دیشب یک بار دیگر بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران ثابت کردند شایستگی زیادی دارند و این را به جهانیان ثابت کردند در دیدار پایانی ملی پوشان کشورمان با نتیجه تساوی از دور اول مسابقات حذف شدند در این دیدار که داوری به نفع تیم ملی پرتغال رقم خورده بود بازیکنان با جان و دل بازی درخشلنی از خود به جای گذاشتند و مهار ضربه پنالتی رونالدو در رسانه های جهان بازتاب زیبای داشته است و علیرضا بیرانوند دروازه بان پر افتخار تیم ملی با درخشش خود در این مسابقه راه های رسیدن خود به فوتبال اروپا را نیز هموار کرده است.

ناراحتی رونالدو از گل نشدن ضربه پنالتی اش

 

مهار ضربه پنالتی رونالدو

علیرضا بیرانوند موفق شد در دیدار مقابل پرتغال، در نیمه دوم پنالتی کریس رونالدو را مهار کند. دروازه‌بان تیم ملی با جهشی عالی ضربه کریس فوق ستاره تیم ملی پرتغال و  زننده ۴ گل جام جهانی را مهار کرد و این واکنش مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

ضربه پنالتی رونالدو ابر ستاره فوتبال جهان

 

توئیتر فیفا با انتشار تصویری از جهش دیدنی علیرضا بیرانوند دروازه بان افسانه ای تیم ملی، مهار پنالتی او و ناکامی کریس را به تصویر کشیده است. بلیچر ریپورت هم تصاویر ناکامی رونالدو در تقابل با بیرانوند را منتشر کرده است.

مهار ضربه پنالتی رونالدو توسط بیرانوند

 

سایت گل و رسانه‌های دیگر هم به ناکامی رونالدو و تمجید از بیرانوند پرداختند.

صحبت های بیرانوند در خصوص مهار ضربه پنالتی رونالدو

بیرانوند در خصوص مهار پنالتی رونالدو گفت: در این مدت زحمات زیادی کشیدم و از شخص کارلوس کی روش تشکر خیلی زیادی می کنم. در این چند سال او خیلی چیزها به من آموخته و من به شدت مدیون او هستم. کی روش خودش پرتغالی است اما مقابل توهین خبرنگار هموطنش می ایستد و مردانه پاسخ او را می دهد تا غرور ایرانی ها جریحه دار نشود.

این مرد به شدت برای ما عزیز است و امیدوارم که در جام ملتها و جام جهانی بعدی هم کنار ما باشد. آرزوی بزرگ کی روش صعود با ایران در جام جهانی قطر از مرحله گروهی مسابقات است و من امیدوارم تا او بماند و به این آرزوی بزرگش برسد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید