به گزارش فارس به نقل از وِرایِتی، «اسکات ویلسون» عضو ثابت هنرپیشگان سریال «مردگان متحرک» از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ به دلیل عارضه سرطان در ۷۶ سالگی درگذشت.

مرگ این هنرپیشه که بیش از نیم قرن سابقه بازیگری داشت، از سوی صفحه رسمی فیلم «مردگان متحرک» در توئیتر اعلام شد.

ویلسون در سری فیلم‌های «مردگان متحرک» در نقش «هِرشِل گرین» کشاورز روستایی ظاهر می‌شد. او به صورت مستمر در فصل‌های مختلف این مجموعه حضور داشت.

درگذشت بازیگر سریال مردگان

شخصیت او کمک شایانی به مقاومت اهالی به رهبری «اندرو لینکلن» در نبرد با مردگان متحرک می‌کرد. شخصیت ویلسون در فصل سوم این فیلم یکی از پاهایش را از دست داد و در فصل چهارم نیز به قتل رسید.

ویلسون در نهمین فصل این مجموعه نیز ایفای نقش کرده که امروز برای اولین بار اکران خواهد شد.

مردگان متحرک

اسکات ویلسون بازیگر سریال مردگان متحرک

شبکه تلویزیونی AMC به عنوان پخش‌کننده سریال «مردگان متحرک» درباره درگذشت ویلسون نوشت: اسکات همیشه به عنوان هنرپیشه‌ای بزرگ در خاطرمان خواهد بود و او با نقش محوری و احساسی «هرشل» باعث موفقیت و درخشش سریال «مردگان متحرک» شده بود.

ویلسون در سال ۱۹۴۲ در آتلانتا به دنیا آمد. سال ۱۹۶۰ از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد و سپس به دانشگاه رفت و در میانه راه ترک تحصیل کرد تا به هنرپیشگی بپردازد. او در سال ۱۹۶۷ در فیلم «در دل شب»که برنده جایزه اسکار شد، در نقش قاتلی به نام «هاروی آبِرست» ایفای نقش کرد. او همچنین در فیلم «خونسرد» در نقش قاتلی بنام «ریچارد هیکاک» در نقش مقابل «رابرت بلِیک» در فیلم ریچارد بروکس که اقتباسی از «ترومن کاپوتی» بود، ظاهر شد. ویلسون در سال ۱۹۷۴ نقشی کلیدی در فیلم موفق «گتسبی بزرگ» ایفا کرد که شخصیتش قاتل جِی گتسبی با بازی «رابرت ردفورد» شد. ویلسون در سال ۱۹۸۰ نامزد جایزه گلدن گلوب بخاطر نقش مکمل «کاپیتان بیلی کاتشا» در فیلم «ترکیب نهم» بود.

آیا این مطلب مفید بود؟
avatar

پژمان نوری

1397/12/01

نظرم رمورد فیلم مردگان متحرک است انهم این هست که اگرریک دراین سریال خوب بمیرد امکان داردکه نصف بیشترازبینندگان مردگان متحرک ازدست برود بتنظرخودم گفتم

پاسخ دادن

نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید