کاربردهای کرم زینک اکسید برای زیر بغل

زینک اکسید

زینک اکسید (zinc oxide) یا اکسید روی یا اکسید دو زنگ، یک ماده پودری شکل سفید رنگ است که در ساخت مواد آرایشی به کار می رود. این ماده غیر قابل حل در آب است، ولی در محیط اسیدی حل می شود. زینک اکسید به دلیل آثار ضد چربی پوست و منعکس کننده اشعه ماورای بنفش ، در ترکیب کرم های ضد آفتاب نیز استفاده میشود.

مصارف کرم زینک اکسید

از آن جا که روی یک جزء طبیعی سلول های پوست می باشد، هنگامی که این کرم به کار برده می شود، مواد مغذی به آسانی جذب پوست می گردد. به همین دلیل، کرم زینک اکسید می تواند برای درمان تعدادی از بیماری های پوستی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین کرم زینک اسید باعث حفاظت از سطح پوست از اشکال مختلف آسیب ها می گردد.

فواید پماد زینک اکسید

1- حفاظت از پوست در برابر اشعه ماورای بنفش (UV)

زینک اکسید، کم ضررترین ماده در کرم های ضد آفتاب است که از پوست در برابر اثرات مضر اشعه ماورای بنفش محافظت می کند.

وقتی اشعه ماورای بنفش نور خورشید به پوست نفوذ می کند، بافت را تخریب می کند، سرعت پیرشدن پوست را افزایش می دهد و پوست را خشک می کند. همچنین خطر بروز سرطان پوست را افزایش می دهد.کرم های ضدآفتابی که دارای زینک اکسید هستند، از نفوذ اشعه ماورای بنفش به پوست و تخریب سلولی آن جلوگیری می کنند.

زینک اکساید

۲- درمان آسیب های پوستی

زینک اکسید اثرات درمانی نیز روی پوست دارد و باعث بهبود زخم می شود. همچنین مشکلات ناشی از آفتاب سوختگی و خشکی پوست را کم می کند.
تحقیقات نشان داده است زخم های پوستی در کسانی که دچار کمبود روی هستند، دیرتر بهبود می یابند.
طریقه مصرف پماد زینک اکساید بدین صورت است که وقتی پماد زینک اکسید روی محل زخم مالیده می شود، باعث می گردد بدن دارای مقدار زیادی روی گردد که برای ترمیم سلول های پوستی لازم است. همچنین پماد زینک اکساید زخم را مرطوب و تمیز نگه می دارد.

زینک اکساید

عوارض شایع و جدی استفاده از پماد زینک اکسید

واکنش های آلرژی، خارش، ورم صورت یا دست ها، سوزش یا ورم دهان، گلو، قفسه سینه، ایجاد مشکلات در تنفس

پماد زینک اکساید برای بهبود ناراحتی های پوستی تجویز می گردد، اما در استفاده از آن همواره باید احتیاط نمایید و برای نوزادان حتما قبل از استفاده باید با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید.

avatar

نرگس گلی

1398/01/26

عالی ترین پماد برای رفع جا جوشه.. راضیم ازش

پاسخ دادن

avatar

پروانه

1398/02/04

من تقریبا۶ماهه که ازاین پماد بعنوان ضد آفتاب استفاده میکنم.خیلی ازش راضی هستم.درضمن باعث کم رنگ شدن لکه ها ی روی صورتم شده.

پاسخ دادن

avatar

محدثه

1398/02/10

بهترین پماد برای رفع جای جوش...روشن کننده پوست...عاااالیه..راضیم ازش

پاسخ دادن

avatar

نگار

1398/02/16

تتراسایکلین هم برای جای جوش عالیه

پاسخ دادن

avatar

سولماز

1398/02/24

من میزنم زیر بغلم اصلا بو نمیده ولی نمیدونم عایا مضره این کار یا خیر

پاسخ دادن

نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید