نکاتی در تربیت بهتر فرزند شما

فرزندان شما در آینده جامعه را می سازند لذا تربیت درست آن ها می تواند در ایجاد جامعه ای بهتر کمک کند که در ادامه برخی نکات تربیتی را بررسی می کنیم.


مهارتهای برخورد با کودکان لوس و ننر!

شما اسباب بازی تمام وقت کودک نیستید. او باید بیاموزد خود را سرگرم کند و ساعاتی را در خلوت خود بگذراند و شما و کارهایتان را رها کند.او باید صبرکردن و انتظار و زحمت کشیدن برای حصول نتیجه را بیاموزد.


بوسیدن کودکان چه فوائدی دارد؟

همه پدر و مادرها عاشق فرزندان‌شان هستند. آنها در محبت کردن و نوازش کودک‌شان کوتاهی نمی‌کنند و بیشتر به خاطر دل خودشان است که به بوسیدن و در آغوش گرفتن فرزندشان از نوزادی علاقه‌مندند.


چند راهکار ساده برای برخورد با لجبازی کودک

اگر احساس می کنید فرزندتان ، لجبازی می کند و نگران آینده و تربیت او هستید ، این مطلب می تواند به شما کمک کند.


پول توجیبی کودکان از چه زمان باید شروع شود؟

برنامه ریزی مناسب برای دادن پول توجیبی به کودکان می تواند تاثیر مستقیمی بر آینده اقتصادی کودک داشته باشد.


راه حل اضطراب جدایی در کودکان چیست؟

کودکانی که از جدا شدن از پدر و مادرشان می ترسند برای رفتن به مدرسه به مشکل بر می خورند و باید نزد روانشناس رفت.


تربیت کودک از بدو تولد، توصیه‌هایی به والدین

شما هم اگر بیشتر از یک فرزند دارید،حتما به این نکته توجه کرده‌اید که حساسیت‌هایی که در فرزند اول داشتید در فرزند دوم ندارید یا با خودتان فکر کرده‌اید که بزرگ‌ کردن فرزند دوم راحت‌تر از فرزند اول بوده است. آنچه مسلم است رفتار والدین با اولین فرزند خود با رفتاری که با فرزندان بعدی دارند، متفاوت است.


چرا نوزادان نباید آب بنوشند؟

بزرگسالان، نیاز بسیاری به نوشیدن آب دارند اما نوزادان این گونه نیستند. بدن نوزادان، به قدر کافی برای مصرف آب رشد نکرده در نتیجه توانایی مصرف حتی چند انس آب را ندارد.


حرف‌زدن با دست باعث شادابی کودکان می‌شود

کودکانی که برای حرف زدن خود از دستان خود استفاده می کنند در ایجاد برقراری ارتباط موفق تر هستن و از اعتماد بنفس خوبی برخوردارند.


درمان بی خوابی در کودکان با این راهکارها

کودکانی که بیخواب هستند یا در هنگام شب بد خواب می شوند حتما دچار مشکلی شده اند و باید مشکل را برطرف کرد.


ریزش موی بچه‌ها؛ چرا و به چه علت؟

دلایل اصلی و متداول دخیل در ریزش مو در کودکان عبارتند از بیماری آلوپسی آره آتا، عفونت قارچی، آلوپسی کششی، تریکوتیلومانیا، تلوژن افلوویوم، مشکلات غده تیروئید، کم خونی، شپش و انگل های پوستی، سوء تغذیه و چند مورد دیگر که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم.


علائم آبله مرغان در کودکان، درمان چیست؟

در بیماری آبله مرغان کودک 24 ساعت قبل ازپیدایش دانه ها، مبتلابه,تب مختصر، درد مختصر شکم، بی‌حالی و بی‌اشتهایی می‌گردد، سپس دانه هاظاهر می‌شوند. در بعضی ازکودکان علائم قبل ازدانه هاآنقدر خفیف است که،مادر و کودک ازآن اطلاع نمی‌یابند.


دل درد کودکان و درمان آن

اگر حال عمومی کودک خوب باشد و استفراغ نمی کند و غذا می خورد ممکن است مربوط به وجود گاز در روده ها و یا یبوست و یا مبتلا به آلرژی غذایی باشد. اگرحال عمومی او خوب نیست و استفراغ می کند و پاهای خود را روی شکم خود می کند، ممکن است علت آن آپاندیسیت، درد ناشی از سنگ کیسه صفرا و یا مجاری ادرار باشد.


علائم استرس چیست؛ این نشانه‌ها را بشناسید

استرس اگر کم یا موقتی باشد بخش طبیعی از زندگی به حساب می‌آید اما اگر این پاسخ روانی شدید شده و موجب مختل شدن فعالیت های روزمره گردد عوارضی در پی داشته و نیازمند درمان می‌باشد.


اضطراب جدایی در کودکان

چسبندگی کودک به والدین یا فردی که وابستگی عاطفی زیادی به او دارد، گریه کردن، مقاومت در برابر جدا شدن، شکایتهای جسمانی مانند تهوع، دل درد، سردرد و ... در زمان جدا شدن از والدین از جمله این علائم هستند.


اضطراب؛ علائم، علل و درمان آن

اضطراب این قدرت را دارد که باعث شود احساس کنید هیچ امیدی ندارید. البته راه درمان آن وجود دارد و می‌توانید از شر آن خلاص شوید اما تنها راه آن این است که باور کنید راه علاجی وجود دارد.


علت کهیر در کودکان چیست؟

کهیر یا اورتیکاریا لکه های متورم، قرمز رنگ و خارش داری هستند که کمتر از یک روز روی بدن ظاهر می شوند. علت کهیر هیستامین است. هیستامین ماده ای شیمیایی در بدن است که از درون رگ ها بیرون می آید و زیر پوست جمع می شود.


علت پیدایش تب کودکان + راههای پایین آوردن تب

بسیاری از والدین تب را موردی خطرناک می‌دانند اما متخصصان معتقدند در خیلی از موارد تب مشکل حادی نیست. متخصص اطفال درباره تب نوزادان و کودکان بیشتر توضیح می‌دهد.


درباره بیماری خروسک در کودکان و راه درمان

خروسک یا کروپ به بیماری گفته می‌‌شود که عامل آن ویروسها هستند و به دلیل التهاب حنجره، نای و برونش ایجاد می‌‌شود. سن شایع خروسک سه ماهگی تا 5 سالگی است و اغلب در سن حدود دو سالگی اتفاق می‌‌افتد.


غذاهای مناسب برای کودکان مبتلا به بیش فعالی

کودکانی که به بیش فعالی مبتلا هستند نباید برخی غذاهای محرک را مصرف نمایند زیرا باعث تحریک بیماری شان می شود.