کاربرد های مزوتراپی در لاغری معرفی روشها و معایب ومزایا

مزوتراپی روشی برای لاغری موضعی وایجاد اندام ایده ال است . وجود ناهمواری روی پوست بدن که در اثر چاقی به وجود می آید (وآن را سلولیت می نامند ) اصلا ظاهر زیبایی ندارد با مزوتراپی این مشکل به راحتی قابل درمان است .

شاید شما هم از آن دسته افراد باشید که فقط در ناحیه شکم دچار چربی هستند با مزوتراپی شکم ورعایت اصول تغذیه ای وپیروی از یک برنامه ورزشی مناسب معضل بزرگی شکم خود را برطرف کنید دراین مطلب بیشتر راجع به مزوتراپی شکم ، کاهش وزن با مزوتراپی و درمان سلولیت ،معایب ،مزایا و.... بحث خواهد شد .

مزوتراپی

مزوتراپی

مزوتراپی شکم روشی تقریبا کم خطر برای از بین بردن چربی های ناحیه شکم است . برای لاغری شکم با مزوتراپی پزشک محلولی را که استاندارد خاصی برای آن وجود ندارد وهر پزشک مقدار وروش خاص خودرا برای محلول تزریقی داراست ، به ناحیه شکم تزریق می کند .محلول مورد استفاده به دودسته تقسیم می شود

یک دسته از موادی مانند (عصاره گیاهان و عناصر هومئوپاتیک) به صورت کوکتل های آماده مورد استفاده قرار می گیرد .دسته دوم برحسب تشخیص پزشک داروهایی با هم ترکیب شده وبه نواحی مورد نظر در چندین جلسه تزریق می شود .

در مزوتراپی شکم بیمار نیاز به بیهوشی ندارد . لاغری موضعی با مزوتراپی بیشتر در مناطقی چون، ران ،شکم و بازو ، پهلو وساق ها انجام می شود .اگر رژیم غذایی صحیحی را با مزوتراپی همراه کنید والبته تمام جلسات را پشت سر بگذارید ، نتایج مزوتراپی شکم بسیار حیرت آور خواهد بود وحتما به نتیجه دلخواهتان خواهید رسید .

درمان سلولیت با مزوتراپی

درمان سلولیت با مزوتراپی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا پوستی که دچار این بیماری است نمایی نظیر نمای ” پوست پرتقالی ” و یا نمای ” پنیر کوتاژ ” دارد ، این حالت در موارد شدید سلولیت مشاهده می شود و در موارد ضعیف تر سلولیت تنها با تحت فشار قرار دادن پوست در موضع مبتلا قابل مشاهده است ولی همانطور که قبلا گفتیم در موارد شدید تر این نمای به راحتی از راه دور قابل تشخیص می باشد .

سلولیت به صورت نمای نامنظم و چال افتاده پوست در مناطقی چون ساق و باسن وپشت ران بیشتر دیده می شود که البته احتمال دارد در ناحیه شکم و سینه ها نیزوجود داشته باشد . این مشکل بیشتر درخانم ها دیده می شود و اگرچه در آقایان نادر است ولی مواردی از سلولیت در آنها اتفاق می افتد . نکته جالب این است که سلولیت دربین زنان عمومیت زیادی دارد ودر بین زنان پس از رسیدن به سن بلوغ رخ می دهد

مزوتراپی

مزوتراپی

اگرچه یک بیماری خطرناک قلمداد نمی شود ولی نگرانی وناراحتی فراوانی از نظر زیبایی و اعتماد به نفس برای فرد مبتلا به همراه دارد .

سلولیت با جمع شدن چربی به مقدار زیاد در زیر پوست سبب شده ، پوست به سمت بیرون رانده شود ؛ یکی از دلایل به وجود آمدن سلولیت اختلال در رشته های فیبروز بافت پیوندی یا Fibrous Connective Cords که پوست را به عضلات زیرین متصل نگه می دارند و نیز در بافت چربی بینابینی رخ می دهد .

حال آنکه این رشته ها پوست را به سمت داخل می کشند . وکاربرد های مزوتراپی درمان سلولیت به این صورت است که فرایند درمان طی چند جلسه درمانی ، رخ می دهد و مقادیر مشخصی از داروی مخصوص توسط پزشک و طی تزریق های متعدد با سرنگ های مخصوص در نواحی خاص در موضع سلولیت انجام می گردد ، جلسات عموما بین 6 تا 8 جلسه است و در فاصله زمانی 14 روزه و تا یک ماه انجام می گیرد تکمیل کردن روند درمانی وپشت سر گذاشتن تمام جلسات نقش موثری در بهبودی فرد دارد .

پیکرتراشی با مزو تراپی

پیکر تراشی با مزوتراپی روش غیر تهاجمی بوده که با حداقل احساس درد انجام می گیرد .افرادی وجود دارند که با وجود اضافه وزن قادر به گرفتن رژیم غذایی سخت ویا انجام فعالیت های ورزشی نیستند واین مسائل برای آنها مشکل آفرین شده است لاغری موضعی با مزو تراپی چاره مشکل این افراد خواهد بود،

مزوتراپی

مزوتراپی

البته اشخاصی هم که دوست دارند زودتر به نتیجه برسند واندام ایده الی داشته باشند می توانند از این روش استفاده کنند . در کل می توان گفت روش پیکر تراشی با مزوتراپی برای کسانی که مبتلا به چاقی در پایین تنه خود هستند مناسب تر است . به وسیله پیکر تراشی شما می توانید مثل یک مجسمه ساز قسمت های مختلف بدن را لاغر کرده و به شکل دلخواه درآورید.

در این شیوه درمانی تزریقی که در زیر پوست انجام می شود سبب شکستن سلول های چربی شده بعد تزریق در محل مورد نظر پیوند مولکولی چربی ها در هم می شکند و چربی تجزیه می شود و از حالت جامد به مایع تبدیل می شود و بعد از گذشت چند هفته از تزریق ، ضایعات چربی از طریق سیستم های تصفیه مانند کبد و روده ها خارج می شود .

جالب است بدانید در طول 28 روز بیشتر بیماران نتیجه حاصل از درمان لاغری با مزوتراپی را مشاهده می کنند. (فسفاتیدیل کولین )ماده شیمیای موجود در محلول مزوتراپی است که بسیار بی خطر بوده وبیشتر پزشکان در درمان کلسترول بالا از دوز بالای این ماده استفاده می کنند.در پیکر تراشی با مزوتراپی ناحیه مورد نظر را با مواد بی حس کننده بی حس می کنند و زمان تزریق بیمار درد وسوزش بسیار خفیفی احساس خواهد کرد .

لاغری بازو با مزوتراپی

در روش لاغری بازوها با مزوتراپی می توانید با استفاده تزریق محلول خاص توسط پزشک در زیر پوست بازو چربی های اضافی این ناحیه را که بسیار هم سر سخت هستند از بین ببرید وبه این عمل مزوتراپی بازو گفته می شود .

مزوتراپی

مزوتراپی

به طور معمول مزوتراپی حدود 15 تا 30 دقیقه به طول می انجامد . مزوتراپی بازو برای کسانی مناسب است که بازوها ی شل و افتاده ای دارند افرادی هستند که در اثر افزایش سن ویا تغییرات ناگهانی در وزن دارای بازوهایی بد فرم و نامناسبی هستند مزوتراپی بازو یکی از روش های سریع و بی خطر برای رفع این مشکلات است .

بهترین کاندیدای انجام لاغری بازو با مزوتراپی

1- افرادی که متقاضی انجام این شیوه درمانی هستند بهتر است سن آنها بیش از ۴۰ سال باشد.

2- کسانی که ازپوست شل وافتاده ی بازوی خود رنج می برند .

3- افرادی که سیگارمصرف نمی کنند زیرا نکشیدن سیگار سبب ایجاد نتایج بهتر بعد از عمل خواهد شد .

4- توجه داشته باشید این عمل باید به صورت کاملا واقع بینانه باشد تا ضرری برای سلامتی فرد نداشته باشد .

5- کسانی که به بیماری خاصی مبتلا هستند بهتر است از انجام این شیوه درمانی خودداری کنند .

لاغری ران با مزوتراپی

در روش لاغری ران با مزوتراپی فرد قادر است چربی های انباشته شده در ناحیه ران را حذف کرده وپاهایی خوش فرم وزیبا داشته باشد .لاغری ران با مزوتراپی به شما کمک می کند که اگر حتی با رژیم های سخت نتوانسته اید ران ها را لاغر کنید به هدف خود برسید و چربی های موجود در این ناحیه را کاهش و تا چند اینچ لاغر شوید.

مزوتراپی

مزوتراپی

چربی های قسمت ران بسیاردیر نسبت به رژیم های غذایی واکنش نشان می دهند، ولی با انجام مزوتراپی لاغری ران دیگر سخت نخواهد بود ؛بعد از انجام این عمل بیشتر افراد گزارش می دهند که لباسهایشان بهتر اندازه می شود.

چربی های اضافی بدن بسیاراز نظر وزنی سبک هستند ، بنابراین با انجام مزوتراپی تغییر زیادی در وزن مشاهده نخواهید کرد ، ولی به سایز ایده آل خود می رسید.

فرق مزوتراپی لاغری با لیپوساکشن

فرق مزوتراپی لاغری با لیپوساکشن در این است که مزوتراپی لاغری به اندازه لیپوساکشن تهاجمی نبوده و در آن هیچ شکاف وبرشی بر روی بدن فرد متقاضی صورت نمی گیرد. لیپوساکشن به صورت همیشگی چربی های نواحی شکم، ران ها و کمر را از بین می برد. متخصصان زیبایی این روش را با وارد کردن یک لوله پلاستیکی باریک از طریق یک برش در پوست انجام می دهند.

این لوله به وسیله یک مکش جراحی چربی داخل بدن را مکش می کند. مزوتراپی هزینه کمتری نسبت به لیپوساکشن دارد ولی برای نتیجه بهتر ممکن است فرد تا ده جلسه به تزریق نیاز داشته باشد. لیپوساکشن درحذف چربی ها نتیجه موثر داشته این در حالی است که مزوتراپی احتمال دارد

مزوتراپی

مزوتراپی

در از بین بردن چربی اضافی موثر نباشد ونتیجه در روش های مزوتراپی نسبت به محل انجام، متغیراست پژوهش های چندانی جهت ارزیابی آن صورت نگرفته است.

برای انجام عمل لیپوساکشن فرد باید بیهوش شود هر چند که می توان به نتیجه کار در لیپوساکشن مطوئن بود ولی مدت زمان بهبودی چیزی حدود 6 هفته به طول می انجامد. در لیپوساکشن ممکن است در روند درمان آسیب هایی به عصب ها ورگ های خونی وارد شود ویا حتی احتمال عفونت وایجاد سوختگی وشکل نامناسب پوست نیز می رود .

ضمنا جا دارد بیان کنیم که در مزوتراپی فرد درد بسیار کمتری نسبت به لیپوساکشن تحمل خواهد کرد؛ همچنین زمان بهبودی به طور قابل توجهی سریع تر است .

ماندگاری مزوتراپی

ماندگاری مزوتراپی لاغری دائمی است به خصوص اگر مزوتراپی را با ورزش و تغذیه مناسب همراه کنید . ولی عواملی چون افزایش سن و پیری که به صورت طبیعی روی ظاهر افراد تأثیر می گذارد، می توانند روی اثرات این روش تاثیر گذار باشد . برای کم کردن عوارض این عوامل وماندگاری نتایج مزوتراپی می توانیدبه طور منظم به پزشک مربوطه مراجعه کنید مخصوصا در خصوص مزوتراپی لاغری مراجعه به پزشک توصیه می شود.

نتایج مزوتراپی شکم

زمانی که وزن کاهش پیدا می کند و تغییر شکل بدن با مزوتراپی لاغری به دست می آید، وشکمی تخت وخوش فرم ایجاد می شود ،این نتایج طولانی مدت است. درمان های مزوتراپی از فردی به فرد دیگر، ونسبت به نواحی بدن و، وسعت ناحیه تحت درمان متفاوت است. معمولا جلسات درمانی برای رسیدن به نتایج بهتر 3 تا 5 جلسه ی درمانی که در فواصل 6 تا 8 هفته ای می باشد اما احتمال دارد، درمان های کمتر یا بیشتری مورد نیاز باشد و نتایج مزوتراپی شکم با رعایت یک رژیم غذایی سالم و حداقل 30 دقیقه ورزش در روز بهتر حفظ خواهد شد

معایب لاغری با مزوتراپی

عوارض لاغری شکم با مزوتراپی عبارتند از:

1- درصد موفقیت بسیاردر مزوتراپی متغیر است. ونتیجه حاصل را نمی توان تضمین کرد.احتمال دارد بعضی از افراد هیچ تغییری مشاهده نکنند.

2- برای رسیدن به هدف مورد نظر ممکن است درمان تکرار شود. حتما به این نکته توجه کنید که پس از یک سال یا بیشتر برای تکرار درمان برنامه ریزی کنید.

3- رعایت رژیم غذایی مناسب وفعالیت ورزشی همچنان برای جلوگیری از تأثیرات عکس ضروری است.

4- احتمال به وجود آمدن حساسیت وآلرژی و کبودی، خونریزی، عفونت در محل تزریق وجود دارد .

5- احتمال دارد توده و برآمدگی های دائمی یا نیمه دائمی در ناحیه تحت درمان به وجود آید .

مزایای لاغری با مزوتراپی

1- فرد مدت زمان کوتاهی تحت درمان قرار می گیرد وطول درمان در هر جلسه حدود 15 تا 30 دقیقه است وحداقل درد را احساس خواهد کرد.

2- بیمار قادر است بلافاصله به فعالیت های روزانه خود بپردازد اما به یاد داشته باشید یک هفته از حمام با آب گرم خودداری کنید .

3- مزوتراپی یک روش ایجاد لاغری موضعی است که نیاز به جراحی ندارد .

4- یکی از مزایای مهم این روش این است که به بیهوشی چه موضعی و چه عمومی نیاز ندارد.

5- نسبت به روش لیپوساکشن یا روش های زیبایی برپایه لیپوساکشن از هزینه کمتری برخوردار است .

6- یکی از مزایای ارزشمند آن درمان سلولیت است

7- ممکن است در ناحیه تزریق کبودی و تورم رخ دهد اما جای نگرانی نیست و حداکثر یک هفته از بین خواهد وباید گفت که مزوتراپی برای لاغری زمانی که تحت نظارت پزشک انجام شود از حداقل عوارض جانبی و خطراتبرخوردار است .

در آخر بیان چند نکته ضروری است که :

پیش از از درمان با روش مزوتراپی باید در رابطه با وضعیت جسمانی خود با پزشک مشورت کنید . مسائل مهم مثل مصرف داروهای خاص ، وجود هرگونه حساسیت قبلی یا مشکلات پوستی یا هرگونه سابقه پزشکی مهم باید بیان شود .

مزوتراپی

مزوتراپی

به بیماران مبتلا به بیماری هایی مانند اچ آی وی، هپاتیت، بیماری قلبی یا سرطان این شیوه درمانی توصیه نمی شود.احتمال دارد در قسمت تحت درمان احساس سوزش، التهاب یا خارش خفیف وجود داشته باشد. به دلیل تجزیه چربی امکان گرما و قرمزی موضعی هست اما معمولاً در روز بعد کاهش می یابد پس نگران این مطلب نباشید .

هزینه ی مزوتراپی لاغری بسته به کلینیک، پزشک، ناحیه بدن و تعداد جلسات مورد نیاز شما متفاوت است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید