بهترین و موثر ترین روش ها برای غلبه بر نفخ شکم + 20 راهکار موثر

درمان نفخ شکم با راهکارهای خانگی و فوری ، در اغلب موارد نتیجه بخش است. البته افراد در صورت طولانی مدت شدن مشکلات گوارشی به همراه نفخ شکم، بهتر است با پزشک مشورت کنند و درمان های مؤثرتری دریافت کنند تا دچار عوارض جدی نشوند. درمان نفخ به علت بروز آن نیز بستگی دارد و در افراد مختلف متفاوت است.


بیماری سلیاک در کودکان و نوزادان چیست و چه علائم و نشانه هایی دارد ؟

بیماری سلیاک در کودکان یک بیماری تقریبا ارثی است و علائم گوارشی مختلفی در کودک دارد. بیماری سلیاک درمان مشخصی ندارد اما اگر با رژیم غذایی مشخصی جلوی پیشرفت آن در کودک گرفته نشود، می تواند او را به مرور دچار عوارض شدیدی کند. والدین در صورت علائم مشکوک بیماری سلیاک در کودک باید به پزشک مراجعه کنند.


سندرم سوء جذب در کودکان و نوزادان چیست و چه علائم و نشانه هایی دارد؟

سندرم سوء جذب در کودکان و نوزادان یک بیماری چند علامتی و چند علتی است و درمان آن بستگی به علت بروز این سندرم دارد. والدین در صورت داشتن علائم این بیماری در کودک، برای تشخیص دقیق تر و کنترل و درمان به موقع بیماری باید سریعا پزشک را در جریان قرار دهند تا کودک دچار عوارض شدید سندرم سوء جذب نشود.


آیا گرفتگی گوش از علائم کرونا است

علائم کرونا از ابتدای شیوع ان بسیار بیشتر شده است و در افراد مختلف با نشانه هایی خاص بروز می کند. البته نمی توان بروز یک یا چند نشانه را در یک فرد لزوما دلیل ابتلای او به کرونا دانست اما باید نسبت به علائم کرونا هشیار باشیم تا در صورت طولانی نشدن علائم حتما به پزشک مراجعه و تست کرونا بدهیم.


آیا گرفتگی بینی از علائم کرونا است | کارشناسان پاسخ می دهند

علائم کرونا شبا هت هایی با برخی بیماری های دیگر مانند آلرژی های فصلی، آنفلوانزا و سرماخوردگی دارد و افراد امکان دارد این روزها در صورت ابتلا به یکی از نشانه های این بیماری ها، دچار اضطراب شوند که شاید به کرونا ویروس مبتلا شده اند. گرفتگی بینی جزء علائم کروناست و در برخی افراد دیده شده است.


آیا سرگیجه و حالت تهوع از علائم کرونا است | کارشناسان پاسخ می دهند

علائم کرونا در افراد مختلف متفاوت بروز می کند هر چند برخی علائم آن مانند تب، سرفه و خستگی در اکثر افراد شایع است. در میان علائم بیماری کرونا، سرگیجه و حالت تهوع نیز در بسیاری از افراد دیده شده است البته هر سرگیجه و حالت تهوعی نشانه ی کرونا نیست و باید این علائم توسط پزشک بررسی و تشخیص داده شود.


آیا بدن درد از علائم کرونا است | کارشناسان پاسخ می دهند

علائم کرونا در افراد مختلف متفاوت بروز می کند اما با توجه به معاینات بالینی، تب، سرفه و تنگی نفس را جزء علائم اصلی آن عنوان کرده اند. در میان نشانه های کرونا، بدن درد نیز در بسیاری از بیماران دیده شده است البته بدن درد در میان بیماری های دیگر چون سرماخوردگی و انفلوانزا نیز شایع است و باید بررسی شود.


10 روش موثر و عالی برای درمان گرفتگی گوش | حتما بخوانید

گرفتگی گوش یک مشکل و اختلال نسبتا شایع میان افراد است که امکان دارد در هر سنی بروز کند و مدتی فرد را آزار دهد. علت های مختلفی می تواند سبب گرفتگی گوش شود که پزشک با تشخیص دقیق علت گرفتگی، می تواند درمان های لازم را به بیماران توصیه کند. خوشبختانه گرفتگی گوش در اکثر موارد قابل درمان است.


بیماری فارنژیت در کودکان چیست و چه علائم و نشانه هایی دارد ؟

بیماری فارنژیت یک بیماری شایع است که می تواند در اثر ابتلا به بیماری های ویروسی و باکتریایی در بدن فرد ایجاد شود. والدین باید در صورت علائم مشکوک به این بیماری در کودک، سریعا او را تحت نظر پزشک قرار دهند و در کنار تجویزهای درمانی دکتر، مراقبت های لازم را در خانه برای بهبود کودک انجام دهند.


بیماری حصبه در کودکان چیست و چه علائم و نشانه هایی دارد ؟

بیماری حصبه یک بیماری شایع در برخی مناطق گرمسیری و خصوصا مناطقی است که بهداشت به میزان کافی رعایت نمی شود. ازطرفی شیوع این بیماری در کودکان بیشتر است پس باید با رعایت نکات پیشگیرانه خصوصا شست دست ها از ابتلا به بیماری حصبه پیشگیری کرد. پزشکان با تشخیص بموقع حصبه آن را درمان خواهند کرد.


بیماری دیابت در کودکان چیست و چه تفاوتهایی با دیابت بزرگسالان دارد ؟

دیابت کودکان را نباید یک بیماری ساده و بی خطری پنداشت زیرا این بیماری در صورت درمان دیرهنگام می تواند عوارض و خطرات جدی ای برای کودک در آینده داشته باشد. والدین باید حواسشان به حالات و نشانه های دیابت کودکان باشد و در صورت علائم غیر طبیعی حتما پزشک را در جریان قرار دهند و درمان ها را شروع کنند.


بیماری دست، پا و دهان در کودکان چیست و چه علائم و نشانه هایی دارد ؟

بیماری دست، پا و دهان در کودکان شیوع بیشتری دارد خصوصا نوزادان و کودکان زیر 10 سال. والدین در صورت داشتن علائم بیماری دست، پا و دهان در کودک باید مراقبت های لازم را تحت نظر پزشک انجام دهند تا کودک دچار عوارض جدی نشود. البته این بیماری درمان مشخصی ندارد و پیشگیری مهم ترین مساله در این بیماری است.


بیماری SMA در کودکان چیست و چه علائم و نشانه هایی دارد ؟

بیماری SMA یک بیماری ژنتیکی و ارثی است و علائم و عوارض مشخصی دارد که والدین در صورت مشکوک شدن به شرایط غیرعادی کودک باید سریعا پزشک را در جریان قرار داده و کودک تحت نظر و درمان قرار گیرد. بیماری SMA درمان قطعی ندارد و فقط برای حمایت از بیمار، روش های تشخیصی و درمانی به کار می رود.


بیماری آدرنو لکودیستروفی در کودکان چیست و چه علائم و نشانه هایی دارد ؟

بیماری آدرنو لکودیستروفی یک بیماری با منشاء ارثی و ژنتیکی است که علائم و نشانه های خاص خود را دارد . متأسفانه بیماری آدرنو لکودیستروفی درمان قطعی ندارد و فقط پزشکان با تشخیص زودهنگام بیماری، روش های درمانی مختلفی را برای حمایت از این بیماری به کار می گیرند تا وضعیت بیمار بدتر نشود.


چگونه بعد از ابتلا به کرونا به زندگی عادی بازگردیم

بیماری کرونا یک بیماری ویروسی است که این روزها بر سر زبان ها افتاده و زندگی همه ی مردم جهان را دچار اختلال کرده است. این بیماری نشانه های مختلفی دارد و با اینکه درمان قطعی ندارد اما پزشکان یک پروتکل درمانی را برای آن در نظر گرفته اند. البته مراقبت بعد از بهبودی از کرونا نیز بسیار مهم است.


بیماری آتاکسی فردریش چیست و چه علایم و نشانه هایی دارد ؟

بیماری آتاکسی فردریش را نمی توان یک بیماری شایع دانست و از طرق ژنتیک به کودک منتقل شده و در دوران نوجوانی بروز می کند. این بیماری از طریق آزمایشات ژنتیکی قابل پیشگیری و تشخیص است اما درمان قطعی برای آن وجود ندارد و تنها برخی روش های حمایتی برای بیمار در نظر گرفته می شود که شدت بیماری کاهش یابد.


بیماری ویلسون چیست و چه علائم و نشانه هایی دارد ؟

بیماری ویلسون یک بیماری نادر است که به طور ارثی به کودک منتقل می شود. پیشگیری از این بیماری از طریق آزمایشات ژنتیکی امکانپذیر است. پزشکان روش های تشخیص مختلفی را برای این بیماری در نظر میگرند و در صورت ابتلای فرد به بیماری ویلسون، با درمان های مختلف و به موقع، سعی در کنترل آن در بیمار دارند.


بیماری هموکروماتوز در کودکان چیست و چه علائم و نشانه هایی دارد ؟

بیماری هموکروماتوز بیماری شایعی نیست اما امکان دارد از دوران نوزادی در هر فردی بروز کند و مهم ترین علت ابتلا به این بیماری را عوامل ارثی دانسته اند. پزشکان در صورت تشخیص زودهنگام این بیماری می توانند به روش های مختلف آن را درمان کنند و توصیه های غذایی را نیز برای کنترل آن به بیمار پیشنهاد می دهند.


سندرم ری در کودکان چیست و چه علائم و نشانه هایی دارد ؟

سندرم ری یک بیماری نسبتا شایع در بین کودکان است که منشاء اصلی ابتلا به این بیماری را مصرف برخی داروها چون آسپرین می دانند بنابراین مهم ترین روش پیشگیری از این بیماری عدم مصرف آسپرین ذکر شده است. سندرم ری باید خیلی سریع توسط پزشک تشخیص و با روش های درمانی مختلف مورد درمان قرار گیرد.


بیماری گالاکتوزمی در کودکان چیست و چه علائم و نشانه هایی دارد ؟

بیماری گالاکتوزمی یک بیماری ژنتیکی است که امکان دارد از والدین به کودک به ارث برسد. برای پیشگیری از این بیماری باید زوجین قبل از ازدواج و بارداری مشاوره ژنتیک شوند. از طرفی درمان قطعی برای بیماری گالاکتوزمی وجود ندارد و رعایت رژیم غذایی خاص می تواند این بیماری را کنترل و از عوارضش پیشگیری کند.