مراقبت از مو بسیار حائز اهمیت است  . فرقی نمی‌کند موهای کوتاهی داشته باشید یا بلند شما باید مراقبت اساسی از موهای خود را یاد بگیرید تا همیشه موهایی سالم و زیبایی داشته باشید . تابستان فصلی است که گرما سبب می شود تا تمایل به شنا در دریا و استخر ها افزایش پیدا کند . در این بین عدم رعایت نکات لازم سلامت و زیبایی موهای شما را به طور جدی تهدید می کند .  لذا لازم است تا با اصول مراقبت از پوست و مو در هر دوره خاص از سال آشنا باشید تا بتوانید از آسیب‌های ناشی از آن جلوگیری کنید .

نکات مهم برای مراقبت از موی سر در تابستان

تابستان ها سبب می‌شوند تا موهای شما شکننده تر شوند . دلیل آن هم این است که در فصل گرم سال ، خانم ها و آقایان معمولاً اشتباهات رایجی برای مراقبت از موی سر را دچار می‌شوند . در فصل گرم بیشتر مردم به دنبال عرق کردن مرتب معمولاً بیشتر هم حمام می کنند و میزان استفاده از شامپو افزایش پیدا می‌کند . برخی از افراد هستند که گاهی تا دو بار در روز دوش می‌گیرند . مشکل اینجاست که هم خورشید و هم شامپوها محرک پوست سر هستند و سبب خشکی و سستی ریشه موها می‌شوند . برای پیشگیری از این موضوع در طول روز ، حداکثر یک مرتبه از شامپوهای ملایم روزانه به میزان کم برای شستشوی موهای خود استفاده کنید .

مراقبت از مو در فصل تابستان

مراقبت از مو در فصل تابستان

نشستن موها پس از شنا نیز عادتی اشتباه و آسیب زننده است . عدم شستشوی مو پس از شنا سبب باقی ماندن کلر آب روی مو می شود و به ساقه موها صدمه می‌زند . در نهایت این موضوع سبب خشکی ساقه مو و متمایل شدن رنگ مو به سمت سبز می گردد . در فصل تابستان ، بیشتر افراد در برابر نور خورشید از پوست خود مراقبت می کنند اما مراقب مو های خود نیستند . اشعه ماورای بنفش خورشید برای مو ، مضر است و می‌تواند سبب خشکی پوست سر و تحریک آن گردد که در نهایت موهای شما شکننده می کند . برای پیشگیری از این موضوع بهتر است ، موهای خود را به واسطه کلاه و روسری پوشش دهیم تا مراقبت تابستانی مو انجام پذیرد.

پوشاندن سر به خصوص وقتی موهای کمی دارید یا دچار طاسی مو هستید بسیار مهم است چرا که تا حدی از پوست سر در برابر آسیب‌های آفتاب محافظت می کند . دقت کنید که برخی ترکیبات اسپری مو در برابر نور آفتاب حساسیت زا هستند و در عین حال سبب خشکی و شکنندگی موها می‌شوند .

جلوگیری از ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو

موهایی که ماهیت خشک دارند در مقایسه با موهای لخت در فصل تابستان بیشتر آسیب می بینند . برای محافظت از موی خود در گام اول لازم است تا نظارت دقیقی بر تغذیه خود داشته باشید . خوردن مواد غذایی سالم به ویژه میوه و سبزیجات ، خوراکی های حاوی انواع ویتامین‌ها و املاح معدنی ، ترکیبات امگا ۳ ، لبنیات ، حبوبات و غلات غنی شده می تواند از ریزش موی سر شما جلوگیری کند . دقت کنید نوشیدن اندازه کافی آب نیز می‌تواند علاوه بر جلوگیری از کم‌آبی ، اکسیژن و سایر مواد مورد نیاز تغذیه فولیکول مو را تامین کند .  

از دیگر اقدامات برای محافظت موها در فصل تابستان استفاده نکردن از دستگاه‌های نظیر اتو مو وسشوار است . چرا که این گونه از وسیله‌ها سبب خشکی مو می‌شود و این اثر منفی در ماه های گرم سال دوبرابر می گردد . محصولات بهداشتی و آرایشی مناسب موهای خود انتخاب کنید که آبرسانی نیز داشته باشند و در آن کمتر از مواد شیمیایی نظیر پارافین استفاده شده باشد . اگر موهای فر دارید و یا اگر موهای لختی دارید ، از داشتن موهای خود لذت ببرید و به فکر تغییر دادن حالت موهای خود نباشید .

مراقبت از مو در تابستان

مراقبت از مو در تابستان

استفاده از موس ، ژل و انواع محصولات حالت دهنده در فصول گرم به مدت طولانی می تواند سبب آسیب دیدن موهای شما در این فصل شود . از رفتن به استخر بدون کلاه شنا خودداری کنید و موهای خود را به دقت بپوشانید . قبل از شنا استحمام کنید و از نرم کننده برای نرمی موی خود بهره بگیرید . مواد ضدعفونی کننده موجود به موهای شما آسیب می زنند و همانطور که ذکر شد پس از شنا بهتر است تا حمام داشته باشید . استفاده از شامپوهای دارای PH مناسب با کف سر می تواند از آسیب‌های ناشی از مواد شیمیایی موجود در آب استخرها به طور ویژه‌ای بکاهد .

حتماً موهای تان را مرطوب نگه دارید و هر از گاهی با آب سرد به آن اسپری کنید تا رطوبت موها حفظ شود . هیدراته کردن مو ، از آسیب به موی شما جلوگیری می کند . همچنین استحمام با آب گرم و داغ می تواند به موها آسیب وارد کند . به جای آب گرم از آب ولرم یا حتی سرد استفاده کنید تا موهای سالم تری داشته باشید .

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید