این روز ها شاهد افزوده شدن گجت های هوشمندو مختلف در حوزه سلامتی می باشیم که کمپانی های بزرگی نظیر سامسونگ که همواره در جهت تکنولوژی های روز حرکت کرده اند، هم اکنون در این حوزه فعالیت های پیوسته را داشته اند که از جمله گجت های هوشمند  می توان به گجت هوشمند جدید این شرکت یعنی کفش های ورزشی هوشمندش اشاره کرد. پیش از عرضه این کفش ها نیز سامسونگ در پی تضمینی، یک ست گرم کن ورزشی مجهز به سنسور هایی که برای تست سلامتی به کار گرفته می شد، تولید کرد که در المپیک زمستانی نیز برای یک قهرمان آلمانی به کار گرفته شد. 

کفش هوشمند سامسونگ

گجت هوشمند سامسونگ

گجت هوشمند سامسونگ

سامسونگ، این شرکت کره ای مدت هاست که بر روی گجت های هوشمند مرتبط با سلامتی فعالیت دارد و قصد او این است تا گجت های هوشمند را در پوشاک و کفش ورزشی استفاده کند و هم اکنون با توجه به اخبار درز پیدا کرده، به نظر می رسد که این شرکت یک جفت کفش ورزشی مجهز به این نوع گجت را آماده داشته و قصد معرفی و ارائه آن را دارد. این کفش هوشمند می توانند تاثیر قابل توجهی در موفقیت ورزشکاران حرفه ای داشته باشند و بیشتر بازار این نوع از کفش ها مرتبط با قهرمانان ورزشی خواهد بود. سامسونگ به عنوان کمپانی پیرو تکنولوژی های روز به شمار می رود که در حدود 6 ماه پیش درخواست ثبت دو اختراع را به سازمان KIPO داد و این درخواست چند روز پیش بود که به تصویب رسید و با توجه به تصویب این اختراع نشان داده شده است که یکی از این اختراعات در واقع یک جفت کفش کتانی هوشمند به همراه حسگر الکترونیکی می باشد که این حسگر در بخش پاشنه جایگذاری شده است. 

با توجه به اطلاعات درز پیدا کرده، این کفش ها از جنس چرم و مواد مصنوعی می باشد، که با توجه به تصویر با بالا کشیدن گیره ای که بر روی پاشنه آن قرار گرفته است، حسگر فعال می شود و یکی دیگر از راه های فعال کردن این حسگر این است که بخشی که این حسگر در آن قرار گرفته است را باز کرده و حسگر را فعال کنید. برای اندازه گیری فشار به پای دونده از این کفش می توان استفاده کرد و در آن نیز قدم شمار تعبیه شده است که می تواند در استفاده ورزشکاران بسیار تاثیرگذار باشد. در خصوص عرضه این کفش ها به بازار هم چنان زمان مشخصی تایین نشده است و بر اساس گمانه زنی ها می توان گفت که زودتر از آن چه فکرش را بکنید، این کفش هوشمند به بازار عرضه خواهد شد.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید