بیوگرافی نیوشا ضیغمی و جوایز او

نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی یکی از بازیگران توانا در سریال ها و فیلم های ایرانی می باشد. نیوشا ضیغمی در رشته روانشناسی تحصیل کرده است و چندین بار افتخار و جوایز متفاوتی را کسب کرده است.

نگاهی به زندگی نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی یکی از بهترین بازیگران ما می باشد که خواهر او یعنی روشا ضیغمی نیز در صنعت بازیگری فعالیت دارد. نیوشا ضیغمی فارغ التحصیل رشته روانشناسی می باشد و متولد سال 1359 و یک تیر ماهی می باشد! نیوشا ضیغمی با بازی در سریال «در چشم باد» مسعود جعفری جوازانی در سال ۱۳۸۲ کار حرفه ای خود را آغاز کرد. نیوشا ضیغمی فرزند محسن ضیغمی و فهیمه رستم پور است. خواهر او متولد سال 1369 بوده و او دانشجوری رشته مترجمی زبان انگلیسی می باشد و کار هنری خود را با گرافیک آغاز کرده است و اولین تجربه بازیگری او بازی در فیلم کوتاهی با نام چهار و کارگردانی پیمان عباسی بوده است.

نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی به هنگام ورود به صنعت بازیگری، پدرش مخالف بود و مادرش مخالفتی نمی کرد چرا که پدر او ترجیحش بر انجام کارهای علمی است. نیوشا ضیغمی به هنگام ورود به حرفه بازیگری در همان سال های اول، نتیجه خوبی حاصل شد و همین موضوع سبب تغییر موضع پدر او شد. طبق گفته خود او خسرو شکیبایی و اکبر عبدی همیشه از اسطوره های نیوشا ضیغمی بوده اند. همسر نیوشا ضیغمی اهل اصفهان بوده و آرش پولاد خان نام دارد که شغل او تجارت نقره است. نیوشا ضیغمی اعلام کرده است که آشنایی او و همسرش بسیار جالب بوده چرا که با توجه به بازی های او در فیلم ها، همسرش پیش فرض هایی از او داشته است و پس از مدتی دوستی با هم ازدواج کرده اند. آشنایی او و همسرش با توجه به سرمایه گذاری آرش پولاد خان در فیلمی که نیوشا ضیغمی در آن بازی کرده ، صورت گرفته است.

ازدواج نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی طی مصاحبه ای گفته است که هنرمند بودن باید در خون آدم ها باشد و چیزی نیست که هر فرد به صورت یک شبه به آن دست پیدا کند. او معتقد است که همسرش اگرچه حرفه ای مشابه با او ندارد اما هنرمندی در خون اوست چرا که روح و اصالت هنر را درک می کند و از طرف دیگر به تجارت نقره می پردازد.البته طبق گفته نیوشا ضیغمی، همسرش به فیلم و سینما علاقه بسیاری دارد و شب ها تا دیر وقت به تماشای فیلم می پردازد.  نیوشا ضیغمی ملاک اصلی خود را برای ازواج ادب و احترام و شخصیت اعلام کرده است و معتقد است در بدترین شرایط هم نمی تواند فردی بی ادب باشد لذا ازدواج با فردی بد دهن دور از انتخاب او است. آرش پولاد خان ویژگی های بسیار خوبی دارد که از جمله آن برخورد با احترامش می باشد و نیوشا ضیغمی و همسرش همراه و دوست یک دیگر هستند. مهریه آن ها یک سکه است و از نظر او بحث و جدل برای مهریه بی مفهوم است.

سریال ها و فیلم های او

نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی

از جمله فیلم هایی که نیوشا ضیغمی در آن ها بازی کرده است حیرانی ۱۳۹۳،آدم باش ۱۳۹۳،ایران برگر ۱۳۹۳،دریا و ماهی پرنده ۱۳۹۳،یکی برای همه ۱۳۹۲،آینه شمعدون ۱۳۹۱،فیتیله و ماه پیشونی ۱۳۹۰،گشت ارشاد ۱۳۹۰،چارسو ۱۳۸۹،دختر شاه پریون ۱۳۸۹،یکی برای همه ۱۳۸۹،پرتقال خونی ۱۳۸۹،پرستوهای عاشق ۱۳۸۹،زمهریر ۱۳۸۹،دموکراسی تو روز روشن ۱۳۸۹،اخراجی ها ۲۱۳۸۷،تلافی ۱۳۸۶،توفیق اجباری ۱۳۸۶،قرنطینه ۱۳۸۶،اخراجی ها ۱۳۸۵،پارک وی ۱۳۸۵،حس پنهان ۱۳۸۵،گناه من ۱۳۸۵،تردست ۱۳۸۳،شوریده ۱۳۸۳ و مواجهه ۱۳۸۶ می باشد. از مجموعه تلوزیونی و سریال هایی که نیوشا ضیغمی در آن ها نقش ایفا کرده است می توان به راستش را بگو و در چشم باد اشاره کرد. سیمرغ بلورین از جمله جوایزی می باشد که نیوشا ضیغمی کسب کرده است و نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن از ۲۴ جشنواره فیلم فجر برای فیلم شوریده و نامزد دریافت جایزه از ۲۶ جشنوارهٔ فیلم فجر برای فیلم حس پنهان شده است.

نگاهی به زندگی شخصی نیوشا ضیغمی

جالب است بدانید که نیوشا ضیغمی در 17 سالگی خودروی پرایدی که پدرش برایش تهیه کرده بود را فروخت و با پول آن وامی دریافت کرد که موفق به خرید مسکن شد و پس از آن نیز در دوران دانشجو اش با دکتری آشنا شد که با او در ایجاد کلینیک زیبایی پوست مشارکت کرد و هم اکنون با همسرش در تجارت نقره شرکت دارد و بر روی فیلم ها سرمایه گذاری می کنند. وی در انجمن حامیان کودک کار و خیابان به صورت مستمر فعالیت دارد و وجود کودکان کار را یک بحران بزرگ اجتماعی به شمار می آورد. شاید جالب باشد که بدانید وی گفته است که پیش از بازیگری و تا به امروز به آشپزی علاقه ای نداشته است و در عوض خرید روزمره خانه را دوست دارد و چیدمان خانه و حتی دیگر کار ها را نیز می پسندد اما به آشپزی هیچ گونه علاقه ای ندارد.

نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی

 وی در یکی از مصاحبات خود گفته است که اگر توانایی سفر در زمان را داشت حتما به قرن نوزدهم که قرن احساس و هنر بود می رفت چرا که قرن بیست و یکم قرن تکنولوژی بوده و کمی سرد و پرد دغدغه است. نیوشا ضیغمی در سال 86 عمل جراحی و زیبایی بینی را انجام داده است و پیش از آن نیز در 11 فیلم نقش ایفا کرده بود و دلیل عمل جراحی بینی خود را خوش حال نبودن با آن چهره اعلام کرده است. وی عاشق شهر اصفهان بوده و آثار باستانی این شهر را دوست دارد. مدتی پیش بدلیل کمتر دیده شدن نیوشا ضیغمی و همسرش آرش پولادخان در محافل هنری شایعه جدایی آنها منتشر شده بود که بارها تکذیب شده است. نیوشا ضیغمی در روزهای اخر اردیبهشت مادر شد، او و آقای پولاد خان صاحب یک دختر زیبا به نام لنا شدند، در کمال تعجیب این زوج فرزند خود را در ایران بدنیا آوردند.

نیوشا ضیغمی و بهاره رهنما

نیوشا ضیغمی و بهاره رهنما

نیوشا ضیغمی به شدت اهل ورزش بوده و شنا، بدنسازی و مخصوصا یوگا را جدی کار می کند و به شیرجه، سوارکاری و تنیس خیلی علاقه دارد و همچنین طرفدار تیم پرسپولیس است.

نیوشا ضیغمی و ورزش

نیوشا ضیغمی و ورزش

یکی از فعالیت هایی که نیوشا ضیغمی انجام داد و به شدت مورد نقد قرار گرفت سخنان او در خصوص دو پاسپورته شدن فرزندان هنرمندان بود که این بازیگر در این خصوص می‌گوید:  به همکاران من خرده گرفته شده که چرا بابت زایمان و به دنیا آوردن فرزندشان به خارج از کشور می‌روند، متأسفانه این کار به دلیل بی‌اعتباری پاسپورت ایرانی است! برای یک ایرانی و منی که عرق ملی دارم! وکشورم را دوست دارم خیلی غمناک است که مجبور باشم به دلیل اینکه پاسپورت کشورم در دنیا ارزش ندارد، برای رفتن به هر کشوری دلهره داشته باشم و دم درِ هر سفارتی گردن کج کنم.این موضوع بسیاری از افراد اهل هنر را نگران کرد چرا که با توجه به سخن حاتمی کیا، افراد و هنرمندان دوپاسپورته در فرهنگ وجود دارند، نگران ‌کننده است. چرا باید یک هنرمند و فیلمساز یک پایش در این طرف مرز و یک پایش در آن طرف مرز باشد

نیوشا ضیغمی و فرزندش

نیوشا ضیغمی در برنامه دورهمی شرکت داشت که در این برنامه مهران مدیری ابتدا از بادیگارد داشتن ضیغمی در اکران‌ یک فیلم سینمایی، اشاره کرد که وی اعلام کرد:من بادیگارد ندارم! واقعیت این است شبی برای دیدن یک فیلم به پردیس کوروش رفته بودم که یکی از خانم های انتظامات آنجا همراه من بود. فردای آن روز همه جا زدند که ضیغمی بادیگارد دارد. موضوعی جالبی که در این برنامه رخ داد این بود که نیوشا ضیغمی خبر بارداریش را منتشر کرد .نیوشا ضیغمی جای قلم و دوات پدرش را به موزه دورهمی اهدا کرد.

نیوشا ضغمی و فعالیتش در فضای مجازی

نیوشا ضیغمی در فضای مجازی فعالیت بسیاری داشته است که از جمله آن ها می توان به واکنشش نسبت به ترامپ اشاره کرد:

نیوشا ضیغمی و حمله اش به ترامپ

نیوشا ضیغمی و حمله اش به ترامپ

و البته نیوشا ضیغمی در خصوص بسته شدن برنامه نود نیز پستی منتشر کرد که در زیر قابل مشاهده است:

نیوشا ضیغمی و برنامه نود

نیوشا ضیغمی و برنامه نود

نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید