استایل شناسی دامن زنانه

شاید برای شما جذاب باشد که بدانید برطبق کدام استایل لباس های خود را خریداری می کنید اگر به لباس های ساده ولی شیک علاقه دارید وتمیزی لباس ومرتب بودن آن برای شما حرف اول را می زند شما ناخواسته پیرو استایل کلاسیک هستید ویا پوشیدن دامن زنانه ی توری وگیپور مشکی شما را به وجد می آورد

دامن زنانه

دامن زنانه

اگر به رنگ مشکی علاقه زیادی دارید واز اکسسوری هایی چون گردنبند توری ویا دستکش توری سیاه استفاده می کنید شاید دانستن در مورد استایل گوتیک برای شما خالی از لطف نباشد . دامن زنانه گزینه ای است که بیشتر خانم ها از آن استفاده می کنند وآیتمی است کاملا زنانه است ، اخیرا بیشتر خانم ها به خصوص در فصل گرما به جای شلوار انواع دامن زنانه را با مانتو خود همراه کرده واستایلی بی نظیر خلق می کنند .ا

دامن زنانه

دامن زنانه

گر جزءآن دسته افراد هستید که طرفدار استایلی کاملا زنانه اید واولین گزینه انتخابی پوشیدن دامن است، با ما باشید تا با استایل های مختلف وچگونگی استفاده از دامن در سبک های پوششی متفاوت آشنا شوید :

انواع دامن زنانه براساس الگو به شرح زیر است :

دامن ساده ، دامن فون ، دامن کلوش ،دامن چین دار ، دامن ترک ، دامن لنگی ، دامن پیلی ، دامن برش دار ....

دامن استایل مینیمال

استایل دامن شناسی در زمینه استفاده از دامن در انواع استایل ها بحث می کند مثلا در ترکیب و دوخت دامن استایل مینمیمال بیشتر از سه رنگ خنثی (سفید ،خاکستری ومشکی ) استفاده می شود که رنگ دامن مورد استفاده در این استایل نیز از این قاعده پیروی می کند

دامن زنانه

دامن زنانه

دامن در استایل مینیمال ساده وبدون تزیین است واستفاده از اکسسوری در استایل مینیمال خیلی کم اتفاق می افتد . بیشتر هنرمندان به دلیل ساده بودن لباس دراین نوع استایل از آن بهره می برند.دامن زنانه دراستایل مینیمال با وجود سادگی متفاوت از دامن در استایل کلاسیک است .

دامن استایل ماکسیمال

ویژگی دامن استایل ماکسیمال این است که از چند رنگ ویا گلدوزی متنوعی با رنگ های زیبایی که کنار هم خودنمایی می کنند تشکیل شده است واستایل ماکسیمال نقطه مقابل استایل مینیمال در استایل شناسی است.

دامن زنانه

دامن زنانه

اگر بخواهیم در دو کلمه خصوصیات این استایل رابررسی کنیم باید ذکر کنیم که شما با پیروی از استایل مینیمال به راحتی به کودک درون خود اجازه ی ظهور می دهید چون در این مدل لباس پوشیدن به راحتی می توانید رنگ های متنوعی کنار هم بپوشید فصول سرد سال فرصتی است برای بکار بردن روش پوشش این استایل رنگارنگ و اگربخواهیم آن را خلاصه کنیم میتوانیم بگوئیم استایلی شلوغ است .
وسادگی در این استایل معنایی ندارد و پر از طرح های شلوغ، رنگ های تند و اکسسوری های زیاد و متنوع است.
از آنجایی که افراد در این استایل راحت هستند که هر چه دلشان میخواهد بپوشند محبوبیت دارد.دامن استایل ماکسیمال را با هر چه که دوست دارید می توانید بپوشید وبر روی آن از اکسسوری چون کمربندهای پر زرق وبرق نیز می توانید استفاده کنید .

دامن بوهو

دامن بوهو مربوط به استایل بوهمیا می باشد که مردمی کوچ نشین هستند و در بخش غربی جمهوری چک زندگی می کنند از ویژگی های مربوط به این استایل الهام گرفتن از طبیعت وبکار بردن گل وگیاه در بافت پارچه است وهمچنین دوخت لباس به صورت آزاد وراحت است واز پارچه های نازک وخنک برای دوخت استفاده می شود .

دامن زنانه

دامن زنانه

دامن بوهو بیشتر دارای رنگهای گرم وشادی مانند قهوه ای ،خردلی ، کرمی ، زرد .... است . دامن بوهو معمولا در این نوع استایل بلند است وطرح دار وبا دوختی تقریبا آزاد که استفاده از آن در تابستان بسیار رواج دارد .

دامن استایل کژوال

دامن استایل کژوال حالت کلاسیک ورسمی ندارد . انواع مختلفی از این سبک پوشش وجود دارد، ولی ویژگی مشترک و مهمی که همه ی کژوال ها دارند این است که شما با آن ها احساسی خوب، سبک و راحت خواهید داشت.

دامن زنانه

دامن زنانه

در استایل کژوال هیچ محدودیتی در استفاده از اکسسوری های زیبا نیست شما از هر مدل دامن که مد نظر دارید با رعایت راحتی ومناسب بودن برای استفاده به عنوان یک تیپ کژوال می توانید بهره ببرید جنس پارچه دامن زنانه در استایل کژوال بسیار اهمیت دارد.

پارچه هایی مانند جین، کتان، پنبه، پارچه های کشباف و… به دلیل مقاومت در برابر شستشو وهمچنین ؛ نرمی آنها وحالت کشی بودن ، انتخاب مناسبی برای پارچه دامن زنانه در این سبک پوشش هستند .

دامن استایل کلاسیک

برای اینکه شما خوش سیلقه بنظر آیید وفراتر از مد وفشن لباس بپوشید می توانید از دامن استایل کلاسیک استفاده کنید .دامن زنانه در استایل کلاسیک باید با پارچه ای کلاسیک دوخته شده باشد که از این قیبل پارچه می توان به پشم ؛ پنبه ،ابریشم اشاره کرد .

دامن زنانه

دامن زنانه

بهتر است برای پوشیدن دامن زنانه در استایل کلاسیک از دامنی با برش ساده استفاده کنید از اکسسوری چندانی نباید در این مدل پوشش استفاده کرد وخانم های بالای سی سال بهتر در بعضی مواقع برای تغییر در پوشش خود وحفظ متانت و وقار از استایل کلاسیک پیروی کنند.

دامن استایل کلاسیک در عین شیکی ساده وزیبا می باشد وبیشتر از رنگ های شتری وسورمه ای ومشکی برای این مدل دامن زنانه استفاده می شود البته باید گفت که اندازه و فیت بودن دامن استایل کلاسیک بسیار مهم است .

دامن استایل کالج

دامن زنانه

دامن زنانه

دامن در استایل کالج ساده است واز پارچه هایی باید برای دوخت این دامن زنانه استفاده شود که چروک نمی شوند . دامن کالج ممکن است از پارچه ای با طرح چهارخانه دوخته شده باشد که شما برای ایجاد توازن کیف وپیراهن خود را ساده وبدون طرح انتخاب کنید

دامن استایل اگزوتیک

دامن استایل اگزوتیک براساس خصوصیات این استایل عجیب است شما آزادید که به همراه این دامن اکسسوری های پرزرق وبرق وپر جنب جوش استفاده کنید . طرح دامن زنانه در استایل اگزوتیک

دامن اگزوتیک

دامن زنانه اگزوتیک

پیچیده وجذاب وحتی بعضی مواقع غیرعادی می باشدواین عجیب بودن از ویژگی های این سبک لباس است .استایل اگزوتیک مجموعه از قطعاتی جسورانه ومرموز وزیورآلاتی خاص که از دور به چشم می آید .

دامن استایل وینتیج

دامن استایل وینتیج یکی از مدل دامن های زنانه جذاب است استایل وینتیج یک استایل قدیمی بشمار می رود این مدل دامن برش وطرح وپارچه خود را از دهه 50 میلادی الهام گرفته است . دامن زنانه در استایل وینتیج به رنگ های پاستیلی زیبایی وجود دارد.

دامن زنانه

دامن زنانه

اگر به دامن های گل گلی ودامن با طرح خال خال علاقه دارید پیشنهاد می کنم ازدامن استایل وینتیج استفاده کنید .بهتر است زمان استفاده ازاستایل وینتیج موها وآرایشتان نیز به سبک دهه 50 و60 میلادی باشد.این سبک پوشش نزد دختران بسیار محبوب است.

دامن زنانه آیتم مهمی در استایل وینتیج بشمار می رود لازم نیست شما پارچه ای قدیمی را برای دوخت این مدل دامن انتخاب کنید می توانید مدل انتخابی از استایل وینتیج را با پارچه های امروزی تطبیق دهید .

دامن استایل رترو

مدل دامن استایل رترو از مدل های نوستالژی بشمار می رود وشباهت زیادی به استایل وینتیج دارد. دامن زنانه با رنگ های پاستیلی وطرح چهارخانه و راه راه در استایل رترو زیاد دیده می شود .

دامن زنانه

دامن زنانه

شما می توانید دامن مناسب این استایل را با بوت سفید ویک بلوز یقه اسکی بپوشید . به کار بردن اکسسوری های آنتیک در استایل رترو رایج است.

دامن استایل تام بوی

دامن در استایل تام بوی : با تصویب حق رای زنان و اولین موج های فمینیسم که برابر بود با اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20، استایل تامبوی به همه جا نفوذ کرد

دامن زنانه

دامن زنانه

با وجود پوششی پسرانه در استایل تام بوی ولی باز هم روحیه و ویژگی دخترانه نیز در آن به نمایش گذاشته می شود . با استایل تامبوی دیگر خبری از لباس های تنگ و بدن نما یا دامن زنانه ای که راه رفتن و نشستن را دشوار می کنند نیست.

ازخصوصیات بارز این استایل راحتی قابل توجه آن است. استایل تامبوی حتی به کسانی که عادت به پوشیدن لباس های تنگ دارند ولی بعضی روزها دوست دارند لباس راحت بپوشند نیز پیشنهاد می شود.اولین نکته در پیروی از استایل تام بوی این است که از پیراهن های مردانه با پارچه هایی چون (جین ؛فلانل ،ویا پیراهن اورشرت ) که یک سایز از اندازه واقعی شما بزرگ تر است ،

استفاده کنید .دامن در استایل تام بوی چندان نقشی ندارد ولی شما می توانید برای ایجاد تغییر یک دامن جین را با پیراهن مدل مردانه جین خود همراه کنید .

دامن استایل آوانگارد

دامن در استایل آوانگارد : واژه آوانگارد به معنی شکستن کلیشه ها و پاگذاشتن به دنیایی جدید و خلاقانه در زمینه های مختلف فشن، میک آپ، طراحی منزل و حتی غذا است. استایل آوانگارد به افرادی که در زمینه مد وفشن جسور وپیشرو هستند اتلاق می شود .

زمانی که لباسی به شکلی خلاق گونه، نامتعارف طراحی می شود( معمولا به شکلی عجیب و غریب)عموما توجه بیشتری از سلبریتی ها و مطبوعات را به خود جلب می کند؛ استایل آوانگارد درواقع استایلی بسیار نوظهور و نوپاست دامن زنانه در این استایل دارای طرحی فراتر از دامن های معمولی است مثلا قوانینی که در دوخت دامن زنانه باید رعایت شود را در استایل آوانگارد مشاهده نخواهید کرد .

دامن زنانه آوانگارد

دامن زنانه آوانگارد

الهام از طبیعت، کوه ها، دریا، دشت و حیوانات در استایل، یکی از موضوعات مورد علاقه ی آوانگارد هاست. به تعبیر منتقدان، این توجه خاص به حیوانات می تواند حاوی پیامی حمایتی باشد.در واقع می توان گفت که استایل آوانگارد بی پرواترین و بی قانون ترین سبک لباس پوشیدن است.

دامن استایل ویمسیکال

دامن استایل ویمسیکال : در این سبک توجه ویژه ای به دامن زنانه ی بلند، پیراهن های دخترانه ی کوتاه و اکسسوری های دست دوز و رنگی شده است . دامن استایل ویمسیکال ، پارچه یی گل گلی، نقطه دار و تو پ توپی به رنگ های شاد وجود دارد .

دامن زنانه ویمیسکال

دامن زنانه ویمیسکال

یکی از آیتم های اصلی سبک ویمسیکال، دامن های کلوش و بلندی ست که در رنگ های شاد و سبکی دخترانه و رنگی طراحی می شوند ، در فصل تابستان می توانید این مدل دامن زنانه را با مانتوهایی به رنگ سفید یا کرمی روشن ترکیب کنید.

دامن استایل کابوی

دامن استایل کابوی : قسمت مهمی از مد غرب را در دهه 1800 استایل کابوی تشکیل می داد . منشا اصلی این استایل به کشور اسپانیا برمی گردد . در آمریکا این سبک پوشش بسیار پر رنگ است . شلوار جین ، پیراهن چهارخانه، کت جیر جزء پوشش اصلی این استایل بشمار می رود شما مجازید از اکسسوری های خاص استایل کابوی مانند کمربندهای چرمی بهره ببرید .

دامن زنانه

دامن زنانه

دامن زنانه چندان کاربردی در سبک کابوی ندارد ولی می توانید بجای پوشیدن شلوار جین از یک دامن جین کوتاه وجذب استفاده کنید ویا دامن چرم کوتاهی که در طرف آن با ریشه هایی زیبا تزیین شده بهره ببرید . استفاده از دستمال کردن نیزدر پوشش کابوی رواج دارد .

دامن استایل پانک

دامن استایل پانک : پانک یکی از مهمترین بخش های موسیقی راک بشمار می رود . دراستایل پانک از تیشرت ها ی متنوع با چاپ های خشن و یا نوشته هایی معنادار ، شلوارهای جین یا چرمی باریک به همراه چکمه های بلند استفاده زیادی می شود. آرایش در این سبک هم نیز تیره می باشد و از سایه ها و لاک های سفید و سیاه استفاده می شود.

انواع تاتو ها در استایل پانک دیده می شود. استایل پانک دارای چند ویژگی ثابت است که لباس در آن گران و تجملی نبوده، ژولیدگی و راحتی نیز بسیار در آن دیده می شود وضمنا شامل نمادهای اعتراضی است . به طور کلی در این سبک پوشش خیلی درگیر دوخت خوب و اتو کشیده بودن لباس نیستند .

دامن زنانه

دامن زنانه

پانک ها می گویند هرچه مد نباشد خوب است و اغلب سراغ لباس های دست دوم و بازیافتی می رفتند وخود با تعمییرودوختن تکه دوزی هایی خاص ویا نقاشی ونوشتن مواردی اعتراض آمیز روی لباس را تزیین می کنند و اکسسوری هایی چون زنجیر، حلقه و... را استفاده می کنند

دامن استایل پانک دامنی است که با گلدوزی وچاپ هایی خاص تزیین شده واین دامن زنانه را با کفش ولباس نظامی همراه می کنند تا اعتراض خود را به جنگ با این نحوه پوشش نشان دهند . دامن کوتاه چرم یا دامن کوتاه چهارخانه اسکاتلندی، از مدل دامن زنانه ای است که در این استایل زیاد دیده می شود .

دامن استایل راکر

دامن استایل راکر : باید توجه کنید که نکته مهم در استایل شناسی این سبک پوشش این است که در تمامی این استایل ها سه آیتم تیشرت های گشاد و قدیمی، شلوار جین و کت چرم همواره استفاده می شود .

هرنوع از موسیقی راک یک استایل راکر منحصر به فرد با ویژگی های مخصوص به خود دارد. رایجترین رنگ مورد استفاده در استایل راکر رنگ مشکی است شما براساس اینکه پیرو کدام نوع از آهنگ های راک هستید می توانید دامن زنانه خود را با روش این استایل ست کنید ضمنا استفاده از دامن چهار خانه کوتاه به همراه کت چرم خالی از لطف نیست .

دامن زنانه

دامن زنانه

دامن استایل هیپ هاپ : سبک پوششی هیپ هاپ نیز با موسیقی به شهرت رسید این خرده فرهنگ به دلیل نشان دادن چهره دیگری از سیاه پوستان شکل گرفت . در محله های فقیرنشین آمریکا در دهه 60 میلادی، بچه های کوچک تر مجبور به پوشیدن لباس های برادران بزرگ تر از خود بودند.

در استایل هیپ هاپ پوشیدن شلوار و تی شرت های چند سایز بزرگ تر از خود به این دلیل رایج است .دامن زنانه در استایل هیپ هاپ اصلا پوشیده نمی شود خانم ها برای پیروی از استایل هیپ هاپ وحفظ ظاهر زنانه خود می توانند از شلوراک وتاپ مناسب این نوع پوشش استفاده کنند واکسسوری هایی چون گوشواره ی حلقه ای وزنجیرهایی کوچک نیز بهره ببرند .

دامن استایل گوتیک

دامن استایل گوتیک ، دامن زنانه ای بلند که پف است و به رنگ سیاه وبا گیپور تزیین شده است می باشد. ظهور استایل گوتیک به قرون ۱۰ تا ۱۴ میلادی برمی گردد. سبک لباس پوشیدن این شاخه از مد ابتدا تحت تاثیر فرهنگ بیزانس بوده است و بسیاری هم ریشه اصلی این سبک را در آداب لباس پوشیدن در عزاداری های عصر ویکتوریا می دانند.

استایل گوتیک در دوران معاصر با موسیقی گوتیک راک پیوند خورده و از دل صحنه موسیقی راک بیرون آمده است.

دامن زنانه گوتیک

دامن زنانه گوتیک

سبک پوششی گوتیک با خصوصیاتی آشکار همچون تاریکی، مرموز بودن و آنتیک بودن معرفی می شود که این تیرگی گاهی به طرز وحشت آوری در لباس و استایل آن ها دیده شده و معمولا گوتیک استایل ها چهره هایی شبیه به هم دارند، پوستی رنگ پریده، موهای مشکی، لب های تیره و لباس هایی سرتاپا سیاه که تمام این ویژگی ها در خرده فرهنگ گوتیک برای زنان و مردان می تواند مشترک

دامن زنانه

دامن زنانه

باشد و مردان حتی از خط چشم و لاک مشکی هم استفاده می کنند.رنگ مشکی از ارکان اصلی این استایل به شمار می رود .

پارچه های محبوب در مد گوتیک شامل مخمل، چرم، گیپور، تور و ساتن می شود که همگی در رنگ مشکی مورد استفاده قرار می گیرند در سبک گوتیک دامن زنانه و پیراهن رایج تر از شلوار است.

آیا این مطلب مفید بود؟ 4
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید