پوریا رحیمی سام متولد بهمن 1361 در هشتگرد، بازیگر است. وی دانش آموخته رشته هنر است که فعالیت های هنری خود را با بازی در تئاتر آغاز کرده است و در سال 1391 اولین فیلم سینمایی خود با نام از جنوب شرقی به کارگردانی آیدا پناهنده اجره کرده است و بازیگری حرفه ای در مقابل دوربین سینما را تجربه کرده است. جالب است بدانید که پوریا رحیمی سام در تئاتر بازیگر نام آشنایی است که تجربه کارگردانی به صورت حرفه ای دارد و حالا در تلویزیون نیز تدریس می کند. پوریا رحیمی سام در هشتگرد استان البرز نیز بزرگ شده است و پیش از ورود به دانشگاه نیز در گروه تئاتر مهرداد کوروش، اصول تئاتر را فرا گرفت و در دانشگاه رشته کارگردانی را برگزید. در ادامه به بررسی کامل بیوگرافی پوریا رحیمی سام می پردازیم.

پوریا رحیمی سام

پوریا رحیمی سام

پوریا رحیمی سام

پوریا رحیمی سام

پوریا رحیمی سام الگوی بازیگری خود را حسن معجونی معرفی کرده است و گفته که دیدن وی در صحنه چه به عنوان بازیگر و چه در مقام کارگردان، برای او لذت بخش است. البته وی به عنوان بازیگر در کنار حسن معجونی نقش ایفا کرده است. معروفیت پوریا رحیمی سام به علت حضور او به عنوان نقش اول در فیلم سینمایی احتمال باران اسیدی است که البته وی این روز ها علاوه بر بازی در فیلم های سینمایی بر روی صحنه تئاتر مشغول است. پوریا رحیمی سام گفته است که درگیری در بازیگری و کارگردانی سبب شده است تا وی زمان رسیدگی به زندگی شخصی نداشته باشد و همچنان مجرد باشد. وی برای اولین بار در سال 96 و با بازی در سریال نجوا تجربه جدی در تلوزیون به دست آورده است و شهرت او بسیار بیشتر از قبل شده است و سامانی در نجوا در واقع نقش وی در این سریال به شمار می رود.

پوریا رحیمی سام

پوریا رحیمی سام

رحیمی سام در نجوا بود که به شهرت رسید و پس از آن رحیمی سام هم اکنون در برنامه فیلم کوتاه شبکه مستند در بخش آموزش حضور دارد. او تئاتر را بسیار ارزشمند می داند و در سال های اخیر در نمایش هایی مثل پینوکیا کار شهره سلطانی و در کنار محمد نادری و محمد صادق ملک در نقش روباه مکار به ایفای نقش پرداخت و در نمایش رئالیستی و موفق آخرین نامه مهرداد کوروش نیا حضور موثری داشته که موفق به جلب نظر بسیاری از افراد در حوزه هنر و تئاتر شده است.

پوریا رحیمی سام

پوریا رحیمی سام

کارگردانی تئاتر

نمایش سین گاف به عنوان یک کار رئالیستی شناخته می شود که کارگردانی آن به عهده پوریا رحیمی سام بوده و نوشته کیمیا کاظمی است. ایده اولیه این نمایش بر پایه کشتار سگ ها در شیراز شکل گرفته است و نوعی مرثیه برای موجودات زنده ای می باشد که بدون دلیلی و به علت انسان نبودن کشته می شوند. این داستان در واقع روایت گر کابوس های مرد مهاجری است که شرایط سختی را گذرانده است و از روی اجبار و به نا چار در کشتار سگ ها نقش داشته و عذاب وجدان او را رها نمی کند. میثم راز فر، سایه قاسمی، غزاله توده زعیم و محمد ثقه‌الاسلامی بازیگرانی بودند که در این اثر به ایفای نقش پرداختند و مهران میر باقری آهنگسازی این نمایش را برعهد ه داشت. از جمله فیلم ها و سریال هایی که پوریا رحیمی سام در ان نقش داشته است، حبیب آقا، سریال نجوا، چهارراه استانبول ، اسرافیل، جاده قدیم، بی نامی، کوپال، ناهید، عصر یخبندان، احتمال باران اسیدی ، انروفین، سرمه، از جنوب شرقی، آبروی از دست رفته و ضد گلوله است.

پوریا رحیمی سام

پوریا رحیمی سام

پوریا رحیمی سام

پوریا رحیمی سام

پوریا رحیمی سام

پوریا رحیمی سام

آیا این مطلب مفید بود؟ 5
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید