آرمان درویش متولد 29 مرداد سال 1366 در ملایر است. وی فارغ التحصیل رشته کارگردانی در مقطع لیسانس از دانشگاه “سوره” می باشد. او دوست صمیمی شهاب حسینی است. در تانما با بیوگرافی آرمان درویش بیشتر آشنا شوید.

آرمان درویش

بیوگرافی آرمان درویش

زندگینامه آرمان درویش

مادر آرمان درویش خانم شهناز نصرتی است که ایشان نیز بازیگر هستند .آرمان درویش دوست صمیمی شهاب حسینی است و یک برادر به نام آیت دارد.

آرمان درویش به درخواست شهاب حسینی در فیلم “چهارشنبه” بازی کرد و این جرقه کافی بود تا آرمان ادامه راه را خودش برود. وی می گوید شهاب حسینی باعث ورودش به عرصه بازیگری شده و او استعدادش را کشف کرده است. بازی درخشان او در فیلم “ابد و یک روز” باعث شد در نظر سنجی ها بعد از نوید محمدزاده بیشترین رای را به عنوان بازیگر مکمل مرد به دست بیاورد.

با اینکه مدت زمان کمی از بازیگر شدن وی گذشته است او با بازی جذابش توانسته است یک جایزه بین المللی در کارنامه اش ثبت کند.

آرمان درویش

آرمان درویش در سینمایی چهارشنبه

آقای درویش در سال 1394 با بازی در فیلم «چهارشنبه» اولین تجربه تصویر خود را رقم زد. در ابتدا فرد دیگری قرار بود در این فیلم به ایفای نقش بپردازد ولی به دلایلی کنارگیری کرد، در حالی که تنها دو روز به آغاز فیلمبرداری مانده بود، شهاب حسینی با وجود شناختی که از آرمان درویش داشت به کارگردان پیشنهادش کرد و آرمان درویش توانست نقش را از آن خود کند.

وی در این فیلم، نقش اصلی و برادر شهاب حسینی را بازی می کرد، شهاب حسینی نقش مکمل بود و این دو برادر، چالش های یک خانواده که پدرشان را از دست داده اند به تصویر می کشند. از دیگر بازیگران مطرحی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند می توان نسیم ادبی و هستی مهدوی را نام برد.

آرمان درویش

آرمان درویش در کمدی انسانی

یکی دیگر از کارهای مطرح او، فیلم «کمدی انسانی» است که در این فیلم نقش اصلی بود. این فیلم بر پایه ی قصه و بازی بازیگران است و کمتر دیالوگ دارد. این فیلم چندین قصه را مطرح می کند که همه در نهایت به یک مضمون مشترک می رسند." وی برای دو سکانس در این فیلم، 6 ماه تمرین بوکس کرد تا زمانی که توی رینگ می رود، مخاطب حس کند که او واقعا یک بوکسور است. او برای بازی در فیلم «کمدی انسانی» ساخته ی محمدهادی کریمی برنده جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره ی تامیل نروژ شد.

با اکران فیلم سینمایی «پسر کشی» به کارگردانی و نویسندگی محمدهادی کریمی،او توانست بار دیگر در کنار بازیگران پیشکسوت و توانا تجارب بسیار خوبی به دست آورد. در این فیلم بازیگران مطرحی مانند ژاله صامتی ، بهاره کیان افشار ، نسیم ادبی، گلوریا هاردی و لیلا اوتادی به ایفای نقش پرداختند. آرمان درویش در فیلم سینمایی پسر کشی توفیق اجباری پیدا کرد که همراه با مادرش در این فیلم همبازی شود.

آرمان درویش

آرمان درویش در سینمایی پسرکشی

او در فیلم «پشت دیوار سکوت» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی و نویسندگی مشترک مسعود جعفری جوزانی و سحر جعفری جوزانی به ایفای نقش پرداخت و در رابطه با حضور در این فیلم گفته است، به محض دیدار با مسعود جعفری جوزانی، بدون توجه به فیلمنامه پذیرفت تا در این فیلم بازی کند و همکاری مشترکشان یکی از بهترین تجاربش در این عرصه بود، زیرا که هم صحبتی با این کارگردان برایش لذت بخش بوده است.

آرمان درویش در سال 1396 در فیلم «مقیمان ناکجا» به کارگردانی و نویسندگی و تهیه کنندگی شهاب حسینی حضور پیدا کرد و نقش اصلی را ایفا کرد که این دومین کارش بود که برای شهاب حسینی بازی می کرد. وی دوست دارد که بیشتر به فیلمسازی بپردازد و می گوید از همان ابتدا هم از بازیگری بهره جست تا بتواند به این نقطه برسد تا فیلم خود را کارگردانی کند و از این به بعد تمرکزش را معطوف کارگردانی می کند و تنها گاهی در کارهایی که برایش جالب هستند به ایفای نقش می پردازد.

ملکه گدایان” جدید ترین سریال ساخته “حسین سهیلی زاده ” است که نام آرمان درویش به عنوان اولین حضورش در شبکه نمایش خانگی در لیست بازیگران این فیلم در کنار فرزاد فرزین ، باران کوثری و.. قرار دارد.

ازدواج آرمان درویش

هنوز هیچ گونه خبری مبنی بر ازدواج و همسر آرمان درویش تا به امروز منتشر نشده است. البته بعضی از وب سایت ها تصاویری از وی را با الهام حاج فتحعلی منتشر کرده اند و آن ها را زن و شوهر معرفی کرده اند در حالی که این خبر صحت ندارد و شایعه است.

آثار آرمان درویش

سینمایی

  • 1398 پسرکشی (محمدهادی کریمی)
  • 1397 یلدا (مسعود بخشی)
  • 1396 مقیمان ناکجا (شهاب حسینی)
  • 1396 لایه های دروغ (رامین سهراب)
  • 1395 کمدی انسانی (محمدهادی کریمی)
  • 1395 پشت دیوار سکوت (مسعود جعفری جوزانی)
  • 1395 لابی (محمد پرویزی)
  • 1394 چهارشنبه (سروش محمدزاده)
  • 1394 خورشید نیمه شب (شبیر جوانبخش شیرازی)

نمایش خانگی

  • 1399 ملکه گدایان (حسین سهیلی زاده)

جوایز و افتخارات آرمان درویش

برنده جایزه تامیل نروژ سال 1395 بهترین بازیگر مرد کمدی انسانی

اینستاگرام آرمان درویش

آرمان درویش از هنرمندان فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است البته فن پیج او در دسترس می باشد و armandarvish_fans نشانی فن پیج اینستاگرام آرمان درویش است.

تصاویر آرمان درویش

آرمان درویش

آرمان درویش در سینمایی کمدی انسانی

آرمان درویش

آرمان درویش در ورزش بوکس

آرمان درویش

البرز در ملکه گدایان

آرمان درویش

آرمان درویش و شهاب حسینی در پشت صحنه

آرمان درویش

آرمان درویش در مقیمان ناکجا

آرمان درویش

آرمان درویش در سینمایی لابی

آرمان درویش

آرمان درویش در سریال ملگه گدایان

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید