حسن روحانی : این مسدود سازی مورد تأیید دولت نیست 

مسدود شدن تلگرام اتفاقی بود که تعطیلات پایان هفته گذشته را به کام خیلی ها تلخ کرد؛در واقع این روزها  مسدود شدن تلگرام اخبار ضد نقیضی  داشته و دارد ،اخباری که هیچ کدام به درستی نمی گویند که مسدود شدن تلگرام قطعی است یا نه  .

شب گذشته در صفحه اینستاگرام دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران پستی با این مضمون قرار گرفت : فیلتر و مسدودسازی اخیر تلگرام نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تایید دولت است.

متن این پست اینستاگرامی به شرح زیر است: «سیاست دولت یازدهم و دوازدهم مبتنی بر ایجاد فضای امن مجازی بوده و نه امنیتی. تاکنون هیچ شبکه اجتماعی و یا پیام‌رسانی توسط این دولت مسدود نشده و نخواهد شد. فیلتر و مسدودسازی اخیر تلگرام نیز نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تایید دولت است.

برای مسدودسازی پیام‌رسان مذکور در تاریخ دهم اردیبهشت حکم قضایی صادر و به همه اپراتورهای موبایل و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی ابلاغ کردند تا آن‌ها رأساً اقدام به اختلال در ارتباط نمایند. مشابه این اقدام نیز سال گذشته و در دوران انتخابات ریاست جمهوری، برای امکان تماس صوتی تلگرام انجام شده بود.

‌عدم طی مراحل قانونی امور اجرایی که با استفاده از ابزار قهریه و قضاییه صورت بگیرد، در تعارض با شعار « استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی» و در نقطه مقابل دموکراسی قرار دارد.

‌'اگر در عالی‌ترین سطح نظام، تصمیمی برای محدود کردن یا مسدودسازی ارتباطات مردم گرفته شده است، باید صاحبان واقعی این کشور که مردم هستند در جریان امور قرار بگیرند.»

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید