رازهای جسدی نارنجی در سطل زباله خیابان  

هفته گذشته  کشف جسد نارنجی در حوالی باقر شهر در یک سطل اشغال خیابانی  چیزی بود که در اخبار حوادث تیتر خورد سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ  در راستای این خبر امروز ، از دستگیری دو برادر به اتهام ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت طلاجات یک خانم در منطقه باقر شهر خبر داد.

این جسد سه شنبه گذشته  در حوالی نیمه شب  عوامل شهرداری کشف شد.

پس از اطلاع رسانی عوامل شهرداری  به پلیس آگاهی و با حضور مأموران کلانتری  در محل، مشخص شد جسد  مزبور ، متعلق به است زنی حدودا ۴۵ ساله که داخل گونی نارنجی رنگ در سطل زباله قرار دارد .

با تأیید خبر اولیه مبنی بر کشف جسد، بلافاصله موضوع به اداره دهم ویژه قتل و تشخیص هویت پلیس آگاهی و همچنین قاضی کشیک دادگاه عمومی و انقلاب کهریزک اعلام شد و پرونده برای شناسایی و دستگیری قاتل یا قاتلان در اختیار پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. در همان بررسی های اولیه مشخص شد این زن بر اثر اصابت ضربات متعدد چاقو به ناحیه شکم، کتف، دست ها و سر به قتل رسیده است.

هم زمان با آغاز تحقیقات برای شناسایی هویت  این جسد نارنجی که در سطل زباله خیابان پیدا شده بود ، در ۳۰ دقیقه بامداد روز چهارشنبه مردی به کلانتری ۱۷۵ مراجعه و اعلام کرد همسرش روز قبل پس از پایان ساعت کار به منزل بازنگشته است.

با توجه به مشخصات و تصاویر ارائه شده از سوی این شخص، مأموران موفق به شناسایی مقتول شدند و هویت جسد کشف شده پس از مراجعه اعضای خانواده مقتول به پزشکی قانونی تأیید شد.

در ادامه کارآگاهان به محل کار مقتول در یک کارگاه خیاطی در نزدیکی محل کشف جسد مراجعه کردند و به تحقیق از همکاران این زن پرداختند. در تحقیق از همکاران مقتول مشخص شد او ساعت ۱۸:۳۰ روز حادثه پس از پایان کار، کارگاه را ترک کرده است.

کارآگاهان هم زمان با انجام تحقیقات میدانی و پلیسی از محل کار و خانواده مقتول، با بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته محدوده کشف جسد نارنجی  موفق به شناسایی تصویری متعلق به دو جوانی شدند که آنها را در حال انتقال گونی نارنجی رنگ به محل کشف جسد نشان می داد.

تحقیقات برای شناسایی هویت این دو جوان آغاز و در همان تحقیقات اولیه مشخص شد آنها، دو برادر به نام های ایوب (۲۵ساله) و امیر (۲۲ساله) هستند که در همان کارگاه خیاطی محل کار مقتول مشغول به کار هستند. کارآگاهان اطلاع پیدا کردند این دو برادر، ساعت ۱۲ روز حادثه با گرفتن مرخصی از کارگاه خارج شدند و فردای روز کشف جسد نیز همچون روال عادی به محل کار خود مراجعه کردند.

کارآگاهان با مراجعه به محل کار این دو برادر، آنها را دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند. دو برادر در تحقیقات اولیه منکر هرگونه جنایت شدند، اما پس از مشاهده تصاویر خود در زمان انتقال جسد به ناچار لب به اعتراف گشودند و صراحتا به ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت طلاجات مقتول اعتراف کردند.

ایوب ضمن اعتراف صریح به ارتکاب جنایت گفت: «من به همراه برادرم امیر، با انگیزه سرقت طلاهای این زن او را با ضربات متعدد چاقو به قتل رساندیم. امیر ابتدا با یک میله به سر مقتول چند ضربه زد و سپس من با ضربات متعدد چاقو او را به قتل رساندم».

امیر نیز ضمن تأیید اظهارات برادرش عنوان کرد: «هنگامی که مقتول با برادرم درگیر شد، من که بسیار ترسیده بودم با یک میله چند ضربه به سر وی زدم. پس از ارتکاب جنایت طلاهای مقتول را داخل یک دستمال گذاشتم و آنها را بالای کابینت خانه قرار دادم».

در ادامه و با توجه به اعتراف صریح متهمان، کارآگاهان به محل زندگی دو برادر در خیابان ۱۵ خرداد رفتند و در بازرسی از منزل آنها چندین حلقه النگو و یک عدد انگشتر متعلق به مقتول را داخل یک پارچه قرمزرنگ کشف کردند.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: متهمان با صدور قرار بازداشت موقت و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید