چگونه با اضافه وزن در سال جدید بجنگیم!

پیشگیری از اضافه وزن یکی از معضلاتی است که بسیاری از افراد در هر سال درگیر آن هستند. برای پیشگیری از چاقی روش های متعددی وجود دارد که در این جا ما موثرترین و آسان ترین روش ها را برای شما معرفی خواهیم کرد.


با عوارض قرص فلوکستین آشنا شوید

قرص فلوکستین یک نوع قرص ضد افسردگی است که برای بیمارانی که به اختلال دو قطبی مبتلا هستند، بیشتر تجویز می گردد. این قرص همانطور که می تواند در روند بهبود شخص موثر باشد، عوارض جانبی را نیز به دنبال دارد که در ادامه به بررسی این عوارض می پردازیم.


علائم سرطان سینه و راه‌های تشخیص آن!

سرطان سینه یکی از شایع ترین سرطان ها می باشد که در صورت تشخیص سریع، شانس درمان موفقیت آمیز بیمار بسیار زیاد می شود. این نوع سرطان از یک سلول آغاز می شود .


عدم درمان به موقع تیروئید چه عواقبی دارد؟

خوشبختانه، اگر بیماری تیروئید زود تشخیص داده شود، درمانش فقط با خوردن قرص خوراکی لووتیروکسین انجام می‌گیرد که بر اساس وزن نوزاد، پزشک مقدار مصرف این قرص را تعیین می‌کند.


پیشگیری از سرطان ریه با انگور

محققان دریافتند مولکول موجود در پوست و دانه انگور موسوم به «رزوراترول» می‌تواند با سرطان ریه مقابله کند.


10 علامت هشدار بیماری آلزایمر

مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران با اشاره به ۱۰ علامت هشدار بیماری آلزایمر گفت: خانواده بیماران مبتلا به آلزایمر نیاز به حمایت مالی و روحی دارند.


چرا باید مراقب ضربه به سر بود؟

محققان بر این باورند که ۶ تا ۲۰ درصد موارد صرع بر اثر ضربه به سر است، بطوریکه تشنج و صرع یکی از شایع­ترین اختلالات پس از ضربه مغزی است.


خون در ادرار نشانه چیست؟

گاهی وجود خون در ادرار قابل مشاهده توسط خود فرد است، ولی برخی اوقات فقط زیر میکروسکوپ قابل دیدن است و بعد از آزمایش ادرار توسط پزشک کشف می‌شود.


علت و درمان درد کف پا چیست؟

درد کف پا ممکن است بر اثر عوامل بسیاری به وجود بیاید در اکثر موارد این درد نشانه آسیب به تاندون ها یا عصب های کف پا می باشد.


از پروتز زانو چه می دانید

پروتز زانو، شما از عمل پروتز زانو چه می دانید ؟ عمل پروتز زانو در واقع به فرآیند تعویض مفصل  زانو گفته می شود که در طی آن به جای زانوی شخص بیمار از پروتز استفاده می شود در این مطلب با تانما همراه شوی تا از پروتز زانو و عمل تعویض مفصل زانو بیشتر بدانید!


هپاتیت B و C در مردان نسبت به زنان شایع تر است

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های گوارش و کبد گیلان گفت: شیوع هپاتیت B و C در مردان بیشتر از زنان است.


علت مبتلا شدن به واریس چیست؟

واریس را به صورت برجسته و متورم شدن و همچنین پیچ در پیچ شدن رگ های اندام تحتانی تعریف می کنند. واریس یک بیماری اندام تحتانی است که خودش را در رگ هایی که خون را به قلب می رسانند نشان می دهد و یک بیماری بسیار رایج می باشد. در آمریکا 30 درصد زنان و 15 درصد مردان دچار بیماری واریس میشوند.


تشخیص 10 بیماری از روی چهره انسان + عکس

صورت شما راز وضعیت داخلی بدن و بیماری های داخلی را برملا می سازد، به صورت خود نگاه کنید و بدانید که کدام بخش بدن شما مشکل دارد.


بیماری های بهار در کمین کودکان

با آمدن فصل بهار کودکان دوست دارند وقت خود را بیشتر در خارج از خانه بگذرانند اما در این میان وجود هوای ناپایدار و حساسیت های فصلی و همین طور میوه های نوبرانه ممکن است مشکلاتی برای کودکان ایجاد کند.


راهکارهای مفید برای نگرفتن سرطان

امروزه درخت بدریخت سرطان در جامعه ایرانی ریشه دوانیده است و در سرتاسر ایران، باغ هایی از این درخت، سر به فلک کشیده اند و در ابتدا ذکر این مطلب را لازم می دانم که اغلب بیماری ها از جمله، سرطان ها را نباید امتحان الهی دانست بلکه نسیان انسانی دانست


چالش اعتیاد در دنیای معتادان تحصیل کرده

جوانان این کشور هر روز در بیشتر در منجلاب اعتیاد فرو میروند و شاید بیکاری و فقر و ناامیدی سر منشا رخداد ناگوار باشد که هر روز چاله های این گودال عمیق تر میشود و جوانان را بیشتر در در خود فرو میبرد. نوشته معتادان تحصیل کرده؛ اعتیاد به قشر تحصیل کرده هم رحم نمیکند.


دلایل سردرد پشت سر و راههای پیشگیری و درمان آن

درد پشت سر مشکلی است که گاهی بر اثر بیخوابی یا استرس دچار آن می شویم. بسیاری از بیماری‌ها و عوامل می‌توانند باعث ایجاد درد در ناحیه پشت سر و گردن شوند


اطلاعات کلیدی در خصوص تب کریمه کنگو و راههای درمان

تب کریمه کنگو یک بیماری ویروسی است که نوعی کنه ی سخت،ناقل آن است و جزو بیماری های مشترک انسان و دام محسوب می شود


درمان سریع سردرد میگرنی

استرس یکی از عوامل مهم در ایجاد میگرن‌ است. این بیماری در ابتدا به صورت سردردهای ناشی از استرس آغاز ‌‌می‌شود،مصرف الکل برخی آدم‌ها را دچار میگرن‌ می‌کند.آلرژی‌ها با ایجاد واکنش زنجیره‌ای در بدن می‌توانند باعث ایجاد میگرن‌ شوند.


روش صحیح تمیزکردن بینی نوزاد با فین گیر یا پوار بینی

بخاطرداشته باشید که بآرامی از فین گیر استفاده نمایید چون استفاده با زور و فشار زیاد باعث ایجاد خونریزی می شود که این امر باعث بسته تر شدن مسیر تنفسی می شود.