آتنا اصلانی دختر هفت‌سالهٔ ایرانی اهل پارس‌آباد بود که در ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، توسط اسماعیل رنگرز کودک آزاری و به  قتل  رسید.

شرح ماجرا

آتنا زمان‌هایی که کنار بساط پدرش بود، برای استفاده از دستشویی یا خوردن آب به مغازه رنگرزی که در نزدیکی بساط پدرش بود، می‌رفت. صاحب مغازه مردی ۴۰ ساله بود که آتنا و پدرش را از مدت‌ها قبل می‌شناخت .

با بررسی دوربین‌های مداربسته مشخص شد که آتنا در محدوده مغازه قاتل ناپدید شده‌است. اسماعیل رنگرز در اعترافات خود گفت: «دو سه روزی بود که با دیدن آتنا و طلاهایش وسوسه شده بودم. روز حادثه به مغازه‌ام آمد که آب بخورد و چون کسی آنجا نبود، به طرفش رفتم. خواستم نقشه‌ام را اجرا کنم، اما او شروع کرد به فریاد زدن. برای همین دستم را روی دهانش گذاشتم و وقتی به‌خودم آمدم که دیگر نفس نمی‌کشید. ترسیده بودم و جسدش را داخل ساکی گذاشتم و آن را به پارکینگ بردم و در بشکهٔ پلاستیکی مخفی کردم تا سر فرصت در محلی خلوت رها کنم؛ اما چند روز بعد به‌عنوان مظنون دستگیر شدم و رازم فاش شد.

مراسم خاکسپاری

آتنا در ۲۱ تیر ۱۳۹۶، با حضور اهالی پارس‌آباد مغان به خاک سپرده شد.

واکنش ها

کشتن آتنا واکنش‌های بسیاری در پی داشت.  حسن روحانی رئیس‌جمهور و علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران خواستار رسیدگی فوری به پروندهٔ قتل آتنا شدند. صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه دستور رسیدگی خارج از نوبت پرونده را صادر کرد. علی دایی و  پرویز پرستویی از جمله چهره‌های مختلف ورزشی، هنری و سیاسی بودند که به قتل آتنا واکنش نشان دادند.

مجازات قاتل

در صبحگاه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ قاتل آتنا اصلانی در ملأ عام  اعدام شد.

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید