کابینت در منزل چه جایگاهی دارد

کابینت

در این مطلب در باره ی کابینت ها و طراحی کابینت و اجزای کابینت ها بیشتر آشنا میشوید و جایگاه آن در خانه ایرانی...

نقش کابینت درآشپزخانه

قبل از تهیه کابینت های مورد نیاز خوداز انواع مختلف کابینت آشپزخانه باید بدانیدکه راز استفاده از سانت به سانت فضاهای خالی آشپزخانه چگونه استفاده کنید در فضاهای کوچک یک طراح مناسب برای کابینت ها واستفاده از تمام قسمتهای فضاها از جمله گوشه ها جز نقشه نصب کابینت است. بعضی از کابینت ها به دلیل عمق نامناسبی که دارند نمی توان به راحتی از آنها در آَشپزخانه استفاده کرد در این مورد بهترین روش بکار گیری از کسسوری های همراه با کابینت که کارایی فضایی به نظر غیرمفید می آید.را دو چندان افزایش می دهد.

درطراحی و انتحاب کابینت سلیقه به خرج دهید:

اگر طراحی آشپزخانه راخودتان انجام میدهید باید نهایت سلیقه تان را به کارببرید مثلا از کابینت های چند طبقه یا کابینت های هوایی وزمینی استفاده کنید.
امروزه کابینت از متریال مختلفتی ساخته می شوند وازآنجایی که نور مناسب لازمه ی یک آشپزخانه ایده است. بنابراین سعی کنید درب کابینت ها به گونه ای ساخته شودکه منعکس کننده نور باشدوآن را جذب نکند از طرفی رنگ در زیبایی دکوراسیون اهمیت بسیار مهمی دارد، طراحان رنگ کابینت آشپزخانه را با رنگ دیگر وسایل آن ست می کنند.استفاده از رنگهای متضاد
این مزیت را دارد که برخلاف رنگ ست، وخسته کننده است. درآشپزخانه های کوچک استفاده از آینه روی درب کابینت
یک ترفند است. چکونگه آینه به فضا عمق وسیعی می دهد.و آشپزخانه بزر گ به نظر می رسد.

اجزای اصلی کابینت

1-درب کابینت
2-بدنه کابینت
3-صفحه کابینت
انتخاب کابینت نقش چشمگیری در آشپزخانه دارد. وبه اجزای کابینت باید توجه خاصی داشته باشید.
درب کابینت باید طوری طارحی شده باشد که به آسانی بازوبسته شودودر بدنه کابینت باید به دو مورد اساسی توجه کرداول اینکه جنس بدنه باید بادوام باشد دوم اینکه  لوله های کابینت باید از نوارهای زیبا وجذاب با دکوراسیون آشپزخانه نوار بندی شود.
صفحه کابینت داری بشترین سطح تماس با ظروف آشپزخانه ورطوبت است، وهمین اجزای تشکیل دهنده باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد، صفحات کابینت باید ضد آب باشند ودر این صورت هم اگر

ضد آب باشند

نباید آب روی آن ها ریخته شود.چونکه رطوبت عمر آنها را کم می کند.
آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید