بیوگرافی آشا محرابی متولد 31 مرداد 1352 در تهران ، بازیگر است

فارغ التحصیل لیساس رشته مترجمی زبان انگلیسی و فوق لیسانس رشته روابط بین الملل می باش دوره فیلمسازی را نیز در کانادا گذرانده است.وی دختر اسماعیل محرابی بازیگر پیشکوست ایرانی میباشد.

دوبله و بازیگری

پس از ورود به رادیو، کار در صحنهٔ تئاتر را در سال ۱۳۷۷ با بازی در نمایش دایره گچی قفقازی به کارگردانی استاد حمید سمندریان در تالار اصلی تئاتر شهر آغاز کرد.بعدها در کسوت بازیگر، نویسنده و کارگردان کار در این حیطه هنری را ادامه داد.آشا محرابی : یک روز دوست عزیزم مرضیه صدرایی به من خبر داد ‌برای دوبله رادیو تست می‌ گیرند و من هم شرکت کردم بعد از چند تست و گذراندن مرحله کار آموزی یکساله وارد کار دوبله شدم.

عکس شخصی آشا محرابی

افشاگری علیه پدر

در واقع نقش پدرم بیشتر بازدارندگی بوده تا حمایت در همان دوران با آقای اسماعیل محرابی قرار گذاشته بودیم که من درسم را بخوانم و او شرایط ورودم به بازیگری را فراهم کند در واقع نوعی قرارداد معنوی بود که من کاملاً روی آن حساب کرده بودم من تمام برنامه های زندگی ام را در آن زمان براساس قراری که با اسماعیل محرابی داشتم تنظیم کردم، ولی زمانی که نوجوان بودم او از ما جدا شد و ترجیح داد زندگی تازه ای را تجربه کندبه این ترتیب قرار ما به هم خورد و دیگر خبری از او نداشتم تا وقتی که در تئاتری بازی می کردم و او برای تماشا آمده بود. وقتی مرا دید خیلی تعجب کرد و گفت نمی دانستم که بازیگر شده ای … شاید اگر همان زمان با آن علاقه و انرژی سراغ بازیگری می رفتم بسیار زودتر از این می توانستم به مقصودم برسم.

عکس شخصی آشا محرابی و  پدرش

فعالیت های کاری آشا محرابی

همزمان با تحصیلات دانشگاهی اش، به کانون هنری مرحوم استاد حمید سمندریان رفت و فارغ التحصیل بازیگری و کارگردانی از کانون استاد سمندریان شد. وی همچنین فارغ التحصیل کارگردانی و فیلمسازی از سینمای جوان است. او دوره فیلمنامه نویسی را هم در کلاس های استاد ناصر تقوایی در آموزشگاه کارنامه گذرانده است. او همچنین فارغ التحصیل فیلمسازی از کانادا نیز هست.

ماجرای خودکشی آشا محرابی

چند سال قبل همزمان با پخش فیلمی به نام تهران من حراج که وی در آن به ایفای نقش می پرداخت , فیلمی که اجازه پخش نگرفت و حتی سازندگان فیلم را جهت ساخت این فیلم مجازت کردند خبر خودکشی آشا محرابی منتشر شد .طبق گفته ها : پس از چند روز بستری شدن در بیمارستان خصوصی، راضی به مصاحبه با خبرنگاران نشد اما خبر خودکشی او را یکی از بستگان نزدیکش تکذیب کرد و اظهار داشت که : آشا فقط چند روزی مریض خواهد بود و نیاز به استراحت دارد و خودکشی نکرده است.

عکس شخصی آشا محرابی

سریالها

آشا محرابی با بازی در مجموعه های تلویزیونی تئاترگونۀ محمد رحمانیان و مخصوصاً مجموعه تلویزیونی مسافرخانه سعادت به بینندگان تلویزیون معرفی شد. مجموعه های تلویزیونی که آشا محرابی در آنها به ایفای نقش پرداخته است، به ترتیب عبارتند از:
آینه
مسافرخانه سعادت
توی گوش سالمم زمزمه کن (۱۳۸۵)
تاوان
مرگ تدریجی یک رؤیا (۸۷-۱۳۸۵)
آشپزباشی (۸۹-۱۳۸۸)
ساختمان ۸۵ (۱۳۸۹)
قلب یخی ( سریال ویدئویی)
سرزمین کهن
مهمانان ویژه
خط

همه چیز آنجاست (۱۳۹۳)
امین(۱۳۹۳–۹۴)
چرخ و فلک-اپیزود باران(۱۳۹۵)

عکس آشا محرابی

فیلم های تلویزیونی آشا محرابی

حبیب

فریدون مهربان است

پنجره ای رو به حیاط

بن بست یلدا

وارونگی

پاشنه بلند

بچه نشو

حدس بزن جه کسی برای عید می آید

مرا بشناس

فیروزه سیاه

آلونک

پلکان

روز یلدا شب جله

جت کات

شاید زود شاید هرگز

روز اردو

کارت به کارت

نیمه روشن

هفت سین

در دنیای من

زمان فرا خواهد رسید

فیلم های سینمایی آشا محرابی

دو لکه ابر (1394)

نیم (1394)

جاده مه آلود (1393)

تهران من حراج (1388)

از رئیس جمهور پاداش نگیرید (1387)

مردی که گیلاسهایش را خورد (1387)

عکسهای آشا محرابی

عکس شخصی آشا محرابی

عکس شخصی آشا محرابی

عکس شخصی آشا محرابی

آیا این مطلب مفید بود؟ 357
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید