زندانی ها یکی از آخرین فیلم های مسعود ده نمکی است که به عنوان اثری کمدی در سینما ها اکران می شود. مسعود ده نمکی به طور کلی با سابقه سیاسی وارد سینما شده است و اکنون به عنوان فیلم سازی در ژانر کمدی شناخته می شود که با کارگردانی فیلم های سه گانه ی اخراجی ها، نام وی بر سر زبان ها افتاد. مسعود ده نمکی به طور کلی با نشان دادن جبهه و جنگ در اخراجی ها قصد داشت تا جبهه را از دید دیگری به مخاطبان خود نمایش دهد و نامگذاری فیلم های او، عمدتا به مانند یک دیگر است. تمام فیلم های او با پیشوند “ها” می باشند، مانند اخراجی ها ، معراجی ها و حالا زندانی ها. در تانما به معرفی سینمایی زندانی ها پرداخته شده است با ما همراه شوید.

معرفی فیلم زندانی ها

فیلم زندانی ها در خصوص دانشجویی صحبت می کند که در پایان نامه خود قصد دارد تا در مورد زندانی ها صحبت کند. نقش این دانشجوی جوان و مذهبی بر عهده ی هدایت هاشمی است که قصد دارد با ضمانت و سند گذاشتن دو زندانی را آزاد کند و در رابطه با آنها تحقیق انجام دهد. نقش این دو زندانی ها را هومن برق نورد و بهنام تشکر بازی می کند که زوج تشکر و برق نورد با یک دیگر سریال ها و فیلم های کمدی بسیاری را بازی کرده اند و هم اکنون با توجه به این که پارتنر های خوبی در کنار هم هستند، معمولا نقش های خوبی را بازی می کنند که باید دید که در فیلم زندانی ها همچنان تواسنته اند تا جذابیت و شوخ طبعی قبل را حفظ کنند و یا تنها در این فیلم دچار تکرار می شوند. به طور کلی ترکیب بازیگران سینمایی زندانی ها به خوبی انتخاب شده است.

فیلم زندانی ها

فیلم زندانی ها

تا به امروز فیلم هایی که مسعود ده نمکی ساخته است، همگی از زاویه دید متفاوتی به مسائل پرداخته اند و به این ترتیب توانست تا در مجموعه سه قسمتی اخراجی ها، مخاطب را به خوبی با خود همراه کند و امروز منتظریم ببینیم که آیا فیلم زندانی ها هم می تواند به اندازه ی اخراجی ها موفق باشد یا خیر! در این فیلم از کمدین هایی استفاده شده است که پیش از این نیز مردم با آن ها خاطرات طنزگونه دارند و تنها در اینجا ارتباط با داستان فیلم باقی می ماند. مسعود ده نمکی برای فیلم خود، علاقه ای به اکران در جشنواره فیلم فجر نداشت و تنها دوست داشت مستقیم فیلم خود را در سینما ها به اکران بگذارد و  فیلم زندانی ها از تاریخ 25 اسفند 1397 در اکران نوروزی قرار گرفت و نمایش های آن آغاز شد.

سینمایی کمدی زندانی ها

سینمایی کمدی زندانی ها

 از جمله عوامل سینمایی زندانی ها می توان به بازیگرانی نظیر هومن برق نورد ، بهنام تشکر ، هدایت هاشمی ، بهنوش بختیاری ، بهاره افشاری ، اصغر نقی زاده ، رسول نجفیان ، امیر نوری ، برزو ارجمند و کارگردانی و تهیه کنندگی مسعود ده نمکی اشاره کرد. ده نمکی معتقد است که در هر کدام از فیلم هایی که ارائه داده، همواره موضوع روشنی برای آن وجود داشته به طور مثال، اخراجی های 1 جبهه و جنگ و شهادت، اخراجی های 2 زندگی آزادگان، اخراجی های 3 مفاهیم سیاسی و مسائل سیاسی کشور، رسوایی ها مسائل اخلاقی و معراجی ها شهدای غواص را مورد بررسی قرار داده است. او معتقد است که در هر کدام از فیلم های خود، دغدغه ها و مطالبات خود را پیگیری کرده و جامعه را مورد آسیب شناسی قرار داده است. در فیلم هایش به مفهوم انتظار در قالب طنز پرداخته شده و تا به امروز معمولا مخاطبین ارتباط خوبی با سینمایی های ده نمکی گرفته اند.

زندانی ها

زندانی ها

به طور کلی مسعود ده نمکی، معتقد است که فیلم زندانی ها، مضمونی رقابت پذیر ندارد و به این دلیل وارد جشنواره فیلم فجر نشده است و تنها معتقد است که نباید به این فیلم از نظر رقابتی به محتوای فیلم نگاه شود و باید دانست که هر فیلم مخاطب خاص خود را داراست. او معتقد است که محتوای فیلم به گونه ای انتخاب شده است که تمامی اقشار جامعه، معتقد به دیدن آن هستند و بدون پیش زمینه ذهنی وارد این موضوع می شوند و او بسیار منتظر بود که فیلمش در ایام نیمه شعبان بر روی پرده رود چرا که محتوای آن با این ایام ارتباط معنایی دارد. کمدی زندانی ها می تواند برای تمامی افراد در هر سنی جالب باشد اما چیزی که در این فیلم وجود دارد این است که در زمان اکران، فیلم های کمدی زیادی وجود داشته که برای معرفی سینمایی زندانی ها نیز کمتر از دیگر فیلم ها زمان گذاشته شده است که خود می تواند تاثیر گذار باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید