علل کاهش لنفوسیت خون چیست|نشانه ها+روش های درمانی

لنفوسیت ها یکی از انواع گلبول های سفید خون هستند و امکان دارد به دلایل مختلفی کاهش یابند. همچنین به کمبود گلبول های سفید خون لکوپنی گفته می شود که در صورت عدم درمان به موقع لکوپنی عوارضی را برای فرد به همراه خواهد داشت. خوشبختانه روش های دارویی و خانگی متعددی برای درمان لکوپونی وجود دارد.


مهم ترین نشانه های ادم مغزی چیست + روش های درمان

ادم مغزی یا تورم مغزی با علائم مختلفی در افراد بروز پیدا می کند و تا حدودی می توان از بروز آن پیشگیری کرد. اگر فردی به دلایل مغزی و غیر مغزی دچار ورم مغزی شد باید سریعا تحت درمان قرار گیرد تا دچار آسیب جدی در آینده نشود. عدم درمان به موقع ادم مغزی فرد را با مشکلات مختلفی روبرو می کند که خطرناک است.


موثرترین روش های درمانی هالوکس والگوس + روش های پیشگیری از بونیون

هالوکس والگوس یک مشکل شایع میان افرادی است که کفش نامناسب می پوشند و اگر کفش خود را تغییر ندهند و روش های اصلاحی را انجام ندهند، پس از مدتی دچار عوارض شدید حرکتی می شوند و شاید کارشان به جراحی هم بکشد. بنابراین اگر دچار علائم هالوکس والگوس هستید حتما تحت نظر پزشک روش های درمانی را پیگیری کنید.


علل پایین بودن ضربان قلب در افراد بالغ چیست + نشانه های برادی کاردی

پایین بودن ضربان قلب یا برادی کاردی به عنوان یک مشکل قلبی شناخته می شود و اگر تداوم داشته باشد و درمان نشود می تواند سلامت و کیفیت زندگی فرد را به طور جدی تهدید کند. بنابراین افراد در صورت داشتن نشانه های پایین بودن ضربان قلب، حتما باید تحت نظر پزشک، تست های تشخیصی ضربان قلب را انجام دهند.


تاندون یا زردپی چیست | انواع آسیب ها + روش های درمان آسیب دیدگی

تاندون ها یا زردپی وظایف بسیار مهمی در بدن انسان ها ایفا می کنند و از جمله کارکرد های مهم تاندون می توان به تسهیل حرکت عضلات و استخوان ها اشاره کرد. هنگامی که فرد به دلایل مختلف دچار آسیب دیدگی یا تاندونیت می شود، باید ضمن تغییر سبک زندگی، تحت نظر پزشک درمان های لازم را دریافت کند.


موثر ترین روش های درمان و تسکین سیاتیک | روش های خانگی و دارویی

درمان سیاتیک اغلب با روش های خانگی و سنتی امکانپذیر است و فقط درصد کمی از افراد مبتلا به سیاتیک نیاز به درمان های جراحی دارند. همچنین سیاتیک در سنین مختلفی بروز پیدا می کند و اصولا شیوه زندگی ناسالم دلیل ایجاد این بیماری است. کنترل و درمان سیاتیک با استراحت، تغذیه سالم و ورزش ممکن است.


علایم بیماری آب مروارید چیست و بهترین روش های درمانی آن کدامند ؟

بیماری آب مروارید یک بیماری شایع در دوران سالمندی است و خوشبختانه امروزه عمل جراحی برای این بیماری چشمی وجود دارد که بسیار در بهبودی آن مؤثر است. بنابراین در صورتی که علائم بیماری آب مروارید را تجربه کردید حتما نزد پزشک بروید تا ضمن آزمایش های تشخیصی، در صورت لزوم جراحی سریعتر صورت گیرد.


مهمترین علل خون دماغ شدن چیست + اقدامات اورژانسی

خون دماغ شدن لزوما نشانه ی یک بیماری جدی و خطرناک نیست و بسیاری افراد مثلا در تابستان یا زمستان دچار این عارضه می شوند. البته برای بررسی دلایل بروز خون دماغ بهتر است با پزشک مشورت کنید تا او ضمن تشخیص بروز آن، روش های درمانی مختلف مانند درمان خانگی، دارویی و گیاهی را به شما معرفی کند؛


فشار خون ریوی چیست و چه نشانه هایی دارد | عوارض +روش های درما

فشار خون ریوی اگر به موقع تشخیص و درمان نشود، می تواند تهدیدی جدی برای زندگی و سلامت یک فرد باشد. بنابراین افرادی که علائم فشار خون ریوی را دارند باید حتما و سریعا برای بررسی های دقیق تر به پزشک مراجعه و با روش های کنترلی و درمانی خانگی و دارویی، از عوارض فشار خون ریوی پیشگیری کنند.


چرا دست هایمان بی حس می شوند | بررسی علل + روش های درمانی

بی حسی دست به دلایل مختلفی در افراد بروز می کند و می تواند یک عارضه ی جدی در برخی افراد باشد. در هر صورت اگر بی حسی دست و مور مور شدن دست هایتان مداوم بود و زیاد طول کشید و با علائم دیگر همراه شد، حتما برای تشخیص و بررسی های بیشتر به پزشک مراجعه کنید تا در آینده دچار عوارض بدتر نشوید.


بهترین و موثرترین روش های درمان کمردرد | انواع+ عوامل ایجاد کننده

انواع کمردرد، درمان های مختص خود را می طلبد و پزشک متخصص بر حسب علل و انواع کمر درد، روش های درمانی مختلف از درمان خانگی تا درمان های دارویی و جراحی را برای تسکین انواع کمردرد تجویز و توصیه می کند. البته بسیاری از کمر دردها از نوع خفیف بوده و با رعایت برخی اصول و تغییر سبک زندگی رفع می شود.


مهمترین نشانه های بیماری صرع چیست | راه های پیشگیری + روش های درمانی

بیماری صرع گاهی از کودکی فرد را درگیر می کند و برای کنترل و پیشگیری از حملات صرع، ضمن به کار بردن روش های خانگی و تغییر سبک زندگی، تحت نظر پزشک با توجه به نوع بیماری صرع، می توان از داروها و روش های درمانی نوین استفاده کرد. بیماری صرع درمان قطعی ندارد اما روش های درمانی متنوعی برایش وجود دارد.


بهترین و سریع ترین روش های درمانی افسردگی | نشانه ها + علل بیماری

درمان افسردگی به نوع آن بستگی دارد و در موارد خفیف می توان با اصلاح تغذیه، ورزش و تغییر سبک زندگی آ ن را برطرف کرد. بسیاری از افراد حداقل چند باری در زندگی با علائم افسردگی مواجه شده اند که با گذشت زمان و درمان های خانگی مشکلشان برطرف شده است. البته درمان افسردگی در برخی افراد باید جدی تر دنبال شود.


نشانه های کمبود گلبول قرمز در خون چیست | علل + عوارض

کمبود گلبول قرمز یا کم خونی به دلایل مختلفی در هر گروه سنی به وجود می آید و علائمی چون خستگی و سرگیجه و سردی دست و پا از نشانه های شایع آن است. برای درمان و کنترل کمبود گلبول قرمز می توانید از روش های ساده خانگی و غذاهای حاوی آهن استفاده کنید و در صورت کم خونی شدید درمان دارویی را دریافت کنید.


مهم ترین نشانه های خشکی چشم کدامند | علل+ روش های درمانی

خشکی چشم یک عارضه ی نسبتا شایع است که می توان با رعایت اصول بهداشتی ساده از بروز آن پیشگیری کرد. افراد در صورت داشتن علائم خشکی چشم می توانند درمان های خانگی و سنتی مختلفی را برای جلوگیری از عوارض آن دنبال کنند، البته اگر خشکی چشم مدت زمان بیشتری طول بکشد، نیاز به تشخیص و معاینات پزشک وجود دارد.


بهترین روش های درمانی بی اختیاری ادرار کدامند | علل + روش های پیشگیری

بی اختیاری ادرار در زنان به دلایلی چون زایمان، بارداری و ساختار فیزیکی بدنشان شیوع بیشتری دارد و می تواند موقتی و گذرا و یا دائمی باشد. البته مردان نیز امکان دارد بی اختیاری ادرار را در طول زندگی خود تجربه کنند. خوشبختانه درمان های خانگی و سنتی زیادی برای بهبود و رفع بی اختیاری ادرار وجود دارد.


مهم ترین دلایل خشکی دهان کدام است |علایم + تشخیص و درمان

خشکی دهان یک مشکل نسبتا شایع است که همه ی افراد حداقل یک بار در زندگی آن را تجربه می کنند. البته قابل ذکر است که احتمال بروز خشکی دهان در برخی افراد بیشتر است و روش های مختلفی برای کنترل آن وجود دارد. توصیه می شود همه ی افراد ضمن رعایت اصول صحیح سبک زندگی، در صورت تشدید خشکی دهان با پزشک مشورت کنند.


نشانه های کمبود گلبول سفید در خون چیست | علل + عوارض

کمبود گلبول سفید در خون به دلایل مختلفی بروز پیدا می کند و افراد می توانند با داشتن یک سبک زندگی صحیح، انجام ورزش منظم و تغذیه سالم از کمبود گلبول سفید پیشگیری کنند. در صورت بروز علائم کمبود گلبول سفید خون می توانید ضمن به کار بردن روش های خانگی و سنتی، تحت نظر پزشک درمان و مشکل خود را کنترل کنید.


بهترین و موثرترین روش های درمانی خار پاشنه | علل + نشانه ها

خار پاشنه یک مشکل دردناک در ناحیه ی پا است و اگر به موقع درمان نشود می تواند در سنین بالاتر، فرد را دچار مشکلات حرکتی جدی تری در راه رفتن کند. بنابراین در صورت داشتن نشانه های خار پاشنه، می توانید با درمان های خانگی و سنتی آن را برطرف و از بروز عوارض شدیدتر آن تا حدودی پیشگیری کنید.


بهترین و موثرترین روش های درمانی زگیل | علل + نشانه ها

زگیل اشکال و انواع متفاوتی دارد و امکان دارد در بخش های مختلف بدن بروز پیدا کند. افراد در صورت داشتن نشانه های زگیل های پوستی باید تحت درمان های سریع و جدی قرار گیرند زیرا زگیل مسری است و اگر در ناحیه ی تناسلی باشد و درمان نشود، می تواند عوارض جدی تری را برای افراد به همراه داشته باشد.