همه کاره ای به نام کرم زینک اکسید 

کرم زینک اکسید  کرمی چند منظوره است  که دارای طیف گسترده ای از کاربردها می باشد.از آن جا که روی یک جزء طبیعی سلول های پوست می باشد، هنگامی که این کرم به کار برده می شود، مواد مغذی به آسانی جذب پوست می گردد. به همین دلیل، کرم زینک اکسید می تواند برای درمان تعدادی از بیماری های پوستی مورد استفاده قرار گیرد و همچنین کرم زینک  اکسید یک سپر محافظ ایمن برای پوست ما است .

زینک اکسید

روی یک عنصر معدنی ضروری برای بدن می باشد. این ماده در مقادیر بسیار کم مورد نیاز است، اما نقش عمده ای در عملکردهای مختلف بدن دارد. در صدها آنزیم وجود داشته و به طور فعال عملکرد این آنزیم ها را تحت تأثیر قرار میدهد. در واقع، عملکرد آنزیم همهی اندام های بدن از جمله پوست وابسته به روی می باشد. پی برده شده که این عنصر در تقریبا همه ی سلول ها و بافت های بدن وجود داشته و به رشد، تعمیر و نگه داری سلول ها کمک می کند. اکسید روی به ویژه برای بهبود وضعیت پوست مفید بوده و یک جزء معمول کرم های مختلف پوست می باشد. اثربخشی کرم زینک اکسید در این واقعیت نهفته است که آن ها خواص ضد عفونی کنندگی بسیار عالی داشته که باعث تخریب میکروب های سطح پوست می گردند. علاوه بر این، باعث سرکوب اثرات هیستامینهای آزاد شده توسط سیستم ایمنی شده و بنابراین به کاهش التهاب پوست کمک می کنند.

زینک اکسید

مصارف کرم زینک اکسید

درمان و پیشگیری از جوش صورت

کرم زینک اکسید می تواند به طور مستقیم بر روی بیماری جوش صورت به کار برده شود. 
خواص ضدباکتریایی آن باعث کشتن باکتری ها شده و خواص ضد التهابی آن ها باعث پایین آوردن التهاب پوست می گردد. بنابراین باعث کاهش جوش می گردد. این ماده برای پیشگیری از جوش صورت نیز مفید می باشد. این کرم چربی های بیش از حد سطح پوست که تمایل به نفوذ در منافذ پوست و ایجاد جوش دارند را جذب می کند. کسانی که پوست آن ها مستعد آکنه می باشد و یا این که مدتی است از این مشکل رنج می برند، باید از این کرم به طور منظم به منظور درمان جوش موجود و جلوگیری از فوارن بیشتر آن استفاده کنند.

زینک اکسید

درمان بثورات‌ ناشی‌ از بستن‌ پوشک‌

این کرم برای درمان بثورات‌ پوشک بسیار موثر می باشد. اکسید روی یک ماده ی شیمیایی قوی بوده و می تواند به صورت امن بر روی پوست ظریف نوزادان بدون ترس از هر گونه واکنش خشن پوستی مورد استفاده قرار گیرد. نوزادان کوچک به دلیل رطوبت به دام افتاده در داخل پوشک که یک محیط پرورش ایده آل برای رشد کنترل نشده ی باکتری ها می باشد، به بیماری بثورات‌ پوشک دچار می شوند. در نتیجه، پوست تحریک و ملتهب شده و بثورات‌ پوشک ایجاد شده که باعث ناراحتی نوزادان می گردد. کرم یک مانع بر روی سطح پوست ایجاد کرده و اجازه نمی دهد که محرک های پوستی با پوست تماس پیدا کنند. بنابراین باعث محافظت از پوست در مقابل آسیب بیشتر شده و بهبود سریع تر جوشها تضمین می گردد.

زینک اکسید

حفاظت از آفتاب

اشعه ی ماوراء بنفش خورشید تاثیر مخربی بر سطح پوست می گذارد. قرار گرفتن بیش از حد در معرض خورشید منجر به آفتاب سوختگی ، پیری زودرس پوست، چین و چروک و مشکلات دیگر می گردد. چنین خساراتی می تواند به کمک کرم زینک اکسید پیشگیری گردد. آیا این واقعا به عنوان ضد آفتاب عمل میکند. هنگامی که شما این کرم را بر روی پوست اعمال می کنید، جذب پوست نمی گردد، بلکه بر روی سطح پوست به شکل یک سد محافظتی عمل کرده که می تواند مانع از نفوذ اشعه ی ماوراء بنفش آفتاب به پوست گردد. شما می توانید از این کرم به عنوان یک ضدآفتاب برای نوزادان و کودکان کوچک نیز استفاده کنید.

زینک اکسید

مصارف دیگر

ملاسما یک اختلال پوستی بوده که توسط لکه های قهوه ای تیره بر روی پوست صورت تشخیص داده می شود. استفاده ی منظم کرم زینک تا حد زیادی به تسکین علائم ملاسما کمک می کند. این کرم می تواند برای درمان اگزما نیز استفاده شود که یک اثر آرام بخش بر التهاب و تحریک پوست دارد. صدمات پوستی جزئی مانند بریدگی ها،  سوختگی ها یا خراش ها نیز می تواند با زینک اکسید درمان گردد.

زینک اکسید
 

نحوه ی استفاده از کرم زینک اکسید

کرم زینک اکسید تنها برای مصرف موضعی استفاده می شود. قبل از این که کرم را بر روی پوست خود استفاده کنید، دست و صورت خود را به طور کامل بشویید. برچسپ روی کرم را به منظور بررسی هر گونه دستورالعمل بخوانید. سپس کرم را به میزان زیادی بر روی پوست خود اعمال کنید.

هنگامی که این کرم را برای بیماری های پوستی مصرف می کنید، مطمئن شوید که قسمت آسیب دیده ی پوست به طور کامل با این کرم پوشیده شده باشد. سپس دستهای خود را بشویید. با این حال، اگر شما از این کرم برای بریدگی ها و سوختگی ها استفاده می کنید، از یک باند زخم استفاده کنید. در حالی که از این کرم بر روی صورت خود استفاده می کنید، مراقب باشید که به چشم، دهان و بینی شما تماس پیدا نکند.

زینک اکسید

اگر این کرم را برای بثورات‌ پوشک استفاده می کنید، بهتر است یک بار با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید. شما میتوانید این کرم را در بسیاری از زمانها بر روی بثورات‌ پوشک استفاده کنید. به صورت ایده آل، شما باید آن را هنگامی که پوشک را عوض میکنید، استفاده کنید.
هیچ گونه عوارض جانبی شناخته شده ای در رابطه با کرم زینک اکسید وجود ندارد. این کرم برای همه ی انواع پوست ها مناسب می باشد. تاکنون، هیچ شواهدی یافت نشده که نشان دهد این کرم با داروهای دیگر تداخل دارد. با این حال، اگر فرد به روی یا هر گونه جزء شیمیایی دیگر کرم آلرژی دارد، ممکن است احساس سوزش و خارش در فرد ایجاد گردد. اگر شما هر گونه از این واکنش ها را مشاهده کردید، استفاده از این کرم را بلافاصله متوقف کنید و با پزشک در این باره صحبت کنید.

زینک اکسید

فواید پماد زینک اکسید

1- حفاظت از پوست در برابر اشعه ماورای بنفش (UV)

زینک اکسید، کم ضررترین ماده در کرم های ضد آفتاب است که از پوست در برابر اثرات مضر اشعه ماورای بنفش محافظت می کند.

وقتی اشعه ماورای بنفش نور خورشید به پوست نفوذ می کند، بافت را تخریب می کند، سرعت پیرشدن پوست را افزایش می دهد و پوست را خشک می کند. همچنین خطر بروز سرطان پوست را افزایش می دهد.کرم های ضدآفتابی که دارای زینک اکسید هستند، از نفوذ اشعه ماورای بنفش به پوست و تخریب سلولی آن جلوگیری می کنند.

زینک اکساید

۲- درمان آسیب های پوستی

زینک اکسید اثرات درمانی نیز روی پوست دارد و باعث بهبود زخم می شود. همچنین مشکلات ناشی از آفتاب سوختگی و خشکی پوست را کم می کند.
تحقیقات نشان داده است زخم های پوستی در کسانی که دچار کمبود روی هستند، دیرتر بهبود می یابند.
طریقه مصرف پماد زینک اکساید بدین صورت است که وقتی پماد زینک اکسید روی محل زخم مالیده می شود، باعث می گردد بدن دارای مقدار زیادی روی گردد که برای ترمیم سلول های پوستی لازم است. همچنین پماد زینک اکساید زخم را مرطوب و تمیز نگه می دارد.

زینک اکساید

 

عوارض شایع و جدی استفاده از پماد زینک اکسید

واکنش های آلرژی، خارش، ورم صورت یا دست ها، سوزش یا ورم دهان، گلو، قفسه سینه، ایجاد مشکلات در تنفس

پماد زینک اکساید برای بهبود ناراحتی های پوستی تجویز می گردد، اما در استفاده از آن همواره باید احتیاط نمایید و برای نوزادان حتما قبل از استفاده باید با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید.

توصیه های دارویی زینک اکساید 

۱- از تماس دارو با چشم‌ها باید خودداری شود. ۲- در صورتی که زخم مورد نظر عمیق باشد یا سوختگی شدید وجود داشته باشد، به پزشک باید مراجعه گردد. ۳- دارو باید نیم ساعت قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، به طور یکنواخت روی پوست مالیده شود.

زینک اکسید

 

آیا این مطلب مفید بود؟ 86
avatar

نرگس گلی

1398/01/26

عالی ترین پماد برای رفع جا جوشه.. راضیم ازش

پاسخ دادن

avatar

پروانه

1398/02/04

من تقریبا۶ماهه که ازاین پماد بعنوان ضد آفتاب استفاده میکنم.خیلی ازش راضی هستم.درضمن باعث کم رنگ شدن لکه ها ی روی صورتم شده.

پاسخ دادن

avatar

محدثه

1398/02/10

بهترین پماد برای رفع جای جوش...روشن کننده پوست...عاااالیه..راضیم ازش

پاسخ دادن

avatar

نگار

1398/02/16

تتراسایکلین هم برای جای جوش عالیه

پاسخ دادن

avatar

سولماز

1398/02/24

من میزنم زیر بغلم اصلا بو نمیده ولی نمیدونم عایا مضره این کار یا خیر

پاسخ دادن

پاسخ به: سولماز
avatar

Tania

1398/03/02

نه مضر نیس چون عرق میکنی فقط بوش نمیاد

پاسخ دادن

پاسخ به: سولماز
avatar

رضوان

1398/03/04

بسیار مضره برای زیر بهل و باعث متورم شدن غدد لنفاوی زیر بغل میشخ،پیشنهاد میکنم به هیچ وجه برای زیربغل استفاده نکنید

پاسخ دادن

پاسخ به: سولماز
avatar

فاطمه

1398/03/06

اره خیلی بده من ی مدت میزدم زیر بغلم ی غده دراومده بود اصلا نزن

پاسخ دادن

پاسخ به: پروانه
avatar

زهرا

1398/03/06

داروخونه شکلای مختلفی داشت .از کجا بفهمم کدومه؟

پاسخ دادن

avatar

فاطمه

1398/03/09

بنظرتون باعث دراومدن جوش روی سینه میشه اگه روی سینه بزنیم این پماد رو؟

پاسخ دادن

پاسخ به: فاطمه
avatar

مهوار

1398/03/20

من خیلی وقته میزنم خیلی خوبه و مشکلی هم نداره.ولی الان ترسیدم

پاسخ دادن

پاسخ به: نرگس گلی
avatar

آسیه

1398/03/26

من صورتم چربه....جوش میزنه....زینک استفاده کنم برا صورتم خوب میشه؟

پاسخ دادن

avatar

مجید

1398/03/29

بعد از زدن پماد دو تاقاشق هم بخورید خوبه

پاسخ دادن

avatar

اکرم

1398/04/14

واقعابرای رفع جای سوختگی عالیه عالیییییی

پاسخ دادن

avatar

rahil

1398/04/15

تیرگی بعضی از قاط پا رو هم ازبین میبره؟

پاسخ دادن

پاسخ به: نرگس گلی
avatar

خامووش

1398/04/15

چطور استفاده کردی؟

پاسخ دادن

avatar

مانا

1398/04/18

سلام من جای جوش دارم آیا کرم زینک اونو درمان میکنه

پاسخ دادن

avatar

هانيه

1398/04/18

خيلي عاااالي يه حرف نداره

پاسخ دادن

پاسخ به: سولماز
avatar

eli

1398/04/23

عزیزم اصلا برای زیر بغل مناسب نیست باعث بسته شدن غدد عرق میشه که خیلی دردناکه من خودم یه مدت استفاده کردم درد شدیدی رو توی زیربغلام احساس میکردم اما رفتم دکتر و با دارو تونستم بهتر بشم بهت توصیه میکنم که استفاده نکنی

پاسخ دادن

پاسخ به: هانيه
avatar

ملی

1398/04/23

وقتیزینک و میزنیم زیربغل دیگه نیازی نیست مام بزنیم؟؟

پاسخ دادن

avatar

امیر رضا

1398/04/23

واقعا خوبه؟

پاسخ دادن

avatar

نازي

1398/04/25

بهترين ضد آفتاب براي صورت در هر شرايطيه

پاسخ دادن

پاسخ به: eli
avatar

elahe

1398/04/25

من استفاده کردم و الان غدد لنفاوی زیر بغلم انقدر درد میکنه و ورم کرده ک دستمو نمیتونم تکون بدم، دکتر بهتون گفت چه دارویی مصرف کنید تا خوب بشه ؟؟/

پاسخ دادن

avatar

niloofar

1398/04/25

سلام منم چند وقتیه استفاده میکردم برای زیر بغل ولی چند روزه زیربغلم یه ورم کوچیک زده درد میکنه خیلی میترسم و نگرانم چه درمانی داره ؟

پاسخ دادن

پاسخ به: مجید
avatar

یاسی

1398/04/26

چی بخوریم😮

پاسخ دادن

پاسخ به: فاطمه
avatar

بله بر

1398/04/26

برای من هم پیش اومده دو بار زدم زیر بغلم حالت جوش زیر پوستی که کمی درد داره شده دیگه نزنید

پاسخ دادن

پاسخ به: مجید
avatar

Sf

1398/05/01

😰😰😰

پاسخ دادن

پاسخ به: elahe
avatar

Mahi

1398/05/03

توصيه ميكنم ب پزشك مراجعه كني چون خودمم اينطوري شدم تو گوگل چيزي سرچ نكن همه چيزاي نگران كننده ميگه برا من جوش زير پوستي بود

پاسخ دادن

avatar

Mahi

1398/05/03

سلام بچه ها خواهش ميكنم چيزي تو گوگل برا مريضي سرچ نكنين من يه هفته زير بغلم ورم كرده بود توگوگل از مريضي هاي خطرناك ميگفت منم واقعا ميترسيدم ب پزشك مراجعه كنين برا من جوش هاي زيرپوستي بود

پاسخ دادن

avatar

جک

1398/05/15

کلوبتازول+ان ان استفاده کنید برای عفونتها خارش وعرق سوز و سوختگیها

پاسخ دادن

avatar

Shima

1398/05/19

سلام جوش زیر پوستی رو لطفا جدی بگیرید

پاسخ دادن

avatar

پرستو

1398/05/20

برای تیرگی گردن و کشاله ران خوبه یا بد من از امروز شروع کردن ازش استفاده کنم‌اگه بده بگید

پاسخ دادن

پاسخ به: مجید
avatar

مریم

1398/05/21

چقدتو بامزه ای!!! مسخره

پاسخ دادن

پاسخ به: مجید
avatar

صابری

1398/05/30

:):):):):):)

پاسخ دادن

avatar

فرشته

1398/06/06

واااای به هیچ عنوان برای زیر بغل نزنین حدودا یماه استفاده کردم با فاصله ولی سه روزه غده لنفاوی زیر بغلم عفونت کرده درد شدید دارم اصلا برای زیر بغل استفاده نکنید لطفا رعایت کنید

پاسخ دادن

avatar

زهرا

1398/06/07

من یک ساله بعد از هرسری حموم رفتن برای زیربغل استفاده میکنم و تا به حال مشکلی نداشتمو راضی بودم نمیدونم چرا این اتفاق افتاده واستون

پاسخ دادن

avatar

شیرین

1398/06/11

سلام من هم 3سال از زینک استفاده میکردم ولی تازگی ها یعنی حدود 6ماه جوشهای زیر پوستی خیلی دردناک درمیاد ومیره بعد از چند روز دوباره میزنه لطفا استفاده نکنید

پاسخ دادن

avatar

مریم

1398/06/14

سلام من هم یک مدت استفاد ه کردم خوبه

پاسخ دادن

avatar

مریمم

1398/06/17

من لیزر مو انجام میدم و دکترم میگه رفتی خکنه چندبار زینک بزن زیر بغلت...الان چیکار کنم بزنم یا نه؟

پاسخ دادن

avatar

elham

1398/06/17

الان دقیقا بزنیم یا نه

پاسخ دادن

پاسخ به: پرستو
avatar

رضا

1398/06/22

مشکلی ندارد

پاسخ دادن

پاسخ به: فرشته
avatar

نیلوفر

1398/07/04

توروخدابگید چه دارویی خوردید خوب شدید

پاسخ دادن

avatar

پریسان

1398/07/22

زینک اکاید شرکت مینو بگیرید فقط خلی خوبه

پاسخ دادن

پاسخ به: مریمم
avatar

محیا

1398/08/20

منم 4روز استفاده میکنم هم زیر بغل هم جای حساس دیگه نمیدونم خوب بشه یا نه

پاسخ دادن

avatar

زهرا

1398/09/06

میشه بعد از اینکه زینک به صورت مالیدیم برای رفع سفیدی کرم پودر رنگ پوست استفاده کنیم؟؟؟

پاسخ دادن

پاسخ به: زهرا
avatar

باران

1398/09/08

من برای صورتم استفاده میکنم تا سفیدشم

پاسخ دادن

پاسخ به: زهرا
avatar

منم حدوددوسه سالهببزیربزیرببابزیربزیربباستتزییرببستت

1398/09/09

منم حدوددوسه ساله دارم برای زیر بغل استفاده میکنم هیچ مشکلی نداشته برام

پاسخ دادن

پاسخ به: سولماز
avatar

محدثه

1398/09/11

بله من شنیدم باعث التهاب و بسته شدن غدد لنفاوی میشه البته در طولانی مدت

پاسخ دادن

پاسخ به: سولماز
avatar

مریم

1398/09/22

صددرصد مضره برای زیر بغل.. شدیدا دچار التهاب و توده میشن غدد لنفاوی زیر بغل... من خودم بعده ی سال استفاده درگیر دارو و دکترم و تنها دلیلش هم استفاده از پماد زینک اکساید بود بعده حمام برای جلوگیری از بوی بد عرق.

پاسخ دادن

avatar

فاطمه

1398/10/04

آیا برای لک صورت خوب هست یانه

پاسخ دادن

avatar

فاطی

1398/10/04

واویلا🤦‍♀️پس بگوایناازکجامیان😩تقصیرزینک بوده من نمیدونستم؟؟خیلی خوبه اصلابوعرق نمیگیری ولی یه مدت اینقدردردداشت زیربغلم وداغووون شدم نمیدونستم ازچیه دکترم گفت تیغ استفاده نکن بهش نگفتم زینک میزنم...خوآخه چیکارکنم بهترین راهه اصلابونمیده زیربغلم😢

پاسخ دادن

پاسخ به: فاطی
avatar

Sahar

1398/10/16

از زاج سفید استفاده کن،پودرش کن بلافاصله بعد از دوش گرفتن بزن زیر بغلت،ضد تعریقه و به مرور زمان پوست رو روشن میکنه

پاسخ دادن

پاسخ به: فاطی
avatar

Sahar

1398/10/16

زاج سفید،پودرش کن بلافاصله بعد از دوش گرفتن بزن زیر بغلت،ضد تعریقه،به مرور زمان هم پوست رو روشن میکنه

پاسخ دادن

پاسخ به: سولماز
avatar

علی

1398/10/19

برای زیر بغل خوب نییت باعث عفونت غدد لنفاوی زیربغل میشه

پاسخ دادن

avatar

fatemeh

1398/10/19

من برای لیزر موهای زائدم رفتم دکتر پیشنهاد دکتر بود که از این پماد بعنوان خنک کننده و جلوگیری از سوختگی و اینا استفاده کنم تا الان که خداروشکر نتیجه ی بدی نداده . چند سالی میشه از زاج برای بوی بد زیر بغل و تعرق استفاده میکنم و نتیجه اش مثبت بوده.

پاسخ دادن

پاسخ به: مریمم
avatar

احسان

1398/10/20

بزن

پاسخ دادن

avatar

عصمت

1398/10/20

با سلام به همگی من تازه میخواستم برای زیربغل استفاده کنم ترسیدم خیلی ممنون دوستان

پاسخ دادن

پاسخ به: احسان
avatar

عصمت

1398/10/20

ترسیدم

پاسخ دادن

avatar

کیمیا

1398/10/22

سلام دوستان گوش کنید پودر زاج سفید و فیروزه ترکیبش بهترین برای زیر بغل وزینگ اکسید برای تیرگی مناطق خصوصی

پاسخ دادن

avatar

بیژن

1398/10/25

بالاخره استفاده کنیم برای زیر بغل یا نه؟

پاسخ دادن

avatar

هانیه

1398/10/27

زینک اکساید عالی برای رفع بوی بد عرق زیر بغل و ...است استفاده می کنم بعد حمام و هیچ عرق و بوی بدی تجربه نکردم.

پاسخ دادن

پاسخ به: فاطمه
avatar

پریسا

1398/11/13

وای اره قبول دارم مال منم همینجور شد ی مدت استفاده کردم خدایی من جفت زیر بغلام شروع کرد ب توده زدن اونم دردناک براهمین دوباره شروع کردم ب زدن ولی اومدم بخونم ببینم کسی هم مث من بوده یا ن ک دیدم اره پس مضر استفاده نکنیم

پاسخ دادن

avatar

کیان

1398/11/18

منم الان ۲روزه استفاده میکنم خیلی راضی ام پس دیگ نزنم واسه زیر بغل

پاسخ دادن

avatar

ارمیا

1398/11/20

من برای زیر بغلم استفاده میکنم ،هروقت میرم باشگاه عالیییی بود که ،تا الانم خطری برام نداشته

پاسخ دادن

پاسخ به: زهرا
avatar

م

1398/11/23

منم استفاده ميکنم يک ساله برازير بغلم مشکلي هم ندارم

پاسخ دادن

avatar

محمدی

1398/12/01

سلام منم میخام از پماد زینک اکسید استفاده کنم برای جای جوش دفعه اوله ایا واقعا خوب میشه خیلی رنج میبرم همه جای جوشها رو صورتم مونده وشکمم

پاسخ دادن

avatar

نرگس

1398/12/01

سلام به همگی تورو خدا هرکسی زینک برا لکه های صورتش زده ونتیجه گرفته بگه من خیلی اذیت شدم برا لکه هام دارم چهار روزه استفاده میکنم ادامه بدم

پاسخ دادن

avatar

نگار

1399/01/13

ببینید دوستان نمیشه گفت که زینک برای زیر بغل صددرصد خوب یا بد هست،چون روی هر فرد متفاوت جواب میده و بعضی ها حساسیت پیدا میکنن و بعضی افراد هم کاملا راضی هستن؛پس خودتون امتحان کنید اگر مشکلی نداشتید که هیچی ولی اگر دیدید که باعث حساسیت میشه مصرفش رو قطع کنید.

پاسخ دادن

avatar

فاطمه

1399/01/19

مامصرف میکنیم خیلی عالیه.کاش زودترمیفهمیدیم.البته اکساید مینو.

پاسخ دادن

avatar

سارا

1399/02/06

من چند روزه براي جاي جوش هاي صورت و كمرم استفاده واقعا نتيجه داده و كم رنگ شده ، راضي ام

پاسخ دادن

avatar

مریم

1399/02/28

من اززاج استفاده کردم زیر بغلم تیره شده حالا از دوستم شنیدم برای تیرگی خوبه استفاده کنم یانه؟؟؟

پاسخ دادن

avatar

زهرا

1399/02/28

من امروز اپیلاسیون بودم و برای رفع تیرگی ناحیه حساس از این پماد استفاده میکنم....امیدوارم جواب بگیرم ازش.

پاسخ دادن

avatar

سهیلا

1399/02/31

برای بوی بد زیر بغل بعد از حمام سرکه سیب بزن طبیعی و عالی

پاسخ دادن

avatar

ارغوان

1399/02/31

سلام میخام استفاده کنم امیدوارم خوب باشه زینک

پاسخ دادن

پاسخ به: نگار
avatar

امیر

1399/03/06

اره منهم قبول دارم اثراتش بروی هرشخص متفاوته بستگی به سیستماتیک ساختاری بدن انسان داره به بدن یکی میسازه به بدن شخص دیگری ممکنه نسازه هرکس از دریچه دید خودش نظرمیده

پاسخ دادن

پاسخ به: eli
avatar

پگاه

1399/03/06

دکتر بهتون چی دادن؟ منم همینطور شدم ☹

پاسخ دادن

پاسخ به: شیرین
avatar

مهدیه

1399/03/07

یعنی برای صورت استفاده کردین؟

پاسخ دادن

پاسخ به: باران
avatar

یگانه

1399/03/08

عزیزدلم ادم هر چیزیو ب صورتش نمیزنع ک شما بهترع ی کاری کنی میوه ای ک میخوریو پوستشو بزاری روصورتت خیلی عالیع بعدشم برع سفیدی پوست باید لایع برداری شع اینا فایدع ندارن ممکنع تاثیرژو ببینی ولی بعد یمدت ممکنع ب بافت صورتت اسیب برسونع بهترع ک استفاه نکنی

پاسخ دادن

پاسخ به: fatemeh
avatar

Dli

1399/03/10

زاج چی هست؟کجا بگیریم؟

پاسخ دادن

avatar

فاطمه

1399/03/15

من استفاده کردم زیر بغلم تاول زده چی استفاده کنم

پاسخ دادن

avatar

مریم

1399/03/19

من خودم از زینک اکساید برای جای یه زخم استفاده میکنم الان سه روزه و تاثیرش خیلی تحسین برانگیزه منتهی میخواستم بدونم که آیا جای لکه رو هم از بین میبره؟

پاسخ دادن

avatar

دکتر رادمهر شفیقی

1399/03/19

دوستان از زینک اکساید به هیچ وجه برای زیر بغل استفاده نکنید چونکه دلیل پزشکی هم داره. علت:زیر بغل محل مناسبی برای رشد باکتری ها میباشد و اینکه عرق هم بوی بدی میده به خاطر تخریب این باکتری ها هست شما با استفاده از زینک اکساید محل رو ملتهب تر میکنید و اینکه بدن برای مقابله مجبور میشه غدد و اندام های لنفاوی رو فعال تر کنه و علت تورم و درد هم همینه

پاسخ دادن

پاسخ به: مریمم
avatar

گلی

1399/03/26

درسته

پاسخ دادن

avatar

فرفری

1399/04/10

من و همسرم مدتی از اکسد زنگ برای زیر بغل استفاده کردم و در رفع بوی عرق بسیار بسیار عالی بود ولی زیر بغل هردومون دچار التهاب ها و جوش های دردناک شد.حتی همسرم بدلیل درد شدید که نمیتونست دستش رو تکون بده به دکتر مراجعه کرد و چرک خشک کن استفاده کرد ولی فکر میکرد بخاطر تیغ الوده بوده. الان که نظرات دوستان رو خوندم متوجه شدم خیلیا با این مشکل روبرو شدند.

پاسخ دادن

avatar

pari1357@gmail.com

1399/04/24

واااای من یکمدته برای زیر بغل کشاله ران یا حتی صورتم استفاده میکنم.برای عرق سوزی روی صورت ک عالیه.ولی زیربغلو نمیدونستم.تاحالام چیزی نشده.یعنی نزنم؟

پاسخ دادن

avatar

رضوان

1399/05/21

پس برای بوی عرق چه چیزیوپیشنهادمیکنین ؟

پاسخ دادن

avatar

مینا

1399/06/10

سلام،دوستان درست میگن منم برای زیر بغل استفاده کردم متورم و دردناک شده خیلی خطرناکه، زیر بغل به خاطر غده ها جای حساس و خطرناکیه لطفا کسی برای زیر بغل استفاده نکنه،گفتم تحربمو به دوستان بگم تا کس دیگه ای دچار عوارض این پماد برای زیر بغل نشه

پاسخ دادن

پاسخ به: مینا
avatar

غمگینم

1399/06/18

سلام منم زینک استفاده کردم درسته جوشای دردناکی در میاد استفاده نکنید

پاسخ دادن

پاسخ به: مجید
avatar

یعنی چی بخورید؟؟از کی تا حالا پماد خوراکی شده؟

1399/06/30

من چندین جا خوندم که زدن زینک زیر بغل باعث رشد غده میشه

پاسخ دادن

avatar

ناهید

1399/06/31

منم برای زیر بغل استفاده کردم بعد یه مدت دچار مشکل شدم

پاسخ دادن

avatar

نفس

1399/08/03

تروخدازیربغل استفاده نکنید. یکماهه استفاده کردم،درد بدی داره. تابحال اینجورنبودم.واسه صورت ولک عالیه.ولی زیربغل نه. زیربغلم ورم کرده دوروزه،ودرد خیلی بدی داره.

پاسخ دادن

نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید