افزایش قد کودکان برای والدین مسئله با اهمیتی است و همواره یکی از دغدغه های والدین چگونگی رشد صحیح فرزندان است . هیچ پدر و مادی وجود ندارد که دوست داشته باشند فرزندشان کوتاه قد شود . بلند شدن قد کودکان تنها مربوط به مسائل ژنتیکی نمی شوند. بیشتر کسانی که قد بلندی ندارند، دلشان می خواهد که فرزندی بلند قد داشته باشد به همین دلیل بچه ها باید در سن رشد از مواد مغذی مفید بهره مند شود. البته ممکن است مصرف مواد غذایی مفید بعد از سنین رشد چند سانتیمتر قد افراد اضافه کند اما بهتر است از همان سنین کودکی به فکر قد و قامت بچه ها باشیم . استفاده از روش تغذیه مناسب برای رشد و نمو و سلامت غدد کودکان بسیار مهم است. این موضوع می تواند باعث بلند تر شدن کودک و رسیدن به پتانسیل قدی شود و اگر کودک برنامه غذایی با کیفیتی نداشته باشد، کوتاه قد می شود و از استانداردهای روز عقب می ماند .

افزایش قد کودکان با دارو

یکی از راههای افزایش قد کودکان با دارو صورت می گیرد . شرکت های تولیدکننده تبلیغاتی ، فروشندگان ، بازاریاب ها و برخی متخصصان که در زمینه تجارت دارو هستند نباید از بی اطلاعی مردم استفاده کنند و با چند جمله به ظاهر صحیح و منطقی خانواده ها را مجبور به پیروی از مقاص تجاری خود کنند. مکمل های غذایی متفاوتی برای کودکان وجود دارد که هم جذاب هستند و حتی برخی از خانواده ها با پرداخت مبلغ قابل توجهی آنها را به خورد کودکان می دهند. برای تهیه مکمل ها نیاز به تجویز پزشک اسن اما بهتر است خانواده ها بدانند تهیه این مواد برای سلامت کودکان ضروری و لازم نمی باشد . فقط دارو زمانی می تواند به کار بیاید که پزشک مورد نظر شما آن را تایید کند . در برخی از شرایط فرزندان شما دچار فقر ویتامین ها و مواد معدنی هستند که در این شرایط باید مکمل های تغذیه ای مصرف شوند .

روش های افزایش قد

روش های افزایش قد

برای تعیین وضعیت سلامت و رشد قدی باید به پزشک مربوطه مراجعه شود تا بتواند بهترین نتیجه را برای شما مشخص نماید . چون کودکان می توانند بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن از طریق خوراکی های مفیددریافت کنند ، بدون اینکه نیازی به مکمل های شیمیایی داشته باشند لذا مکمل ها تنها در زمانی به کار می آید که شخص دچار برخی بیماری ها باشد و نتواند ویتامین های مورد نیاز خود را تامین کند .

افزایش قد کودکان با تغذیه

تقویت افزایش قد کودکان با تغذیه به راحتی امکان پذیر است. در سنین رشد، بچه ها می توانند ویتامین های مورد نیاز بدن خود را از طریق رژیم غذایی دریافت کنند. با توجه به گفته پزشکان استفاده از تخم مرغ در رژیم غذایی افراد، بهترین ماده غذایی برای پیشگیری و درمان عارضه کمبود روی شناخته می شود که تا حدی می تواند مشکل کوتاهی قد کودکان را برطرف کند. عنصر روی در رشد و بلوغ ، سلامت و شادابی پوست مو و ناخن تاثیر قابل توجهی دارد و به همین دلیل کمبود آن می تواند بسیار مشکل ساز باشد. متخصصین معتقد هستند که کمبود روی در روی کودکان در حال حاضر یکی از نگرانی های مسئولان بهداشت است. طبق سفارش سازمان بهداشت جهانی، تخم مرغ شامل ماده معدنی روی است و باید در برنامه غذایی مهدکودک ها و مدارس کودکان گنجانده شود .

روش های افزایش قد فرزند

روش های افزایش قد فرزند

توجه به اینکه علاوه بر کمبود روی ویتامین آ ، آهن کلسیم می تواند در کوتاهی قد کودکان تاثیر گذار باشد لذا باید توجه شود که برای رشد قد نوجوانان مصرف روزانه ۱۵۰ گرم گوشت ، نصف تا یک لیوان حبوبات پخته ، ۲ تا ۳ لیوان شیر و لبنیات دیگر به همراه سبزیجات بسیار توصیه می گردد . برخی از کارشناسان معتقد هستند نوجوانانی که در سنین رشد قرار دارد و رشد قدی آنها خوب نیست، می توانند با مصرف مکمل ، ویتامین ها و املاح و آهن رشد قدی خود را بهبود ببخشد . پزشکان همچنین مصرف هفته ای یک بار جگر و دو بار غذایی دریایی و نیز آجیل هایی نظیر بادام، بادام زمینی و گردو و مواد حاوی روی را برای رشد قد توصیه می کنند .

همچنین بخوانید:

دستورات پزشکی برای افزایش قد کودکان

علاوه بر این که مکمل ها و تغذیه برای افزایش قد کودکان مفید هستند دستورات پزشکی برای افزایش قد کودکان وجود دارد که رعایت آنها می تواند بسیار موثر باشد .پزشکان عنوان کرده اند مادرانی که در دوران بارداری و شیردهی تغذیه مناسبی ندارند و یا از داروهای غیر مجاز استفاده می کنند و همچنین بی اشتهایی ، مشکلات روانی ، اختلال در ترشح و عملکرد هورمون های رشد می تواند سبب کاهش رشد غدد رشد شود .

کودک قد بلند

کودک قد بلند

کوتاهی قد موضوعی است که از ژنتیک نیز سرچشمه می گیرد . این موضوع نیز در قد فرزند شما تاثیرگذار است . اگر رشد کافی توسط فرزند شما صورت نپذیرد باید فرزند خود را به متخصص غدد برده و بررسی های لازم آزمایشگاهی ، انجام عکس گرافیک و بررسی استخوانی و در نهایت درمان مناسب آن در نظر گرفته شود . اگر اختلال هورمونی باشد درمان می شود و اگر بلوغ زودرس باشد که تعریف آن برای دختران زیر 8 سال و برای پسران زیر ۹ سال هست، با تزریق هورمون های مربوطه این پروژه تحقق خواهد افتاد . اگر علت کمبود هورمون رشد باشد و در آزمایشگاه تخصصی این موضوع به اثبات برسد برای فرزند شما آمپول هورمون رشد تجویز می گردد .

افزایش قد کودکان با ورزش

ورزش تاثیر بسیار زیادی در سلامت روحی و جسمی فرزندان شما می تواند داشته باشد . برای افزایش قد کودکان با ورزش شما می توانید از ورزش های بارفیکسی و تمرینات کششی استفاده کنید. تمرینات کششی ساده به راحتی می تواند سبب رشد قد کودک شما شود. به این منظور لازم است از کودک خود بخواهید تا کنار دیوار به شدت دستان خود را بالا ببرد و تا جایی که می تواند آنها را بکشد و سپس روی زمین نشسته و پاهای خود را به طرف جلو بکشد . این تمرینات ساده لازم است تا هر روز ۱۰ بار تکرار شود .

این امر علاوه بر این که سبب انعطاف پذیری بدن فرزند شما می شوند در نهایت می تواند به افزایش طول ستون فقرات کمک کرده و منجر به افزایش قد شود . تمرینات بارفیکس نیز برای رشد و ستون فقرات کمک بسیاری می کند و داشتن برنامه مناسب برای این تمرینات می تواند شما را به هدف خود یعنی افزایش قدرت فرزندتان برساند . پریدن از فعالیت هایی است که بیشتر کودکان آن را دوست دارند و می توان از این فعالیت برای افزایش قد استفاده کرد . هر بار که پرش انجام می شود بدن کشیده شده و همین موضوع به افزایش قد کودک شما کمک می کند .

دستورات طب سنتی برای افزایش قد

برای افزایش قد در طب سنتی اول به عوامل کوتاهی قد پرداخته می شود که این عوامل باید برطرف شود سپس از داروها و اعمال یداوی استفاده می گردد .افزایش قد مانند یک پازل می باشد . یک پازل از چندین قطعه تشکیل شده و باید تمام این قطعات را در کنار هم قرار داد تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کرد . عواملی که از بلند شدن قد و رشد طبیعی بدن جلوگیری می کنند می تواند شامل تغذیه و شامل رفتارهای نادرست زندگی باشد . دقت کنید که تا زمانی که این موارد برطرف نگردند شما نمی توانید به افزایش قد دست پیدا کنید .در دستورات طب سنتی برای افزایش قد کودکان عنوان شده که مصرف تخم مرغ عسلی به تقویت کودک کمک می کند و در نهایت سبب افزایش و رشد وی می گردد .

چگونه قد کودک را بلندتر کنیم؟

چگونه قد کودک را بلندتر کنیم؟

کباب ، گردن، انواع گوشت های زودپز نیز برای تقویت قوا و جسم بسیار موثر است . نخود آب نیز یکی از غذاهایی است که بسیار به تقویت بدن کمک می کند. به این منظور باید نخود را که از شب قبل خیس کرده اید و چند بار آب آن را عوض کنید و با یک تکه چوب دارچین و کمی نمک و فلفل خوب بپزید . در نهایت آب این ماده را به اندازه تحمل بیمار به وی بیاشامید . این موضوع می تواند به کمک به فرزند شما کمک کند تا قد بلندتری داشته باشد . گلاب خواب آور است و برای بچه هایی که بی قرار هستند، گذاشتن دستمال آغشته به گلاب به بی خوابی آنها کمک می کند و از آنجا که خواب در رشد و ترشح هورمون رشد تأثیرگذار است، لذا استفاده درست از گلاب باعث تنظیم خواب می گردد.

افزایش قد کوکان با ماساژ

یکی از مواردی که عنوان می شود افزایش قد کودکان با ماساژ است. این عمل در واقع بسیار دیده شده است و شنیده می شود . حتی افزایش قد با ماساژ در طب سنتی نیز وجود دارد . بادکش در نواحی رشد قدی به همراه انجام ماساژ کودکان با روغن های زیتون و زنجبیل برای نواحی شست پا و دست به سمت غرب می تواند تاثیر چشمگیری بر رشد داشته باشد و در طب سنتی این موضوع بسیار عنوان شده است .

افزایش قد کودکان با طب سوزنی

افزایش قد کودکان با طب سوزنی نیز امکان پذیر است . طب سوزنی در مزاج گرم و خشک و مزاج گرم و تر بیشتر از مزاج سودا بی و بلغمی تاثیرگذار است .زمان درمان برای نتیجه کافی و موثر ایجاد و رشد در فرزندان حداقل ۶۰ روز است که به صورت هر روز یا یک روز در میان است و یا هفته ای دو بار باید این فرایند انجام شود . طب سوزنی اگر به دست کارشناس مرکز صورت بپذیرد نه تنها هیچ گونه عوارضی در پی نخواهد داشت بلکه باعث تعادل و تنظیم تمام سیستم های بدن شده است و از بسیاری از بیماری ها پیشگیری می کند . بسیاری از مردم معتقدند که امکان افزایش قد با طب سوزنی یکی از بهترین ، پر بازده ترین و ساده ترین روشها شناخته می شود .

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید