جشن دویدن گاوهای خشمگین در شهر پامپلونا اسپانیا هر روز صبح ساعت ۸ برگزار می شود و حدود ۵ دقیقه طول می کشد و افراد با دستمال های قرمز گاوهای خشمگین را به تعقیب خودشان دعوت می کنند.

جشن دویدن گاوهای خشمگین

هزاران ماجراجویی که از سراسر دنیا خود را به میدان پلازا کونسیستوریال رسانده‌اند با جشن و پایکوبی خود را آماده می‌کنند تا با فرار کردن از دست گاو‌های خشمگین لذت ببرند. در طول فستیوال سن‌فرمین، شهر پامپلونا از شهری آرام به شهری پرازدحام و پر از گردشگران که از نقاط مختلف جهان برای تماشای فستیوال آمده‌اند، تبدیل می‌شود.

جشن دویدن گاو‌های خشمگین در کوچه‌های باریک شهر، هر روز ساعت ۸ صبح شروع می‌شود و حدود ۵ دقیقه ادامه پیدا می‌کند؛ با افزایش جمعیت بر تعداد افرادی که زیر دست و پای گاو‌ها می‌مانند یا با شاخ گاو مجروح می‌شوند، نیز افزوده می‌شود.

جشن دویدن گاوهای خشمگین

 

مراسم جشن دویدن گاوهای خشمگین در اسپانیا

این افراد با دستمال‌های قرمز رنگ به دست، گاو‌های خشمگین را به تعقیب خود دعوت می‌کنند. فستیوال تاریخی سن فرمین از سال ۱۵۹۱ بصورت سالیانه و از ۶ ژوئیه تا ۱۴ ژوئیه در شهر پامپلونا اسپانیا برگزار می‌شود و میلیون‌ها نفر از نقاط مختلف جهان برای دیدن این آن به اسپانیا سفر می‌کنند.

این فستیوال نه روز طول می‌کشد و در این مدت بیش از پانصد رویداد مختلف برگزار می‌شود، اما نقطه اوج فستیوال مراسم گاوبازی است که معمولا چندین مجروح به جا می‌گذارد. حدود ۳۰۰ پلیس وظیفه حفظ امنیت در طول برگزاری فستیوال را بر عهده دارند. فستیوال سن فرمین نهایتاً با مرگ گاو‌ها به پایان می‌رسد؛ همین موضوع است که باعث مخالفت‌های بسیاری به خصوص در میان گروه‌های طرفدار حیوانات شده است.

گاو خشمگین

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید