چگونه یک خانه تکانی سلامت داشته باشیم

خانه تکانی از رسوم قدیمی به شمار می رود که از اصلی ترین های آن نیز است چرا که تمیزی و پاکی را به خانه ها می آورد و به عبارتی نمایانگر بهاری شدن خانه هاست. برای نوروز شما باید خانه تکانی سالمی داشته باشید که در ادامه به بررسی فنون آن می پردازیم.


چگونه سبزه عید سبز کنیم

سبزه عید یکی از اصلی ترین رکن های سفره هفت سین است که در زیبا تر کردن سفره شما نقش بسزایی دارد و به شما می تواند کمک کند تا شادابی و طراوت را به سفره هفت سین خود بیاورید. در ادامه می توانید با نحوه سبز کردن سبزه عید آشنا شوید تا برای سال 98 سفره هفت سینی کامل بچینید.


خانه تکانی در کوتاه ترین زمان ممکن

خانه تکانی یکی از سختی های عید به شمار می رود که البته شیرینی بعد از آن نیز به خوبی قابل احساس است چرا که در خانه ای تمیز تر و شیک تر زندگی خواهید کرد. در ادامه برای افرادی که مشغله های زیادی دارند، روش های سریع خانه تکانی آورده شده است.


با فلسفه هفت سین آشنا شوید

از گذشته تا کنون، تمامی ایرانیان سال نوی شمسی را جشن می گیرند و آن را نوروز می نامند که در این روز ها سفره ی هفت سین را پهن کرده که هر یک از اجزای سفره هفت سین نماد چیزیست. با تانما همراه باشید تا با فسلفه سفره هفت سین آشنا شنوید!


نحوه صحیح تمیز کردن اجاق گاز

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه، آشپزخانه است، خانم‌های خانه دار قسمت زیادی از وقت خود را در آن می‌گذرانند و مهم‌ترین دغدغه خاطر آنها نیز تمیز و بهداشتی بودن این بخش از خانه است.


سالم ترین روش تمیز کردن مبلها

تمیز کردن مبل روش خاص خودش را می طلبد و باید باتوجه به نوع جنس مبل و بکار بردن ترفند هایی آن را تمیز کنیم تا مثل روز اول خود شود و برق بزند.


فوت وفنهای استفاده«سالم»ازفریزر

بهتراست مواد غذایی را به تدریج و در فواصل زمانی هر ۱۰ ساعت و یا بیشتر در داخل فریزر قرار داد و از گذاشتن مقدار زیادی غذا در آن واحد در داخل فریزر خودداری کرد.


پاک کردن لکه ها برای همیشه!

ممکن است ما با لکه های مختلفی مواجه شویم که نیاز داشته باشیم پاک کنیم بنابراین باید ترفندهای پاکسازی لکه ها را نیز بلد باشیم تا ان لباس یا پارچه ویا …را مثل روز اولش کنیم.


رمز داشتن خانه‌ای مرتب در چیست؟

زمانی که خانه مرتب و تمیز است خانم خانه احساس سبکی و ارامش میکند و همچنین اعضای خانواده از وجود مادری منظم و خانه ای مرتب لذت میبرند.


دانستنی هایی درباره نحوه درست چیدمان آشپزخانه

چیدمان درست آشپزخانه باعث زیباتر شدن خانه می شود زیاد آشپزخانه قلب خانه است و بیشتر آنها باز هستند و وقتی زیبا چیده شود زیباتر به نظر می رسد


چند ترفند و ابتکار خانه داری در آشپزخانه

با بکار بردن ترفند ها وابتکار خانه داری می توان آشپزخانه و کل خانه را به شکل زیبایی منظم و مرتب نمود و از بودن در خانه لذت کافی برد.


درباره مایعات لباسشویی بیشتر بدانید

در انتخاب مایع لباسشویی برای شستن لباس هایتان باید در نظر بگیرید که جنس لباس شما چیست و چه رنگی می باشد.


نگهداری از مخمل و ابریشم

پارچه مخمل و ابریشم یک از انواع جنس های پارچه است که زیبایی و جلوه خود را دارد کهبا روشی می توان آن را نگهداری نمود.