تاریخ انتشار : 1397/08/03

اجاره کارت سوخت معادل با یارانه دریافتی ماهانه!

کارت سوخت

بازار خرید و فروش کارت سوخت در سایت‌های معاملات اجناس دست دوم بسیار رونق گرفته و این موضوع تأثیر زیادی در قاچاق سوخت دارد.

خرید و فروش‌های مجازی و اینترنتی این روزها در بین اعضای خانواده‌ها رواج بسیار زیادی داشته و به قدری این موضوع افزایش یافته که با یک کلیک کردن در مرور گر ها و جستجوگرها در اینترنت می‌توان کالای مورد نظر خود را در اکثر این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها سفارش داد و خریداری کرد. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که در این سایت‌های خرید و فروش اقلام دست دوم مشاهده می‌شود، معاملات غیرمجاز اعم از کارت سوخت یا کدملی در قالب تخلف پنهان است و به همین علت مسئولین ناظر و قضایی از وجود این تخلف دیر مطلع می‌شوند، در حالی که اگر این کالا در بازار رسمی و به صورت فیزیکی و عینی معامله شود با برخورد سریع‌ عاملان نظارتی مواجه خواهد شد.اجاره کارت سوخت معادل با یارانه دریافتی ماهانه!اجاره کارت سوخت معادل با یارانه دریافتی ماهانه!

بازار کارت سوخت اجاره‌ای داغ شد

طی روزهای گذشته در یکی از سایت‌های معتبر خرید و فروش کالای دست دوم که با بازدیدکنندگان بسیاری روبه‌روست، نسبت به فروش و اجاره کالاهای مالکیتی اقدام شده است. این در حالیست که روزهای قبل از این تخلف، برخی برای کسب در آمدهای غیرمجاز اقدام به فروش کد ملی خود کرده بودند و با برخورد قضایی و هشدارهای جدی این موضوع در این سایت و نرم افزار فروش اینترنتی ممنوع شد.

کارت سوخت

بازار اجاره کارت سوخت

داستان از این قرار است که افراد کارت سوخت خود را به قاچاقچیان شهرهای مرزی اجاره می‌دهند و این افراد به صورت قانونی بنزین را خریداری و به صورت کاملا غیرقانونی آن را از مرزها عبور داده و با سود تقریبا ۹ برابری آن را می‌فروشد. بسیاری از قاچاقچیان سوخت معتقدند اجاره کارت سوخت به علت اینکه هیچ نظارتی بر مالک آن نمی‌شود و مصرف بنزین آن نیز دارای محدودیتی نیست، دردسری برای صاحبان کارت سوخت ایجاد نمی‌کند.

بسیار تأسف بار است که با مصرف بیش از حد بنزین و قاچاق آن، به آن سوی مرزها، شرایط اقتصادی کشور بیش از پیش دچار بحران می‌شود.

هشدار شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در مورد کارت سوخت

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «در پی انتشار برخی اخبار و شایعات مبنی بر خرید و فروش کارت‌های هوشمند سوخت توسط برخی افراد سودجو به اطلاع هموطنان می‌رساند هر نوع خرید و فروش کارت سوخت، غیرقانونی است و در این زمینه با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

کارت سوخت

اجاره کارت سوخت

بر این اساس تأکید می‌شود؛ کارت‌های هوشمند سوخت، فاقد تاریخ انقضا و برای همیشه قابل استفاده است و ضمنا شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هیچ برنامه‌ای برای تعویض و جایگزینی کارت‌های هوشمند سوخت ندارد.در صورتی که تعداد غیرمتعارفی کارت سوخت توسط اشخاص حمل شود، قابل پیگرد قانونی است.»

اجاره اموال مالکیتی نوعی جرم محسوب شده و در خصوص این نوع کالا که میزان استفاده و آمار فروش سوخت در کشور را گزارش می‌دهد، عاملی می‌شود تا آمار سوخت‌های قاچاق شده بیشتر پنهان شود. با صدور بیانیه شرکت پخش فرآورده‌های نفتی به نظر می‌رسد پلیس فتا و سازمان‌های قضایی باید برای اینچنین تخلفات، برنامه ریزی اساسی داشته باشند.

بازدید: 37
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید