از سه شنبه نهم مردادماه ، سریال بانوی سردار از شبکه سه سیما پخش شد . این مجموعه تلویزیونی یکی از تولیدات حرفه ای صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری است که موضوع بانوی سردار ، ایستادگی اولین بانوی سردار ایرانی در مقابل استکبار انگلستان و حکومت رضاخان را بیان می کند .

بانوی سردار ، نگاهی به داستان بی بی مریم

داستان بانوی سردار حول محور شخصی با نام بی بی مریم ملقب به سردار مریم است و زندگی اش را روایت می‌کند . بی بی مریم خواهر سردار اسعد بختیاری بود و فرزند او ، علیمردان خان بختیاری نیز از مبارزان دوره تاریخی رضاخان است . این بانوی سردار با ایستادگی در مقابل ظلم بین مردم محبوبیت زیادی پیدا کرد . علیمردان خان فرزند او هم با وحدت بخشیدن بین اقوام ترک و لر توانست مقابل نیروهای انگلیسی که به حمایت از حکومت مرکزی آمده بودند بایستد .

مجموعه تلویزیونی بانوی سردار هر شب راس ساعت ۲۰ و ۴۵ دقیقه از شبکه سه سیما پخش می گردد و تکرار آن در سه نوبت و در روز بعد قابل مشاهده است . این سریال در ۱۲ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای ساخته شده است و نویسنده و کارگردان این اثر پرویز شیخ‌طادی می باشد . از جمله دیگر آثار پرویز شیخ طادی می‌توان به روزهای زندگی و شکارچی شنبه اشاره کرد . شیخ‌طادی در خصوص این سریال توضیح داده که نگارش این اثر و تحقیق و بررسی در مورد زندگی بی مریم در حدود دو سال زمان برده است .

سریال بانوی سردار

سریال بانوی سردار

نقش اصلی سریال بانوی سردار را پانته آ سیروس بازی می‌کند و از دیگر بازیگران بانوی سردار می‌توان به حبیب دهقان‎نسب، فرخ نعمتی، سهیلا رضوی، فرزین محدث، محمد فیلی، کاظم هژیرآزاد، صدرالدین حجازی، مهدی میامی، حمیدرضا نعیمی، علیرضا مهران، مرتضی زارع، سعیده عرب، علیرضا جاویدفر، بهشاد چنگیزی، سیاوش درخشی، شاپور کلهر، پارسا قربانی، مجید کریمی، علیرضا دیلمی، فاطمه شکری و... اشاره کرد .جالب است بدانید اگر چه بی بی مریم یکی از اشخاص معروف در استان چهارمحال و بختیاری است و اعتبار و آبروی زیادی در بین مردم دارند اما غیر از بختیاری ها کسی تا به حال نام وی را نشنیده است . گفته شده که انتخاب پانته آ سیروس برای نقش بی بی مریم به دلیل مهارت سوارکاری و شمشیر بازی است .

صحنه هایی از بانوی سردار

صحنه هایی از بانوی سردار

با توجه به صحبت‌های کارگردان قرار است فصل دوم سریال بانوی سردار هم ساخته شود که در این فصل داستان زندگی پسر بی مریم یعنی علیمردان خان و شجاعت ها و رشادت های او بازگو خواهد شد . کارگردان این مجموعه اعلام کرده است که برای ساخت فصل دوم از سریال بانوی سردار ، باید منتظر بازخورد ها از فصل اول باشیم . اگر این بازخورد ها مثبت باشد ، انتظار می رود که ساخت این اثر در سال آینده کلید بخورد .

بانوی سردار

بانوی سردار

شیخ طادی کارگردان این سریال اعلام کرده است که روایت کامل زندگی این بانوی قهرمان به ۱۲۰ قسمت نیاز دارد اما با توجه به بودجه‌ای که برای سریال آنها تعیین شده بود ، تنها توانستند یک سریال ۱۲ قسمتی را برای صدا و سیما تهیه کنند . از جمله دیگر عوامل بانوی سردار می‌توان تهیه کننده و مجری طرح بانوی سردار: سعید مرادی ، مدیر تصویربرداری سریال بانوی سردار: فرخ مجیدی ، مدیر صدابرداری بانوی سردار: علی عدالت دوست ، طراح صحنه و لباس و مدیر هنری سریال بانوی سردار: مجید علی ، مدیر تولید بانوی سردار: رحیم بیابانی ، طراح چهره پردازی سریال بانوی سردار: داریوش صالحیان ، مدیر برنامه ریزی سریال بانوی سردار: داریوش جهانگیری ، دستیار اول کارگردان سریال بانوی سردار: محسن حسن پور ، طراح جلوه‌های ویزه میدانی بانوی سردار: حمید رسولیان ، طراح بدلکاری سریال بانوی سردار: علیرضا فتحی ، صداگذار سریال بانوی سردار: احسان افشاریان ، تدوین بانوی سردار: مهدی مهرنیا و طراح تیتراژ سریال بانوی سردار: دهقان محمدی را نام برد .

صحنه هایی از سریال بانوی سردار

صحنه هایی از سریال بانوی سردار

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید