فین گیر نوزاد   از جمله وسایلی است که توصیه می شود برای نوزاد تهیه شود اما روش کار با  فین گیر نوزاد چگونه است و این وسیله به چه کار می آید در تانما از فین گیر نوزاد و روش کار با فین گیر نوزاد  بخوانید.

چگونه می توانیم بینی کودک را تمیز کنیم؟

اغلب والدین فین گیر این وسیله لاستیکی را تهیه می نمایند ولی ممکن است راه صحیح استفاده از آن ندانند. روش صحیح تمیزکردن بینی نوزاد بدین صورت است که برای استفاده ابتدا باید کمی محلول سالین از داوخانه تهیه نمایید یا آنرا درخانه بسازید بدین شکل که ¼ قاشق چایخوری از نمک را با 240 سی سی آب جوشیده ای که سرد شده و به دمای بدن نزدیک است اضافه نمایید. اگرخانگی می سازید آنرا هر روز بسازید و در یک ظرف دربسته نگه دارید.

روش تخلیه بینی نوزاد بدین صورت است که کودک را بخوابانید و چانه او را بالا نگه دارید

با یک قطره چکان یک تا دو قطره سالین (قطره بینی مخصوص کودک برای خشکی مخاط بینی) در هر طرف بریزید

این قطره و فین گیر را 10 تا 15 دقیقه قبل از غذا و خواب استفاده نمایید

سر کودک رابمدت 10 ثانیه درهمین وضعیت اقراردهید

با هر بار استفاده قطره چکان را تمیز کنید

گاهی همین سالین به تنهایی باعث رفع گرفتگی می شود ونیازی به استفاده از پوآر نیست.

عکس پوار بینی

روش صحیح استفاده ازپوآر یا ساکشن بینی :

ابتدا فین گیر را فشاردهید تا هوای آن خارج شود. سپس به آرامی آن راداخل یک سوراخ بینی نمایید. به آرامی ازحالت فشرده خارج کنید تا ترشحات را بکشد. سپس فین گیر را خارج نمایید و آن رامجددا فشاردهید و داخل یک دستمال کاغذی بریزید.

آن را بادستمال تمیز نمایید و برای طرف مقابل استفاده نمایید. اگر هنوزبعداز 10 دقیق راه بینی اش گرفته، دورباره مراحل یادشده را تکرار کنید.

ازاین روش بیش از 3 تا 4 یار استفاده نکنید. استفاده بیش از حد سالین در طولانی مدت با خشکی مخاط بینی می گردد.

بخاطرداشته باشید که بآرامی از روش یادشده استفاده نمایید چون استفاده با زور و فشار زیاد باعث ایجاد خونریزی می شود که این امر باعث بسته تر شدن مسیر تنفسی می شود.

چگونه فین گیر یا پوآر یا ساکشن بینی را تمیز نماییم :

بعد از هر بار استفاده آن را با آب گرم وصابون بشویید. پوآر را در آب صابون فشاردهید بعد آن را بکشید. سپس آنرا چندین بار تکان دهید. بعدازآن چند بار هم با آب پاکیزه شستشو دهید.

آیا این مطلب مفید بود؟ 123
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید