بیماری کاوازاکی چیست و چگونه منتقل می شود + نشانه های بیماری

بیماری کاوازاکی بیماری ای است که دلیل اصلی شیوع آن نامعلوم بوده و بیشتر کودکان زیر پنج سال را درگیر می کند. از طرفی بیماری کاوازاکی را یکی از دلایل بیماری های قلبی در کودکان عنوان می کنند که با تشخیص و درمان سریع می تواند درمان شود و کودک بدون مشکل طولانی مدت از این بیماری رهایی یابد.


آیا کرونا درمان دارویی دارد؟ معرفی داروها+ عملکرد

کرونا یا کووید 19 یک بیماری پر سر و صدا در تمام دنیا شده که همه افراد را به نوعی درگیر خو کرده است. این ویروس مرموز هنوز درمان مشخصی ندارد بنابراین داروهایی که برای بیماران کرونایی به کار می رود قطعی نیست. همچنین هنوز واکسن مشخصی برای کرونا ساخته نشده و همه چیز در حد تحقیقات آزمایشگاهی است.


آداب خرید کردن در روزهای کرونایی | با دقت بخوانید

کرونا را دست کم نگیرید زیرا یک کوتاهی و غفلت ساده می تواند شما و خانواده تان را برای مدت ها درگیر و گرفتار این بیماری کند. ویروس کرونا در همه جای زندگی مردم رسوخ کرده و کمتر جایی را شاید بتوان پیدا کرد که آلوده به این ویروس نباشد. بنابراین برای رفتن به خرید خارج از منزل حتما نکاتی را رعایت کنید.


آداب ورود به منزل در روزهای کرونایی | با دقت بخوانید

کرونا ویروس زندگی عادی و معمول همه ی ما را به چالشی اساسی کشانده است، طوریکه همواره باید نکاتی را هنگام ورد و خروج به منزل رعایت کنیم زیرا در صورت سهل انگاری این ویروس راه نفوذ و سوءاستفاده پیدا می کند. اگر ساعاتی را خارج از منزل هستید، هنگام ورود به خانه چند توصیه بهداشتی را حتما رعایت کنید.


آیا استفاده از سشوار در درمان و پیشگیری از کرونا مؤثر است؟حتما بخوانید

کرونا این موجود ریز کوچک اما مرموز را در جای جای زندگیمان می بینیم و حس می کنیم. همه ی اخبار معطوف به شیوع این ویروس خاص شده است. کرونا یا کووید 19 هنوز درمان خاصی ندارد و همهی درمان ها در حد مطالعات است. اما در این بین شایعاتی در خصوص پیشگیری و درمان این بیماری منتشر شد که یکی از آن ها سشوار بود.


این ویروس از کرونا کشنده تر است | با هانتا ویروس آشنا شوید

هانتا ویروس این روزها مانند کرونا به سر زبان ها افتاده البته میزان ابتلا به این ویروس به اندازه ی کرونا ویروس یا کویود 19 نیست. گفتنیست هانتا ویروس هم علائمی شبیه به کرونا دارد و حتی می تواند کشنده تر و خطرناک تر هم باشد. در ضمن هانتا ویروس هم مانند کرونا هنوز واکسن و درمان مشخصی ندارد.


در روزهای کرونایی چگونه فضای خانه را ضد عفونی کنیم؟

کرونا را نباید یک سرماخوردگی ساده پنداشت زیرا این بیماری با اینکه تشابهاتی با سرماخوردگی دارد اما بسیار مسری است و می تواند جمعیت زیادی را گرفتار کند. بنابراین ضد عفونی کردن محیط های مختلف خصوصا خانه که فرد ساعات زیادی را در آن حضور دارد بسیار مهم است، البته با رعایت اصول ایمنی و بهداشتی لازم.


آیا استفاده از ماسک از ابتلا به کرونا جلوگیری می کند+ نکات مهم استفاده

کرونا یا کووید 19 یک بیماری ویروسی است که گریبان همه کشورها از جمله ایران را گرفته است. این بیماری را نباید مانند یک سرماخوردگی ساده دانست چون بسیار مسری است و می تواند فرد را دچار عوارض ریوی شدید و حتی به ورطه ی مرگ بکشاند. استفاده از ماسک بهداشتی به عنوان راهی برای عدم ابتلا به کرونا توصیه می شود.


دیابت یا مرض قند چیست | انواع + روش درمانی

یکی از بیماری هایی که این روزها بیشتر افراد را درگیر خود کرده است، بیماری قند خون یا دیابت است که بیشتر بر اثر تغذیه نادرست به وجود می آید. البته این بیماری شدیدا ارثی است. برای شناخت بهتر دیابت با ما همراه شوید.


همه چیز درباره درمان ترک های پوست با میکرونیدلینگ

ترک های پوستی در بیشتر پوست ها ، چه زن و چه مرد دیده می شود. بسیار از افراد به دلیل وجود این ترک ها ، اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. برای درمان ترک پوست ، روش های متفاوتی وجود دارد که در این بخش به بررسی روش درمانی با میکرونیدلینگ می پردازیم.


چگونه بفهمیم کرونای خفیف گرفتیم+توصیه‌های مهم

کرونا را یک بیماری جدی بدانید زیرا بسیار مسری است و تا هفته ها می تواند جوانب مختلف زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد. اصلی ترین نشانه های ویروس کرونا، تب، سرفه و تنگی نفس است اما بسیاری از افراد علائم خفیفی دارند که با مراقبت در منزل می توانند از حاد شدن بیماری و انتقال آن پیشگیری کنند.


آلوده ترین وسایل در روزهای کرونایی کدامند ؟

کرونا را جدی بگیرید حتی در کوچکترین بخش های زندگی خود زیرا بی توجهی به این ویروس می تواند تعداد زیادی از افراد را آلوده و حتی به کام مرگ بکشاند. البته ویروس کرونا را می توان با رعایت اصول بهداشت شخصی تا حد زیادی کنترل کرد و از بین برد. با ضدعفونی دست ها و وسایل شخصی می توانید به کرونا مبتلا نشوید.


با وجود کرونا چگونه خانه تکانی کنیم | خانه تکانی به سبک کرونایی

کرونا از آن دست ویروس های مسری و سمج است که مدتیست نه تنها کشور ما بلکه تمام کشورهای دنیا را تحت تاثیر قرار داده و فعلا قصد رفتن ندارد. بنابراین لازم است همه ی ما برای مقابله با کرونا اصول بهداشتی و ایمنی را رعایت کنیم تا گرفتار این ویروس نشویم. این روزها خانه تکانی با کرونا سخت تر و خاص تر شده است.


با 20 دمنوش به جنگ کرونا بروید | حتما بخوانید

کرونا یا کووید 19 بیماری یک مسری است که مدتیست تمام کشورهای دنیا را تحت تاثیر قرار داده و باعث شده مردم به فکر پیشگیری و راه های درمان باشند. در این میان استفاده از داروهای گیاهی و دمنوش ها می تواند بدن را در برابر ویروس ها مقاوم کند و سیستم دفاعی بدن را ایمنی ببخشد.


چگونه خانه را ضد عفونی کنیم | خانه داری به سبک کرونایی

کرونا بیماری پر و صدای این روزهاست که نه تنها در کشور ما بلکه در کل جهان شایع شده است. این ویروس مسری همه ی قسمت های زندگی افراد را تحت تأثیر قرار داده و توصیه های ایمنی خانه داری با کرونا شاید یکی از جدی ترین توصیه ی متخصصان سلامت در این ایام باشد. خصوصا وقتی افراد خود قرنطینگی را انتخاب کنند.


درمان فوری ترک پا با روش های خانگی +15 روش خاص و شگفت انگیز

درمان ترک پا را می توان با روش های مختلفی چون داروهای گیاهی و طب سنتی، انواعکرم های ضد ترک و همچنین روش های خانگی بسیار ساده انجام داد. البته عوامل مختلفی در جواب مثبت و مؤثر گرفتن از هر یک از روش های مذکور تاثیرگذار است اما در بسیاری مواقع، استفاده مرتب از درمان ها نتیجه بخش و مفید است.


آشپزی به سبک کرونایی | توصیه های ایمنی برای آشپزی سالم

کرونا یک بیماری ویروسی بسیار مسری است که با آمدنش همه ی جوانب زندگیمان را تحت تاثیر قرار داده اعم از خرید، نظافت، رفت و آمد وغیره. از این رو یکی از قسمت های مهم زندگی ما آشپزی کردن و پخت و پز در منزل است که اگر نکات ایمنی و بهداشتی را در آشپزی رعایت نکنیم امکان دارد به کرونا مبتلا شویم.


چگونه کرونا خفیف را در خانه درمان کنیم؟

درمان کرونا بسیار مسأله مهمی است زیرا این بیماری ویروسی بسیار مسری است و فرد مبتلا می تواند ناقل و انتقال دهنده این بیماری به نزدیکان و دیگر افراد جامعه باشد. از علائم این بیماری می توان به تب و سرفه و تنگی نفسی شدید اشاره کرد. اگر علائم بیماری خفیف باشد درمان کرونا در منزل توصیه می شود.


با خواص و مضرات خرمالو آشنا شوید+12 خاصیت فوق العاده

خرمالو یکی از میوه های پاییزی است که طرفداران نسبتا کمی دارد اما طعم ان واقعا خوب است. خرمالو اگر گس نباشد، به خوبی به دل می نشیند و در عین حال در کنار طعم خوبش، مزایای زیادی دارد که در این بخش از تانما ، آن ها را بررسی می کنیم.


بهترین کرم ها و لوسیون ها برای درمان ترک پا +معرفی 8 کرم بی نظیر

درمان ترک پا به منظور کاهش خشکی و حفظ زیبایی و طراوت این ناحیه از بدن انجاممی شود. البته برای درمان ترک پا روش های مختلفی را می توان به کار برد اما شاید روش درمان ترک پا با لوسیون ها و کرم ها مخصوص ضد ترک بهترین روش ها باشد. هر چند نتیجه درمان به عمق ترک ها نیز بستگی دارد.