لوزه ها هم باعث بوی دهان می‌شوند

لوزه ها با گذشت زمان و به بلوغ رسیدن افراد بزرگ تر می شود و گاهی در برخی انقدر بزرگ می شود که نیاز به جراحی دارد.


جرم گیری دندان در منزل را با روش های طبیعی انجام دهید

خوردن یک عدد سیب خام با پوست به عنوان دسر سالم ترین گزینه ممکن است که به طور طبیعی دندان هایتان را تمیز می کند.


علت تلخی دهان و توصیه‌هایی برای درمان آن

عفونت دستگاه تنفسی فوقانی، سرما خوردگی، آلرژی و سینوزیت همه میتوانند موجب احتقان مسیر بینی، کاهش حس بویایی یا تلخی دهان شده و در نتیجه توانایی چشیدن طعم‌ها را کاهش دهند.


میوه های خشک ، جدی ترین عامل پوسیدگی دندان

میوه های خشک اثرات درمانی موثر و مفیدی دارند. مغذی هستند و انرژی لازم را برای بدن تامین می کنند. مصرف مواد غذایی طبیعی مانند آجیل و خشکبار ، میوه ها، سبزی ها و غلات در حفظ سلامتی بسیار موثرند.


داشتن دندان هایی زیبا تنها با چند خوراکی

همه دوست داریم دندان هایی سفید داشته باشیم؛ دندان هایی که اعتماد به نفس صحبت کردن و خندیدن بدون واهمه در میان جمع را به ما بدهند. اما چگونه می توان بدون صرف این هزینه ها به چنین خواسته ای رسید؟


درمان دندان درد در طب سنتی

دندان درد که به سراغتان می آید مدام با خود می گویید که ای کاش مسواک و مراقبت از دندان را جدی می گرفتم، اما حالا وقت این فکرها نیست و بهتر است با آنچه در خانه دارید دندان درد را فوری درمان کنید.


درمان دندان درد با چند روش‌ سریع خانگی

شستشوی دهان با نمک دریا و آب گرم به درمان دندان درد کمک می کند. دندان دردی که در اثر ضربه به دندان یا عفونت خفیف ایجاد شود، معمولا خودبه‌خود برطرف می‌شود. برای تسریع این روند می‌توانید از آب گرم و یک قاشق نمک دریایی استفاده کنید. زمانی‌که نمک در آب حل شد، آن را در دهان خود غرغره کنید.


بیماریهای دهان و دندان را بهتر بشناسیم

تمام گروه‌های سنی در معرض پوسیدگی دندان هستند، اما کودکان و سالمندان بیشتر مستعد این بیماری دندان هستند.


چه چیزی باعث حساس شدن دندان می شود؟

جراحات دندانی زمانی اتفاق می افتد که دندان یک ضربه دریافت می کند. دندان ها می توانند شکسته شوند یا از بین بروند.


درمان دندان درد کودکان

گاهی دندان درد یا عفونت می تواند به عنوان یک درد دندان احساس شود. اگر در اثر درد یا عفونت مشکل ایجاد نشده باشد، کودک نیاز به دندانپزشکی دارد. در صورتی که تورم در دهان یا صورت وجود داشته باشد، کودک در آن روز نیاز به مراقبت های پزشکی دارد.


روش‌های تشخیص و درمان آبسه دندان

علل رایج از آبسه های دندانی شدید، پوسیدگی دندان بدون درمان، آسیب دندان، مانند دندان شکسته یا تراشه، و بیماری های لثه مانند گینوییت یا پریودنتیت است. دو علت دیگر بیماری مداوم و عفونت پس از درمان کانال ریشه و پر شدن دندان های آلوده است.


اگر به لثه هایتان مشکوکید این مطلب را بخوانید

چگونه بیماری لثه را تشخیص دهیم؟ شاید این سوالی است که برای خیلی از شما مطرح باشد اگر این روزها حال و روز لثه تان خوب نیست و به لثه هایتان مشکوکید با ما همراه شوید


عوامل از بین برنده دندان را بشناسید

بهداشت دندان:بهداشت خوب عبارت است از مراقبت کامل دندانها که شامل استفاده از مسواک و درست مسواک زدن و خمیر دندان مناسب و همچنین نخ دندان و گاهی دهانشویه  است.