اعدام یا شلاق؛ مجازات ناظم منحرف دبیرستان تهرانی چیست؟

ناظم منحرف

خبری تکان دهنده که از دیروز تمام فضاهای مجازی و سایت ها را پر کرده است امروز بعد از اعترافات و جزئیات جدید ناظم منحرف دبیرستان تهرانی ابعاد تازه ای به خود گرفته است.

خبر تکان دهنده ای که از دیروز در بسیاری از رسانه ها و خبرگذاری ها منتشر شده است مبنی بر تجاوز به دانش آموزان پسر یک مدرسه در غرب تهران خبری است بسیار تامل برانگیز که نباید ساده از کنار آن عبور کرد. این ناظم منحرف دبیرستان تهرانی جرمی را مرتکب شده است که اگر اثبات شود میتواند به اعدام او ختم شود در جدیدترین اخبار و فیلم هایی که از این ناظم منتشر شده است او اعترافاتی کرده است اگر مشخص شود که شخص ناظم عمل لواط را انجام داده، ممکن است به مجازات اعدام محکوم شود. ناظم مدرسه غیرانتفاعی که در غرب تهران به خاطر آزار و اذیت چند دانش آموز دستگیر شده ادعا می کند که کاری به بچه ها نداشته و بیگناه است. چند روز قبل پرونده ای از سوی خانواده های دانش آموزان مدرسه ای در غرب تهران فاش شد که خبر از آزار و اذیت چند دانش آموز از سوی ناظم مدرسه داشت.

اعترافات ناظم منحرف دبیرستان تهرانی در غرب

 

ناظم مدرسه با شکایت خانواده ها در مدرسه غیرانتفاعی منطقه ۲ تهران دستگیر شد و زمانیکه این مرد با دستبند پلیس  در کلانتری بود خانواده های چند دانش آموز مقطع متوسطه اول پای در کلانتری گذاشتند و از ناظم مدرسه توضیحات خواستند.

یکی از اولیای دانش آموزان از صحبت های این ناظم آزارگر فیلم برداری کرده ک ه وی به خانواده می گوید که من تجاوزی نکردم و هیچ اتفاقی نیفتاده است.این در حالی بود که پدر یکی از دانش آموزان اعلام کرد که بچه ها را به پزشکی قانونی می فرستند که متهم تاکید کرد که به پزشکی قانونی بفرستید من کاری نکردم.

در ادامه یکی دیگر از اولیای دانش آموزان گفت که فرزندش گفته که آنها را مجبور می کردی که بچه ها جلوی شما با هم رابطه برقرار کنند که ناظم دستگیر شده با صدای بلند ادعا می کند که من کسی را مجبور نکردم و حیوان نیستم، اگر کاری کرده بودم فرار می کردم و ناپدید می شدم.ناظم دستگیر شده گفت: دانش آموزان قبل از عید به اتاق من آمدند و متاسفانه داخل گوشی من فیلم های مستهجن بود که به آنها نشان دادم و هر اتفاقی آنجا بود یک شوخی بود و رابطه ها در حد لفظی بود حتی بچه ها جلوی من کاری نکردند.متهم ادامه داد: من به بچه ها دست نزدم.بنا به این گزارش، خانواده ها خواستار ورود پلیس اطلاعات به پرونده شدند و تحقیقات تکمیلی در این پرونده سیاه ادامه دارد.

معلوم نیست چه زمانی مجلس می‌خواهد قانون «حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان» را به تصویب برساند. مسئولین منتظرند چه جنایات دیگری صورت بگیرد تا متوجه شوند امروزه کودکان و نوجوانان مورد بدترین بزه‌ها قرار می‌گیرند. شاید پیش از آن باید قانونی با مضمون حمایت از حقوق دانش‌‌آموزانی که مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند در مجلس مطرح و به تصویب برسد.

از دیروز خبری در بسیاری از رسانه‌ها منتشر شده که تأمل در آن بسیار دردناک و غم‌انگیز است. ماجرای تکان‌دهنده اذیت و آزار گروهی از دانش‌آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران از سوی معاون انضباطی مدرسه دردآور است که هیچ کس نمی‌تواند از آن به سادگی عبور کند.

آنچه تا بدینجا در خصوص این ماجرا مطرح شده، این است که ناظم مدرسه با پخش تصاویر و فیلم‌ها مستهجن دانش‌آموزان را وادار به انجام اعمال غیر اخلاقی نموده است. بنابر گزارش خبرآنلاین تا کنون ۱۶ تن از دانش‌آموزان پس از جلسات روانکاوی مورد تعرض قرار گرفتن از سوی معاون انضباطی را تأیید کرده‌اند.این سایت خبری در ادامه از شکایت جمعی از والدین این دانش‌آموزان خبر داده و پرونده‌ای در همین خصوص در مراجع قضایی تشکیل شده است. بنابر گفته کوهستانی، مدیر آموزش و پرورش منطقه ۲ شهر تهران، مدیر مدرسه مذکور از کار تعلیق شده و ناظم خاطی نیز در اختیار مقامات قضایی قرار گرفته است.

مجازات مدیر مدرسه به عنوان متولی اداره مدرسه

عباس تدین در ابتدا نسبت به مسئولیت کیفری رئیس مدرسه به عنوان متولی اداره مدرسه گفت: «در جرایم کیفری خود شخص خاطی را مجازات می‌کنند و طبیعتا از این منظر رئیس مدرسه به عنوان مجرم اصلی محسوب نمی‌شود. جدای از این، گاهی اوقات برخی از این جرایم جنبه حدی دارد و اگر مشخص شود که شخص ناظم عمل لواط را انجام داده، ممکن است به مجازات اعدام محکوم شود.

اما اگر مدیر مدرسه معلمی استخدام کرده باشد که این معلم مرتکب جرم شود، شخص مدیر مدرسه در انتخاب، انتصاب و یا در نظارت بر رفتار این معلم مسئول است و اگر کوتاهی از جانب شخص مستخدم صورت بگیرد، قانونگذار در مجازات مسوولیت کیفری ناشی از فعل دیگری، احکامی را برای وی در نظر گرفته است. طبیعتا مجازات شخص مدیر اگر احراز شود، از نوع مجازات ناظم نیست و متفاوت خواهد بود. علاوه بر این اگر نوع عملکرد رئیس مدرسه، در این مسأله از ابعاد دیگری نیز محرز شود، مجازات اداری نیز برای وی در نظر گرفته خواهد شد.»

مجازات ناظم منحرف دبیرستان تهرانی با توجه به نوع جرمش

این استاد دانشگاه در ادامه به نوع مجازات شخص خاطی در این پرونده اشاره کرد و در این زمینه اظهار داشت: «اگر جرم صرفاً روابط نامشروع غیر از لواط باشد، مجازات شلاق برای معاون در نظر گرفته خواهد شد و اگر شخص فقط تصاویر و فیلم‌های مستهجن را به نمایش درآورده باشد، باید دید که در قانون برای چنین اعمالی چه مجازاتی در نظر گرفته‌اند. از این رو مادامی که فعل شخص خاطی محرز نشود، نمی‌توان با قطعیت مجازاتی مشخصی را برای وی در نظر گرفت.»

این وکیل دادگستری در پاسخ به این سؤال که آیا دادستان تهران هم می‌تواند به این مسأله ورود کند یا خیر؟ گفت: «برخی از جرایم جنبه خصوصی دارد و تا زمانی که شاکی خصوصی شکایت نکند دادستان اجازه ورود ندارد و تاکید قانونگذار پوشاندن این جرایم است. با این حال با توجه به اینکه والدین این دانش‌آموزان شکایت کرده‌اند و پرونده نیز در دادسرا تشکیل شده است، دادستان تهران نیز باید به پرونده ورود کند.»

نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید