپا می‌شود مثلا سال نوی چینی یا جشن هندوی تایپوسام. سفر به مالزی درست بعد از پایان فصل بارندگی، تجربه‌ای بی‌نظیر خواهد بود. در این فصل از تماشای چشم‌اندازهای سرسبز، آبشارهای زیبا و هوای مطبوع، لذت خواهید برد.

جاذبه اصلی پارک ملی لمبیر هیلز آبشارهای زیبایش است

 

وضعیت آب‌ و‌ هوای مالزی

مالزی در نزدیکی خط استوا قرار دارد بنابراین آب و هوای استوایی دارد به این معنا که در تمام طول سال، گرم و مرطوب است. میانگین بارش سالانه‌ ۲۵۰ سانتی‌متر و میانگین دمای هوا ۲۷ درجه‌ی سانتی‌گراد است.

فرودگاه‌های بین‌المللی

ایپوه – فرودگاه سلطان ازلان شاه جوهور بهرو – فرودگاه بین‌المللی ثنای فرودگاه بین‌المللی کوتا کینابالو فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور فرودگاه بین‌المللی کوچینگ فرودگاه بین‌المللی لانگکاوی فرودگاه بین‌المللی مالاکا فرودگاه بین‌المللی پنانگ فرودگاه سلطان عبدالعزیز شاه فرودگاه میری کوانتان – فرودگاه سلطان حاجی احمد شاه

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید