علل اصلی سکسکه جنین در رحم چیست

سکسکه جنین یکی از فرآیند های طبیعی در رحم است که احساسی به مانند لگد زدن آرام را دارد که پی در پی اتفاق می افتد. در تانما به بررسی علل سکسکه جنین پرداخته شده و روش های برای آرام کردن فرزند شما نیز ارائه شده است لذا با ما همراه باشید.


با عوارض پوستی بارداری آشنا شوید

در دوران بارداری با توجه به این که، پوست شکم بسیار کشیده می شود لذا عوارضی نیز وجود دارد که از جمله عوارض پوستی می توان به جوش، آکنه و خطوط بارداری اشاره کرد که در ادامه به بررسی تمامی مشکلات پوستی بارداری می پردازیم.


عوارض واکسن فلج اطفال تزریقی در کودکان

واکسن فلج اطفال هم به مانند دیگر واکسن ها می تواند اثرات و عوارضی را به دنبال داشته باشد. در این مقاله از تانما قصد داریم به بررسی عوارض واکسن فلج اطفال تزریقی، زمان انجام واکسیناسیون و بررسی کلی این بیماری بپردازیم لذا با ما همراه باشید!


مراقبت های لازم قبل از بارداری

فرزند یکی از نعمت های خداوند است که با ورودش به زندگی هر شخص، نور و امید را به آن می بخشد و زندگی را لذت بخش تر می کند. هر زنی، مادر شدن را دوست دارد و برای آن برنامه ریزی می کند.اگر قصد مادر شدن را دارید، پیشنهاد می کنم این مقاله را حتما بخوانید.


چگونه به طور دائمی جلوگیری از بارداری کنیم؟

استفاده از روش های دائمی برای پیشگیری از بارداری احتمال حاملگی را به حداقل می رساند.


لیستی از مواد غذایی ممنوعه برای زنان باردار

زنان باردار باید در دوران بارداری خیلی مراقب تغذیه خود باشند زیرا مستقیا بر روی جنین شان اثر می گذارد.


مصرف رازیانه در شیردهی، خواص و راه‌های مصرف

می توانید از عرق رازیانه استفاده کنید و مشکلی هم ندارد. اما بازه زمانی خاصی دارد و این طور نیست که تا پایان دو سالگی فرزندتان به طور مداوم از این عرق استفاده کنید. می توانید به مدت 14، 21 و یا 40 روز عرق رازیانه به اندازه یک فنجان به طور روزانه استفاده کنید .


سونوگرافی آنومالی چیست و در کدام هفته از بارداری انجام می شود؟

در سونوگرافی آنومالی، تک تک اعضای حیاتی جنین مثل قلب و مغز و کلیه و معده و ...بررسی میشود تا طبیعی بودنشان تایید شود . در کل هر گونه ناهنجاری را در بدن جنین مشخص میکند. مثلا سوراخهای قلب، بطن های مغز و ... را هم چک میکند.سونوگرافی آنومالی


علائم هفته اول بارداری

پریود نشدن اولین علامت بارداری است که شما را به فکر می اندازد که ببینید باردار هستید یا نه؟ اما قبل از اینکه ببینید پریود شده اید یا نه علائم دیگر از بارداری شما خبر میدهد که اگر این علائم بارداری را داشتید با پریود نشدن بارداری شما قطعی تر میشود.


علائم سقط جنین و دلایل رایج آن

اگر زنی دو بار پشت سر هم سقط داشته باشد ، باید از نظر ژنتیکی و خونی مورد آزمایش واقع شود. این آزمایش ها علل دقیق سقط های او را مشخص خواهد کرد.


چند هفتگی دقیقا قلب جنین تشکیل می شود؟

هنگامی که متوجه می شوید باردار هستید اولین چیزی که خیلی دوست دارید بشنوید صدای ضربان قلب جنین است. صدای جنین در هر بار چکاپ به نظر شما یکسان است اما تغییرات زیادی در آن ایجاد می شود.


16 علامت دختر بودن جنین در دوران بارداری

اگر شما هم دوست دارید دختر داشته باشید، ممکن است بتوانید در دوران بارداری خود جنسیت نوزاد را حدس بزنید. سونوگرافی بهترین راه است اما تنها راه موجود برای دانستن جنسیت جنین نیست. ما در این نوشتار برخی از روش‌های غیر علمی را آماده کرده‌ایم.


علائم حاملگی خارج از رحم و علت آن

بارداری خارج از رحم ممکن است در فاصله‌ی هفته‌ی پنجم تا چهاردهم و خصوصا در هفته‌ی ششم بارداری رخ بدهد، یعنی زمانی که بیشترِ زنان علائم و نشانه‌های بارداری را احساس می‌کنند و دو هفته از آخرین عادت ماهانه‌ی آنها می‌گذرد.


علائم و نشانه های جنین پسر

مطالعات نشان می دهد که ادرار تیره نشان دهنده پسردار شدن و ادرار روشن نشانه دختردار شدن شما است.


دیر بچه‌ دار شدن یکی از مهمترین علل ناباروری

امروزه یکی از مهمترین عامل‌های نازایی در زنان، دیر بچه دار شدن است که براثر ازدواج های دیر هنگام و یا جلوگیری کردن از حاملگی به وجود می آید.


آیا نگاه کردن به ماه گرفتگی برای مادران باردار خطر ناک است

پیرامون ماه گرفتگی و بارداری حرف و حدیث و اما و اگر بسیار وجود دارد اگر شما هم حرف و حدیث های پیرامون ماه گرفتگی و بارداری را شنیده اید و دوست دارید صحت و سقم حرفها و نظر ها را درباره ماه گرفتگی و بارداری و تاثیر ماه گرفتگی بر جنین را بدانید این مطلب از تانما را از دست ندهید


زیبایی در بارداری چقدر خطر دارد؟!

می توانید با کارهای ساده و بدون خطر زیبایی خود را در بارداری حفظ کنید و خطری را متوجه جنین درون شکمتان نکنید.


بهترین تغذیه در دوران بارداری کدام است

تغذیه در دوران بارداری امر کم اهمیتی نیست و بسیاری از مادران باردار همواره به دنبال این هستن تا اصول تغذیه در دوران بارداری را به خوبی بدانند این سوال که تغذیه مناسب در بارداری چیست سوال بسیاری از مادران باردار است در این مطلب ما از اصول تغذیه در دوران بارداری می گوییم با ماهمراه باشید


نشانه های دیابت‌ بارداری را بشناسید

دیابت‌ بارداری از مشکلات شایع زنان باردار در بین هفته  24 و 28  بارداری  است. پزشکان معتقدند که افزایش میزان هورمون جفت در دوران بارداری است که باعث بروز  دیابت‌ بارداری در زنان باردار می شود دیابت‌ بارداری در مدت کوتاهی پس از زایمان از بین می رود.


علائم بارداری چه زمانی ظاهر می شوند

اگر شما هم دیری نیست که تصمیم به بارداری گرفته اید شاید این روزها منتظر علائم بارداری و ظهور نشانه های بارداری باشید اما به راستی از چه زمانی باید در انتظارعلائم بارداری و بروز آنها بود وعلائم بارداری چه هستند؟ در این مطلب ما به این سوالات شما پاسخ می دهیم.