هلیا امامی یکی از هنرپیشه های حرفه ای در کشور ما به شمار می رود که متولد مرداد ماه سال 1366 از تهران است. این بازیگر ، دوره بازیگری خود را زیر نظر استاد سمندریان گذرانده و هم اکنون در عرصه هنر ، فعالیت می کند. هلیا امامی توسط استاد خود یعنی استاد سمندریان به چیستا یثربی معرفی شده و سپس مدت ها در تئاتر فعالیت کرد. هلیا امامی با بازی در غزل بزرگراه سینمایی شیرین به کارگردانی داوود توحید پرست و ساکن کلبه چوبی به کارگردانی حسین لیالستانی موفق به ورود به سینما شد. اولین بازی حرفه ای هلیا امامی مربوز به فیلم تقدیر نهایی با کارگردانی محسن توکلی بوده که در کنار بازیگرانی به نام نظیر پوریا پورسرخ ، شاهرخ استخری ، بهنوش بختیاری و رضا رویگری ایفای نقش کرده است.هلیا امامی در نقش های تلویزیونی هم حضور داشته است و تا به امروز در دو سریال بازی کرده که در مجموعه تلویزیونی لژیونر که در سال 96 پخش گردید، یکی از نقش های اصلی را به عهده داشت.

هلیا امامی و زندگی شخصی او

هلیا امامی

هلیا امامی

بازیگر سریال از یادها رفته، هلیا امامی

بازیگر سریال از یادها رفته ، هلیا امامی

هلیا امامی در لژیونر توانست خوش بدرخشد و پس از آن هلیا امامی در از یادها رفته بازی کرده که این روز ها از شبکه یک سیما پخش می شود و نقش وی در این فیلم، مهربانوست. متاسفانه هلیا امامی در کودکی پدر خود را از دست داده است و تنها یک برادر دارد. وی هنوز ازدواج نکرده و مجرد بوده و عکس های منتشر شده از او به همراه یک آقا در صفحه های مجازی مربوط به برادرشان است. جالب است بدانید که هلیا امامی نه تنها در بازیگری حضور دارد بلکه در حرفه مدلینگ نیز فعالیت داشته و با برند حجاب استایل همکاری می کند. او علاقه وافری به سفرهای خارج از کشور دارد و بیشتر لباس هایی که انتخاب می کند، طراحی مزون های ایرانی هستند. هلیا امامی طرفدار دوآتیشه بارسلونای اسپانیاست و در یکی از بازی های این تیم، در استادیوم نیوکمپ، از نزدیک تیم خود را تشویق کرد.

هلیا امامی در پاریس

هلیا امامی در پاریس

هلیا امامی، در فیلم از یادها رفته نقشی متفاوت را بازی کرده است و در این فیلم نقش دختری جوان به نام مهربانو را بازی می کند. این دختر در دهه 20 در خانواده ای متوسط با پدر، نامادری و برادر نامادریش زندگی کرده و تحت حمایت یک خانواده، او به خارج فرستاده می شود تا تحصیلات خود را تکمیل کند. مهربانو در خارج از ایران ، خبرنگاری می خواند و پس از برگشت به ایران، دچار مشکلاتی می گردد که البته در کل دختری با جسارت و توانمند است. از یادها رفته به کارگردانی بهرام بهرامیان و تهیه کنندگی اکبر تحویلیان برای شبکه 5 ساخته شده که در نهایت در شبکه یک سیما و در ماه مبارک رمضان پخقش می شود. یکی از اتفاقاتی که در طی فیلم برداری سریال تاریخی از یادها رفته بهرام بهرامیان اتفاق افتاد، حادثه ای بود که برای هلیا امامی اتفاق افتاد. پس از این حادثه بود که سیما تیرانداز در اینستاگرام خود، پستی گذاشت برای هلیا امامی، آرزوی سلامتی کرد.

هلیا امامی بازیگر و مدلینگ

هلیا امامی بازیگر و مدلینگ

از جمله آثار هلیا امامی می توان به سریال از یادها رفته (1396)، سریال لژیونر (1396)، سینمایی آتش و قداره (1396)،فیلم سینمایی دوربین،فیلم سینمایی سکه و فیلم قرار بعدی همانجا اشاره کرد. در خصوص فیلم برداری سریال از یادها رفته، بسیاری معتقدند که اولین کار تاریخی هلیا امامی، همین سریال به شمار می رود که باید گفت، این بازیگر در فیلم سینمایی آتش و قداره به کارگردانی محمد عرب بازی کرده و این فیلم نیز داستانی تاریخی دارد. در خصوص دعوت هلیا امامی به این سریال از زبان خود وی گفته شده است که قبلا برای بازیگری و همکاری با آقای بهرامیان، تست داد که موفق نشد و در زمان ساخت سریال از یادها رفته دستیارشان با خانم امامی تماس گرفته و ایشان هم با شنیدن اسم آقای بهرامیان و نیز آقای تحویلیان تهیه کننده مجموعه، برای بازی در این کار ترغیب شدند.

هلیا امامی پیشتر در مجموعه تلویزیونی لژیونر بازی کرده است که این مجموعه تلویزیونی به کارگردانی مسعود آب پرور و تهیه کنندگی مهدی فرجی ساخته شده و از جمله بازیگرانی که هلیا امامی در این سریال با آن ها همبازی شده است می توان به محمدرضا شریفی نیا ، حسن پور شیرازی ، زهیر یاری و ساغر عزیزی اشاره کرد. به طور کلی از نظر هلیا امامی، بازی در سریال لژیونر راحت تر از بازی در از یادها رفته بوده است و او پیش از پخش سریال گفته است که امید دارد که مردم این مجموعه را بپذیرند و تماشای این اثر را دوست داشته باشند.

زندگی نامه هلیا امامی

زندگی نامه هلیا امامی

هلیا امامی در خصوص فیلم از یادها رفته گفته است که از زمان امضای قرارداد، نگرانی وجود مخاطب را داشته است و از همان ابتدا با توجه به 50 قسمتی بودن سریال، از حجم زیاد کار، باخبر بوده است. او پس از خواندن فیلم نامه متوجه سختی کار شده و متوجه شد که اگر برای تک تک صحنه ها، انرژی نگذارد، مخاطب خود را از دست می دهد. البته پس از تکمیل شدن بخش زیادی از کار، وی گفت که از بازی در این فیلم بسیار احساس رضایت دارد و از بهرام بهرامیان برای دادن این فرصت، تشکر کرده است.

بیوگرافی هلیا امامی

بیوگرافی هلیا امامی

هلیا امامی و برادرش

هلیا امامی و برادرش

هلیا امامی در از یادها رفته

هلیا امامی در از یادها رفته

هلیا امامی

هلیا امامی

بیوگرافی هلیا امامی

بیوگرافی هلیا امامی

آیا این مطلب مفید بود؟ 2
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید